[Urun]: SK-720, SK-540, SK-GPS YENİ 4.02 GÜNCELLEMESİ

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
sk-720 nin pedlerini değiştirdim. skookumun orjinal siyah sert pedini koydum şu an taş gibi oldu. bu hafta uçamıcam gibi ama haftaya işallah sizlerle paylaşıcam.
Bu konuda bir geri dönüş olmadı Erhan :rolleyes: Test sonucu nasıl geçti ? Gerçekten de yeni versiyon vibrasyon hassasiyetini başarılı bir şekilde düşürmüş mü ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu konuda bir geri dönüş olmadı Erhan :rolleyes: Test sonucu nasıl geçti ? Gerçekten de yeni versiyon vibrasyon hassasiyetini başarılı bir şekilde düşürmüş mü ??
Uzun suredir Turker ile aklimizda ama sormayi unutuyoruz. Bu son versiyonda vaad edilenler duzgun calisti mi Erhan :p

Simdi HC-3SX gelmeden sonucu bir ogrenelim dedim, zira o gelince Skookum olan ilgin azalacak da :laugh: :D

Ynt: [Urun]: SK-720, SK-540, SK-GPS YENİ 4.02 GÜNCELLEMESİ

ARKADAŞLAR BİR ÇOK FBL KULLANDIM. AMA SKOOKUM GİBİ DAHA YAZILIM YAPAN SİSTEM GÖRMEDİM.(V BAR, DEMON 3SXVE MICROBEST KULLANMADIM ONLAR HARİÇ)

BU SON YAZILIM GÜNCELLEMESİYLE KAPASİTE ARTTIRILMIŞ TİTREŞİM EŞİK SEVİYES DE ARTTIRILMIŞ. GPS NORMALDE 8 OLAN UYDU GÖRME ZORUNLULUĞU 3 E DÜŞÜRÜLMÜŞ. YÜKSEKLİK SENSÖRÜ DAHA HASSASLAŞTIRILMIŞ.

GO HOME MODU AKTİF EDİLDİĞİNDE HELİ ARTIK DÖNÜŞ YAPARAK BURUN(FACE) ŞEKLİNDE DÖNÜYOR.

GERİ KALAN EK BİLGİLER RESİMLERİN ÜZERİNE EKLEME YAPARAK PAYLAŞTIM.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
... GPS NORMALDE 8 OLAN UYDU GÖRME ZORUNLULUĞU 3 E DÜŞÜRÜLMÜŞ...
Gördüğü uydu sayısı azaltıkça hassasiyet tam tersine azalır bence . Tamam sistemin devreye girmesi için bir avantaj belki ama bu uygulama ile konumlandırmanın hassaslaşacağını düşünmüyorum ben. ???

eskiden 8 uydu zorunluluğu varken, heli mesela 3d yaparken ara ara 8 uyduyu göremiyordu. bu sefer sadece yükseklik sensörü devere de kalıyordu. helikopter oto kurtarma modunda iken yere olan uzaklığını sadece yükseklik sensörü ile hesaplamıyor. gps özelliğide bunu yardımcı oluyor. yani helikopter düz iken yani gps anteni direk gökyüzüne baktığında zaten 8 den fazla uydu görüyor. onda bi sıkıntı yok. ama helikopter tik tak , ters alan turu vs haraketler esnasında uydu anteni yer yüzüne doğru bakabiliyor. bu durumlarda gördüğü uydu sayısı 8 in altına düşüyordu. 8 in altına düşünce direk gps devre dışı kalıyordı. gps devre dışı kalınca oto kurtarma da tüm yük yükseklik sensörüne kalıyordu.

adamlar bunu engellemek için sınırı 3 e düşürmüşler. yani artık heli tersken bile gps de kendi üstüne yükü alıcak.

Skookumun bana gore tabi, kullanim rahatligi acisindan tek eksigi bluetooth. Gerci ayarlarin yapildigi harici aparati var ama fiyati baya yuksek. Ama bir sonraki sonraki guncellemede bluetoothta gelecekti sanirim.

tamerkaymakci' Alıntı:
Skookumun bana gore tabi, kullanim rahatligi acisindan tek eksigi bluetooth. Gerci ayarlarin yapildigi harici aparati var ama fiyati baya yuksek. Ama bir sonraki sonraki guncellemede bluetoothta gelecekti sanirim.
yeni sürümde eklenmiş heralde yakında cihazı çıkacak diye düşünüyorum.

Bilgilendirmeler için teşekkürler Erhan :thumbup: Anladığım kadarı ile gelen ilave özellikler hepsi ciddi anlamda performans artışı sağlamış :thumbup:

Fakat benim özellikle merak ettiğim kısım Vibrasyon. Tam anlayamadığım için yeniden sorayım, eskisine göre vibrasyondan şimdi daha mı az etkileniyor. O eskiden vibrasyonu engellemek için kullanılan kule şeklindeki padlerde azaltma yapılabiliryor mu ?? Mesele tek ya da 2 pad ile bu iş yeni versiyonda çözümlenmiş mi ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bilgilendirmeler için teşekkürler Erhan [emoji106] Anladığım kadarı ile gelen ilave özellikler hepsi ciddi anlamda performans artışı sağlamış [emoji106]

Fakat benim özellikle merak ettiğim kısım Vibrasyon. Tam anlayamadığım için yeniden sorayım, eskisine göre vibrasyondan şimdi daha mı az etkileniyor. O eskiden vibrasyonu engellemek için kullanılan kule şeklindeki padlerde azaltma yapılabiliryor mu ?? Mesele tek ya da 2 pad ile bu iş yeni versiyonda çözümlenmiş mi ??

Mehmet abi yapılan güncellemeler cidden işe yarıyor.

Burda vibrasyon à dayanma eşik siddeti arttırılmış. Sen hatırlarsan Yozgat ta benim sünger çok yumuşaktı ve sert uçuşlarda performansı azaltıyordu. Hatta Alvin bana 2 sinden birini seç dedi ( self leveler kullanman için Ped zorunlu, eğer performans istiyorsan Ped koyma self leveler İ iptal et) bende adana ya gelince sadece skookum un sert pedini koydum. Şerit halinde ve işe yaradı. Artık hem daha sert hemde self leveler aktif.

Bu yeni güncelleme ile daha iyi oldu. Yani artık kule ye gerek kalmadı. :) :)