[Urun]: Yeni GAUI X7 FZ

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Gaui firması X5 v2'den sonra X7 içinde yeni bir versiyon çıkardı. Keşke çıkarmasaydı! :eek:f:

Yenilikler;
- Kızaklı pil sistemi
- Yeni canopy
-370mm rotor boyu
- Güçlendirilmiş rulmanlar
- Güçlendirilmiş spiral kuyruk dişleri ile daha sessiz dişli sesi
- Eski versiyondan pek farkı olmayan ''yeni'' versiyon!

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şahsi fikrim;
İyi ki Gauinin o duruşunu değiştirmemişler!
Eski versiyon benim için daha ön planda kaldı. Yeni versiyona upgrade etmenin bir esprisi olmadığını düşünüyorum. Eski versiyona oranla yeni versiyonun fiyatı daha ılımlı. Ama yinede eski versiyona para veririm! :lol:

Ah ahhhhh... :eek:f: Gaui yüzümüzü yere düşürdü...

Sanki hic yapmasalardi daha mı iyi olurdu acaba ? Ya da daha farklı ve yeni seyler ilave edilseydi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sanki hic yapmasalardi daha mı olururdu acaba ?

Ben de aynı fikirdeyim. Biraz yerden yere vurduk ama hak ettiler. Gaui'ye mail attım şikayetlerimi. Umarım değerlendirirler.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sanki hic yapmasalardi daha mı olururdu acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abi o kadar beğenmedim ki, şöyle böyle diye yorum yapmak bile gelmiyor içimden... Sinirden güleyim bari :D :D :D

İki sonuçtan biri...

Ya adamlar mükemmeli yakaladılar, değiştirecek çok da bişey kalmadı.

Yada çok yenilik canları istemiyor. Satışlar durağanlaştıkça, yeni bir heyecan gelmesi adına bir iki değişiklikle yeni versiyon, yeni heyecan sunuyorlar. Piyasa biraz hareketleniyor.

Diğer modellerde ciddi hafifleme eğilimleri var. Goblin kanopi ve boomdan oluşan "kaporta"sını bayağı bir hafifletti sanırım yeni malzemeler veya üretim teknikleri ile... Mikado "yeni 700" ünde gövdede ve kuyruk kutusunda komple plastiğe geçti, ciddi hafifleme var... Align yeni X serilerinde ciddi hafiflemelere gitti, başta kanopi olmak üzere onlar da hafiflediler, 700 için 400g dan bahsediliyor ki iyi fark... MSH elemanları max için bazı yeniliklerden bahsediyorlar 2017 içinde çıkacak (bir tanesi kesinlikle 3-blade ama çok gerek yok bence... Ama bunun dışında da var mı değişiklikler dedim, var dediler)

Gaui'ye naçizane önerilerim;

- Yenilik için çalışmaları :D

- Genel eğilimi takip edip 300-400g hafifleseler hiç de fena olmaz. rtf halde bir x7 nin ağırlığı (5000mah 12s setup ile) 5.6kg dan az değil, dileyen tartıp bakabilir.

- Güzel olan şeylerden vazgeçmemeleri... Sarı-kırmızı "alevli" kanopisi gibi...

- Kuyruk dişlileri spirallerde millet biraz uğraştı sanırım helifreak dolaylarında, düz konikleri daha çok sevdiler. Değiştirmişler, başlarına iş almasalar bari bu yeni versiyonda. Biliyoruz ki x7 kuyruğu çok hassas, fazla kurcalamaya gelmiyor.

- Boom çapını biraz arttırabilirler. Ama torque tube bunu sınırlıyor olabilir, sonuçta içine girecek rulmanları standart ölçülerde seçmek en cost efficent olanı... Haliyle rulmanın dış çapı, borunun çapını da etkiliyor otomatik olarak...

- Madem ki öyle, kayış aktarım upgrade seçeneği sunabilirler. İsteyen parasını verir, upgrade ini alır.

- Gorilla skid de bir seçenek olabilir... Otorotasyonlarda daha affedici olur.

- Tam kapanan kanopide mıknatıslı mount sistemi sunabilirler (R clip nedir allah aşkına...). Ama tam kapanacak veya en kötü şimdiki gibi olacak. RCbooya gibi yama olmayacak.

Liste uzar gider de, yeter ki yenilik için çalışmak istesinler. :)

Skidler hariç hepsine katılırım. Özellikle kanopi. Bu devirde R clip mi kaldı ya? Magnet olmasın hadi, ama en azından bilyalı tip olsun. Sarı kanopi hala içimde yaradır, girmiyorum o konuya. Skidler ise, özellikle siyah skidler, hiç dokunulmayacak yerlerden biri. Harikalar. Pek fazla esnemezler, ama kıramazsın. Beyaz skidler daha esnek, ama siyahlar daha iyi bence.

X7 nin bence tek bir upgrade ihtiyacı vardı, o da ünite yerleşim yeri idi. O da aynı kaldı...

Rasim Öztürk' Alıntı:
İki sonuçtan biri...

Ya adamlar mükemmeli yakaladılar, değiştirecek çok da bişey kalmadı.

Yada çok yenilik canları istemiyor. Satışlar durağanlaştıkça, yeni bir heyecan gelmesi adına bir iki değişiklikle yeni versiyon, yeni heyecan sunuyorlar. Piyasa biraz hareketleniyor.
:thumbup: Sozun ozu %p

Emre Kaman' Alıntı:
X7 nin bence tek bir upgrade ihtiyacı vardı, o da ünite yerleşim yeri idi. O da aynı kaldı...
Aynen Emre :-\ Koca helide Unite koyacak yer bulmakta zorlaniyor insanlar ;D

Ünite koyacak yeri alt arka taraf olarak ayarlamışlar. Aslında ben oradan memnunum, tüm kablolar o araya gizleniyor. Üstüne de Optiguardı koyduğum zaman bütün kablolar içeride kalıyor, bana bir problem yaşatmadı bu zamana kadar.

Yine de alternatif olabilirdi. Alternatif olarak Beastx üniteleri kuyruk üstünde ki düz kısma da koyuyorlar. Ama frame dar olduğu için sadece beastx ünite giriyor oraya da ;D

Yakında helikopterlerde frame diye bir şey kalmayacak galiba :laugh:

Takip ettiğim kadarıyla bu günlerde çinde rc helikopter, drone yarış ve tanıtımları var çokta katılım olacaksa elimiz boş çıkmayalim demiş olabilirler.

Ben geçenlerde kendi modelimi ölçtüm.

Alıcı pili,backup guard kullanmıyorum.Rail 696 palleri ve opti 30C pilleri hafif olduğu için tercih ettim.

X7 RTF ( Canopy ile beraber )

5.1 küsür kg civarında hassas tartı ile ölçtüm. ( 5000 mah 12s setup / 160 amper castle esc )

Model tamamen orjinal sökülü olan en ufak noktası yok.Eski modelime kıyasla 500-600g. daha hafif, başka model uçuruyor gibi hissediyorsun zaten.

Hafta sonu GAUI ile hoşca vakit geçirince, şu konuyu da gerçek resimlerle güncelleyelim dedik :yuppi: :hoppa:

5 dakika önce bu fotoğrafları inceliyordum ;D

İlk çıkan eski formula serisini kullanan çinli bir abimiz, modelini FZ'ye upgrade etmek istemiş... Güzel fotoğraflarını çekmiş. FZ upgrade ile bu şekilde güzel duruyor ancak bence FZ upgrade ESC ve pil yerleşimi için biraz eziyet, malum burunda ki alan çok dar canopy oturmuyor :-\

Tribunus sigar bence oraya [emoji106][emoji1]