Uygun Fiyata 500'lük Quadcopter Toplama

İlgi Alanı
Multikopter
Kendi quadcopterimi toplamadan önce çok araştırdım yeni bşlayan arkadaşlar için bir fikir olması için böyle bir liste hazırladım bu liste denenmiştir.
Sonuçlar gayet olumludur stabil uçuş yapıyorum.

- FRAME : 1 x - 39.99
Frame tbs discovery kopyası fakat aslını aratmıyor kaliteli parça kullanılmış.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

- MOTOR : 4 x -66.40
Sessizliği herkesi cezbediyor gayet kaliteli ve sağlam motorlar

- BANANA PLUG : - $3.92
Escler için alıyoruz fakat ben motolarınkinide değiştirdim bu yüzden fazla almanızı tavsiye ederim.

- ESC : 4 x - $25.4
Bu ESC'yi hiç kullanmadım ama yorumları gayet iyi. SimonK firmware'i ile de programlanabildiği belirtilmiş. Yanında konnektörleri ile beraber geliyor.

- PERVANE : 1 x - $2.82

- KONTROL KARTI : 1 x - $162.99
Kullanımı oldukça kolay yazılımlarla uğraşmak zorunda değilsiniz.
çok stabil bir kontrol kartı paranın değerini veriyor..

- PIL : 1 x - $29.97
yada1x - $34.99
Piller quad için uygun fakat hobbykingde kargo ücretinide unutmamak lazım

Kit toplam fiyatı (kargo dahil) : $360.49

KUMANDA ve ALICI
Herhangi bir kumanda olabilir ama benim önerim fiyat ve özellik bakımından flysky fs-th9x

- KUMANDA SETİ : 1 x - $89.55
Turnigy 9x almak yerine bu daha mantıklı
Modül çıkarılabilir durumda lehimle uğraşmanıza gerek kalmaz.

YARDIMCI MALZEMELER
Kitimizi daha şık ve kullanışlı hale getirmek için birkaç gerekli malzeme var.

- T-PLUG : 1 x - $1.00
Hobbykingden alınan lipo, t plug değil bunu değiştirmek için bir adet gerekli

- USBASP PROGRAMMER : 1 x - $3.99
Esclerimize simonk yazılımı atmak için gerekli , simonk yazılımı ecleri daha seri çalıştırıyor.

-Power Distribution Board : 1 x - $2.20

Liste bu şekilde 3 siteden sipariş verdim
Ebay - Banggood - Hobbyking siz malzemeleri nerden ucuza buluyorsanız ordan almanızı öneririm hk kargo ücretinden dolayı pek cazip gözükmüyor bu durumda banggood en çok kullanılan site

BU LİSTE DENENMİŞ OLUP MALZEMELER EN UYGUN VE EN SAĞLAM MALZEMELERDİR!!!

TOPLAM ==> $450.23

• Beğen
Tepkiler: Ümit Tandoğan

buda maiden flight
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

rezerve

Benim şuan kullandığım quadcopterimin motor frame esc pili aynısı.Motorlar çok güzel 4 aydır kullanıyorum 2. el almıştım zaten bir sıkıntısını görmedim prop olarakta banggooddaki 11.50 karbon pervaneleri kullanıyorum.Pervaneler o kadar sağlamki 20 metreden 2-3 kere yere çakıldı sıkıntı çıkmadı.Aynı frameyi kullanıyordum fpv için çok uygun fakat tipi hoşuma gitmedi çakma f450 ile değiştirdiğim geçen haftada kk2.1 kartından naza m liteye geçtim çok düzgün uçuyor havada asılı kalıyor 1 cm oynamıyor:).Lion power pilde bende 2800 lük olanı var 8 dakka rahat uçuruyor 1.3 kg lık quadı.Banggood.com dan türkiyeye lipo pil satışını durdurmuşlardı düzeldi mi?Eğer tekrar satış başladıysa bende 1,2 pil alacam.Bu pillerele uçuş süreniz ne kadar?

Yeşilhisarlımısınız?

Ali Bey bu detaylı ve güzel konu için teşekkür ederiz, ellerinize sağlık :thumbup: Konuyu hemen INDEKS sayfamıza ilave ediyorum :RCKolik:

NOT: Bu aralar Quadrocular sağolsun forumu ele geçirdi :laugh: :D Birbirinden güzel konular geliyor ardı sıra :yuppi: :halay:

Bu arada videoda kullanılan kamera ne ? Bir de nasıl monte edildi ? Görüntülerde Jelly dediğimiz titreşim var da :embarras:

Ali Beyi, quadro cahili bir insan olarak izninizle 1-2 soru sorayım :

1- Modelin pil dahil uçar toplam ağırlığı nedir ?
2- Bu model max ne kadar bir yük kaldırabilir ? Yani ne kadarlık bir kamera montajı yapabiliriz ?

Yunus Emre ŞAHİN' Alıntı:
Benim şuan kullandığım quadcopterimin motor frame esc pili aynısı.Motorlar çok güzel 4 aydır kullanıyorum 2. el almıştım zaten bir sıkıntısını görmedim prop olarakta banggooddaki 11.50 karbon pervaneleri kullanıyorum.Pervaneler o kadar sağlamki 20 metreden 2-3 kere yere çakıldı sıkıntı çıkmadı.Aynı frameyi kullanıyordum fpv için çok uygun fakat tipi hoşuma gitmedi çakma f450 ile değiştirdiğim geçen haftada kk2.1 kartından naza m liteye geçtim çok düzgün uçuyor havada asılı kalıyor 1 cm oynamıyor:).Lion power pilde bende 2800 lük olanı var 8 dakka rahat uçuruyor 1.3 kg lık quadı.Banggood.com dan türkiyeye lipo pil satışını durdurmuşlardı düzeldi mi?Eğer tekrar satış başladıysa bende 1,2 pil alacam.Bu pillerele uçuş süreniz ne kadar?

Yeşilhisarlımısınız?

banggood pil satışına devam ediyor o konuda sıkıntı yok ama takip kodu kesin alın
ben yeşilhisarlıyım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ali Bey bu detaylı ve güzel konu için teşekkür ederiz, ellerinize sağlık :thumbup: Konuyu hemen INDEKS sayfamıza ilave ediyorum :RCKolik:

NOT: Bu aralar Quadrocular sağolsun forumu ele geçirdi :laugh: :D Birbirinden güzel konular geliyor ardı sıra :yuppi: :halay:

Bu arada videoda kullanılan kamera ne ? Bir de nasıl monte edildi ? Görüntülerde Jelly dediğimiz titreşim var da :embarras:

kullandığım kamera mobius kamerayı direk gövdeye monte ettim şimdilik bu yüzden jell oluştu ama titreşim emmesi için parça koyacağım

Ali Beyi, quadro cahili bir insan olarak izninizle 1-2 soru sorayım :

1- Modelin pil dahil uçar toplam ağırlığı nedir ?
2- Bu model max ne kadar bir yük kaldırabilir ? Yani ne kadarlık bir kamera montajı yapabiliriz ?

konuyu ındex sayfasına taşıdığınız için teşekkür ederim öncelikle :) :RCKolik:

model yaklaşık 1350 civarı ağırlığı var tam ölçmedim ama bu civarda %90

model yaklaşık 200-250 gram ekstra yük kaldırabilir 200 gramlık bir kamerayı kolaylıkla kaldırır

peki uçuş süresi kaç dakika ali bey.Birde bu lion power 4200 lük pilin ağırlığı kaç gramdı sitede bulamadım.

Yunus Emre ŞAHİN' Alıntı:
peki uçuş süresi kaç dakika ali bey.Birde bu lion power 4200 lük pilin ağırlığı kaç gramdı sitede bulamadım.

ben lion power kullanmıyorum turnigy 4000 kullanıyorum 10-12 dk uçuyor

Ali Bey çok teşekkür ederim konu için. Ben de 500-600 arası yapıda bir quadcopter toplamayı düşünüyorum. Bir sorum olacak: FPV olarak cep telefonuna görüntü aktarımı yapmak için ne yapmamız gerekli? adresindeki üründen alıp kameraya (mobius veya SJ4000) bağlamak yetiyor mu? Açıkçası bu konuda kafam çok karışık. Bir FPV sisteminin temelinde neler olmalı, bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Isa Sarı' Alıntı:
Ali Bey çok teşekkür ederim konu için. Ben de 500-600 arası yapıda bir quadcopter toplamayı düşünüyorum. Bir sorum olacak: FPV olarak cep telefonuna görüntü aktarımı yapmak için ne yapmamız gerekli? adresindeki üründen alıp kameraya (mobius veya SJ4000) bağlamak yetiyor mu? Açıkçası bu konuda kafam çok karışık. Bir FPV sisteminin temelinde neler olmalı, bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
FPV sistemlerinin temeli icin su konulara bakabilirsiniz. Sececegin sistem icin en onemli kriter kapsama alani, yani ne kadar mesafede secmek istedigin.

Ornek sistem ve konfgurasyonlar icin

FPV sistemlerinin temeli icin su konulara bakabilirsiniz. Sececegin sistem icin en onemli kriter kapsama alani, yani ne kadar mesafede secmek istedigin.

Ornek sistem ve konfgurasyonlar icin

Çok teşekkür ederim Mehmet Abi. Hemen bakıyorum.

Isa Sarı' Alıntı:
Çok teşekkür ederim Mehmet Abi. Hemen bakıyorum.

siz uzun mesafeli görüntü aktarımı istiyorsunuz fakat telefon ekranını kullanma konusu sıkıntılı çünkü video sinyali için telefonlarda giriş yok bunun için bir çevirici felan vardır diye düşünüyorum ama gerekmez bir tane ekran alırsınız olur biter.