[Urun]: Yeni simulatörüm: neXt CGM rc Heli Simulator :)

Teşekkurler ederim Rasim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar benim hiç bir butonu görmüyor
nerde yanlış yapmış olabilirim
kumanda dan bir şey açıp kapatmam mı gerekiyor.

spektrum kumana ile butonları görüyordu
(graupner e geçince görmez oldu)

Mordo Ortasi' Alıntı:
Arkadaşlar benim hiç bir butonu görmüyor
nerde yanlış yapmış olabilirim
kumanda dan bir şey açıp kapatmam mı gerekiyor.

spektrum kumana ile butonları görüyordu
(graupner e geçince görmez oldu)
Dx7s de boşta kalan kanallara (gear, aux1) switch atamadan görmüyor doğal olarak. Graupner de de öyle olmalı. Kanallara tanımlı olmalı butonlar diye düşünüyorum

Rescue çok yavaş düzeltip yükseltiyor. Kesinlikle balıklama giren bir modelin momentumunu kesecek seviyede değil. Doğru dürüst yükseltmiyor bile... Gerçekte ünite ile çok kurtardım hiç böyle değil... Yine de olması güzel bi özellik olmuş, ben çok kullanmıyorum sadece.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Rescue çok yavaş düzeltip yükseltiyor. Kesinlikle balıklama giren bir modelin momentumunu kesecek seviyede değil. Doğru dürüst yükseltmiyor bile... Gerçekte ünite ile çok kurtardım hiç böyle değil... Yine de olması güzel bi özellik olmuş, ben çok kullanmıyorum sadece.
Ben de tam bunu soracaktım. Dün hızlı bir test yaparken bende de dediğin gibi nerede ise hiç yükseltmedi... Hatta ben bir şeyleri ayarlamadım diye düşünüp, kapatmıştım. Ama gördüğüm kadarı ile bu durum normalmış.

Ayar videosunu da paylaşalım;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

grafikler modeller güzel ama kumanda olayı çok basite kaçmış .sim den ziyade oyun gibi geldi bana.ilk başlard çok hoşuma gitmişti lisans da düşündüm.günden güne düşüncelerim değişti...

Herkesin görüşüne saygımız var tabii de heli modelcisi misiniz Barış bey?

Mehmet Küçüksarı, Emre Kaman, Arda Erkan, Doğukan Ocak, Mordo Ortaşı, Özkan Çıkıkçı... Bu işe iyiden iyiye vakit/nakit ayıran, çok çeşitli modelleri gerçekte de tecrübe etmiş, pilotajları belli bir seviyenin üzerinde (bazıları çok iyi), hobinin içinde uzun süreler geçiren abilerimiz arkadaşlarımız kullanıyorlar ve çok beğeniyorlar.

Siz hangi kumanda ile kullanıyorsunuz? Ben Vbar Control ile kullanıyorum, simdeki ayarları da gerçekteki modelime oldukça yaklaştırdım, çok faydalı oluyor. Simülasyon tepkileri oldukça gerçekçi ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:

Mehmet Küçüksarı, Emre Kaman, Arda Erkan, Doğukan Ocak, Mordo Ortaşı, Özkan Çıkıkçı... Bu işe iyiden iyiye vakit/nakit ayıran, çok çeşitli modelleri gerçekte de tecrübe etmiş, pilotajları belli bir seviyenin üzerinde (bazıları çok iyi), hobinin içinde uzun süreler geçiren abilerimiz arkadaşlarımız kullanıyorlar ve çok beğeniyorlar.

Siz hangi kumanda ile kullanıyorsunuz? Ben Vbar Control ile kullanıyorum, simdeki ayarları da gerçekteki modelime oldukça yaklaştırdım, çok faydalı oluyor. Simülasyon tepkileri oldukça gerçekçi ;)

realflight interlink kumanda ile kullanıyorum.real den sonra kullanımı çok basit geldi sadece realle kıyasladım ....aerofly rc 7 bu sim real e biraz daha yakın geldi bana. next in grafikleri ve modelleri süper ama olayı sim boyutuna baktığımızda bariz fark var gerçekle. ben trex 450 i next deki hiç bir zaman tepki verdiğini görmedim açıkcası.

Rasim Öztürk' Alıntı:

vakit nakit olayına gelince ... yatak odamda tüm modellerim ;)

Ayar ekranlarında biraz zaman geçirebilirsiniz, dualrate expo rpm cyclic response vs... bir sürü detay ayar var. Yer çekimi ivmesini bile değiştirebiliyorsunuz. Kullanan arkadaşlar gerçekteki gibi tepkiler alıyorlar, umarım siz de alırsınız.

Dediğim gibi her görüşe saygımız var :saygilar:

barış altun' Alıntı:
vakit nakit olayına gelince ... yatak odamda tüm modellerim ;)

Orda ben birçok şeyden bahsettim cımbızlamışsınız.

Ne kadar vakit geçirdiğinizi bilemem, benim de salonumda duruyor modellerim, tv izlerken bile gözümün önündeler. Arda Erkan, Doğukan Ocak gibi arkadaşlar memnunken, gerisini çok da sorgulamıyorum açıkçası Barış bey :D

Sizin de uçuş videonuzu göremedim, buluşmalarda ortamlarda da göremedim. Bilmediğim için yorum yapmıyor, saygı duyuyorum :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ayar ekranlarında biraz zaman geçirebilirsiniz, dualrate expo rpm cyclic response vs... bir sürü detay ayar var. Yer çekimi ivmesini bile değiştirebiliyorsunuz. Kullanan arkadaşlar gerçekteki gibi tepkiler alıyorlar, umarım siz de alırsınız.

Dediğim gibi her görüşe saygımız var :saygilar:

onlarıda denedim...sizin tamam işte bu dediğiniz bi ayar varsa lütfen paylaşın değerleri gerçekden o hissi alırsam bu sim i almak istiyorum...

barış altun' Alıntı:
onlarıda denedim...sizin tamam işte bu dediğiniz bi ayar varsa lütfen paylaşın değerleri gerçekden o hissi alırsam bu sim i almak istiyorum...

Akşam Logo 700 ayarlarının screenshotlarını paylaşayım. O şekilde stick hareketlerim gerçektekine yakın, kuyruk hızı olsun, aileron elevatörden dönüşler olsun... Daha doğrusu gerçekte kullandığım Logo550sx e yakın tepkiler alıyorum.

450 modelin daha farklı hissiyatı vardır, kurcalayarak ona göre de ayarlanabilir. Biraz kişinin kendisi deneme yanılma ile bulur idealini...