[Urun]: Storm Racing Drone

Cengiz Okkalı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar oldum olası multicopter kullanmaktan hiç zevk almadım şimdiye kadar. nette gezinirken bir ürünle karşılastım ve benim çok hosuma gitti fpv ile multi yarışı oldukca guzel. Storm drone bir urun satıyor suan helipal de

sadece fpv monitor haric 379$ + 100$ da kargosu var bunun icerisnde kumanda dahil hersey var.

yorumlarına baktıgımda herkez okadar memnun kalmıski anlata anlata bitirememişler. Benim bu urunu gorunce direk ankara ekibinden 3-4 kişi bulup bu urunden alıp yarışmak çok zevkli olcağı kanısındayım. Dayanıklılık olarakta oldukca dayanıklı model oldugunu belirtmişler.

Gerçi şu an maddi yönden çöküşteyim bu aralar alamam ama ilerde düşünebilirm böyle birşey siz bu konuda nedersiniz?

ayrıntılar;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ayrıca çok güzel taşıma çantalarınıda satıyorlar fiyat biraz yuksek 110$

Specifications :
Weight : 430g (without battery)
All-up-weight : 537g (with battery)
Dimension : 230mm x 245mm x 60mm
FPV system frequency : 5.8Ghz (Default 5665 mhz)
Camera : 700TVL, 110° wide angle
Radio System : Walkera 2.4Ghz DEVO 7
Battery supported : 70mm x 35mm x 20mm with XT60 connector

This package includes :
1. Fully Assembled Storm Racing Drone Type-A w/ FPV System (Camera and Transmitter)
2. Walkera DEVO 7 Radio System
3. 11.1V 1500mah Li-Po Battery
4. 6pcs Clockwise Tri-Blade Propeller (4 of them are spare parts)
5. 6pcs Counter-Clockwise Tri-Blade Propeller (4 of them are spare parts)
6. SKYRC E3 Battery Charger
7. 1.5mm Hex Wrench
8. 2.0mm Hex Wrench
9. 2.5mm Hex Wrench
10. 10mm Hex Nut Driver Driver (for motor cap)
11. 5.5mm Hex Nut Cross Wrench (for airframe)
12. Extra Battery Warning Buzzer

Yapmaktan pek hoşlanmayıp hazır sistemlerle doğrudan aksiyona girmek isteyenler için uygun gözüküyor ama cihazda çok temel bir tasarım hatası var. ESC'ler altta ve açıkta. Hız için tasarlanmış bir cihaz, acemi ellerde her uçuşta düşecektir. Aslına bakarsanız, usta ellerde daha sert düşecektir :). Açıkçası her uçuşta bir ESC değiştirmeyi ben hiç istemem. Her şey hazır diye satın aldığım bir cihazı ise en fazla iki - üç uçuşta bir yeniden toplamak ise "hazır" almanın mantığına ters...

Ayrıca ESC'lerin altta olması, soğutma açısından, üstte olmasına göre daha verimsiz.

Bir de kumanda hususu var. Devo 7 yerine Flysky TH9X olsaydı bence çok daha uygun olurdu.

Ama gene de derli toplu kablolaması ve yerleşimini çok beğendim. Hiç beceremediğim bir şey :D.

Bir aralar belli başlı markaların bilgisayar parçalarını bir araya getirip kasaya ve monitör üzerine kendi logosunu koyup bilgisayar satanlar vardı. Bu ona benzemiş. Toplamakla uğraşma al sana hazır toplanmışı. Fena fikir değil. Ucuza getirmek için parçaların çoğu EMAX tan alınmış. Frame, motorlar, ESC ler Emax. Kontrolcü CC3D. Video verici Skyzone TS5823. Pil üzerinde kendi markaları var ama o da kendi üretimleri değil. Ne kaldı geriye.

Cengiz Bey bu işi Ankara'da yapan arkadaşlarımız var zaten. Fırsat buldukça bir araya gelip uçuşlarını icra ediyorlar ama bu iş göründüğü gibi değil. Bu şekilde yarışlar yapabilmek için tecrübe istiyor. Arkadaşlar bu tecrübeyi kazandılar bir süredir ve şu anda kendi aralarında yarış organize edebilmek için malzeme ve yer arayışındalar.

Taşıma çantasına bayıldım :thumbup: ama kumandanın Walkera olması ben de nedense ürüne karşı mesafeli durmama neden oldu :laugh: :D

O fiyata daha iyileri de toparlanabilir diye düşünüyorum. aslında frame güzel ESC leri alt kısımda iki Frame arasına koyabiliyorsun, görünmeyecek kadar yok oluyorlar. eğer frame alacak olur isem listem dedir.

Bu arada aynı model banggood mevcut. bune eklemen gereken uygun fiyatlı 200mW FPV sistemi ve kumanda dır üstüne yedeklerde alınabilir.

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
O fiyata daha iyileri de toparlanabilir diye düşünüyorum. aslında frame güzel ESC leri alt kısımda iki Frame arasına koyabiliyorsun, görünmeyecek kadar yok oluyorlar. eğer frame alacak olur isem listem dedir.

Bu arada aynı model banggood mevcut. bune eklemen gereken uygun fiyatlı 200mW FPV sistemi ve kumanda dır üstüne yedeklerde alınabilir.

evet bangood dan alınca hesaplı oluyormus bu işte yeni olunca bilmiyoruz işte teşekkürler

cengiz okkalı' Alıntı:
evet bangood dan alınca hesaplı oluyormus bu işte yeni olunca bilmiyoruz işte teşekkürler

Cengiz hocam bilgi konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum bildiklerim doğrultusunda. bu arada bende Ankaradayım hat da sizinle tanıştık. Naze32 uçuş kartı hakkın da konuştuk.