[Urun]: Protos MAX V2

Gorilla skid candır can.
Son 3 kırımda bana mısın demedi. Hopladı zıpladı ama kırılmadı :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yarın burda Max ve Brain ile ilgili önemli bir gelişme paylaşacağız :) MSH bu yeniliğe bayağı bi önem veriyor olsa gerek, çok methedildi. Ben jeti ve entegrasyon ile ilgili olabileceğini tahmin ediyorum (ki öyle olursa çok bi anlamı olmaz benim için). Bekleyip göreceğiz...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bakalım Yeni 700 ne gibi gelişmeler oldu. Brain da ise ben GPS entegrasyonu gibi büyük bir şey bekliyorum. Yarın olsun görelim :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben heli veya Brain ile ilgili bişey yerine yönetimsel bi değişiklik olabileceğini düşünüyorum. Msh Italy kısmı tarihe karışıp, tamamen usa kısmı kalacak gibi bişey olabilir.

Yönetimsel bir değişiklik sanmıyorum, çünkü hiç bu doğrultuda bir ipucu verilmedi... Ircha'da ekip son derece kaynaşmış görünüyordu. Corrado ve Davide'nin olayı tamamen amerikaya taşıyacaklarını sanmam, mühendislik ve pilot desteği almaya devam ederler tabii...

Alex'in vurgusu hep Max ve Brain üzerine oldu... Haliyle ürünle ilgili değişiklik bekleniyor, yönetimle ilgili değil...

Süreçte game changer ifadesini çok kullandı, tabii helikopter olayında sıradışı bir change mi diye meraklandı millet. Ama hepimiz biliyoruz ki aralarında tasarımsal farklılıklar olmakla beraber temelde helikopterlerin hepsi çalışma şekilleri bakımından "aynı". Bunu açıklama ihtiyacı hissetti bir mesajda..

O zaman plastik max? Gerci alt kısım plastik... Napacaklar ki yav? Negzel heli işte :D

Konuyu merakla bekleyenlerden biride benim, bakalım ne olacak? :halay:

İyi meraklandırıyorlar. :laugh: Bakalım ne gelecek. :)

Max ta bi hafifleme olacak, italya satış sitesine yanlışlıkla "MSH71224 Ultraleggero conversion kit" linkini koydular sonra kaldırdılar. Ne şekilde hafifleyecek, hangi parçalar değişecek bir bilgi yok henüz. Bunun dışında ne gibi değişiklikler olacak onu da bekleyip göreceğiz...

Şimdi küçük bi paylaşım daha yapalım.

Protos Max'ın gayet iyi bir kuyruk oranı var, ama aşırı düşük rpm lerde kullanmak isteyen bir kullanıcı bunu da modifiye etmek istemiş ve 5.1 oranına kadar çıkarmış... 800 boyutunda 6s ile uçuşlar yapıyor, 900rpm de 130mm kuyruk palleri ile... Şu ürünü almış piyasadan;

Bunun bi tarafı flanşsız, Alex uyardı reversallarda falan kayış bi taraftan diğer tarafa aniden hareket eder, iki tarafı da flanşlı olsun diye... Arkadaş da o şekilde modifiye etti sonradan.. İlk videoda 1:18 gibi kayış hareketi görülüyor...

İlk deneme; 1250rpm ve 1550rpm... 120mm kuyruk palleri...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pulse 5500mah 45c 6S lipo ile, %100 flat throttle, 1090rpm den 960rpm e düşen, 8dk lık bir uçuş videosu... Uçuş sonu 3.80V...

Gerekirse yarın konusunu da açarız da, hafifletmişler işte özetle...

Çok da efsane bir hafifleme değil çünkü hala 800'e kadar sadece kuyruk uzatarak kullanmaya devam ediliyor. Eski rtf hali 5,8kg ları bulurken, yeni hali 5,35-5,40kg kadar.

Hafiflik ve upgrade ilave etmişler bir de gördüm kadarı ile.

Bana pek "Game Changer" gibi gelmedi ama yine de güzel bir gelişme :D

Yeni konu ve helifreak detaylar ile biraz daha açarsak konuyu güzel olur Rasim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Olay sadece hafiflemeden ibaret olunca konu da açmamışız, gerçi çok ihtiyaç da yok sanırım :D Sonuçta heli aynı heli, "oyun değişmedi" :laugh:

Tamas Levardi de köprünün altına "inmiş"

Köprü altı can, can protos'u uçuran Tamas amcan [emoji28]

bu köprü altında protos 500 videosu dehşetti. O videoda aşık olmuşum zaten kendisine.