Uygun Fiyata 500'lük Quadcopter Toplama

Ali Yörük' Alıntı:
siz uzun mesafeli görüntü aktarımı istiyorsunuz fakat telefon ekranını kullanma konusu sıkıntılı çünkü video sinyali için telefonlarda giriş yok bunun için bir çevirici felan vardır diye düşünüyorum ama gerekmez bir tane ekran alırsınız olur biter.

Evet, aslında bu açıdan hiç düşünmemiştim. Çok çok uzun mesafe istemiyorum aslında 1 km bile yeterli, ama incelediğim (ya da tecrübe ettiğim kadarıyla) 1 km için bile cep telefonu yetersiz kalır. En iyisi ekran almak bu durumda.

Peki Ali Bey, size, bir profesyonel olarak sorum olacak: Bir FPV sistemi için aşağıdaki parçaları alsak:
1.
2.
3.
4.
5.

2 numarayı 1 numaraya, 5 numarayı 2 numaraya, 4 numarayı da 3 numaraya bağlayınca bu iş tamam mıdır? Aynı anda hem video kaydedip hem de ekrandan görüntü alabilir miyiz? Bu kadar basit olamaz diye düşünüyorum bazen (öyle de değildir büyük ihtimalle) :)

Ya da şöyle sorayım, daha basit. 500 metre ya da varsayalım 1 km ötedeki sabit kameradan (Mobius olur, SJ4000 olur) bu linkini verdiğim ekrana nasıl görüntü aktarırım? Arada quadcopteri falan çıkartalım, sadece kamera ve ekranımız var. Böyle düşünün. Quadcopter araya girince bu FPV sistemi quaddan bağımsız mı oluyor? Yani onun kontrol kartına bir şey bağlamıyoruz değil mi? Bir amatör olarak en çok buna ihtiyacım var. Bu yukarıda saydığım 5 ürün bunu yapmam için yeterli olacak mıdır? Ya da siz hangi ürünleri tavsiye edersiniz?

Ya da bu çok karışık olduysa, en kısa ve en ucuz yoldan bir FPV sistemini bir DJI Phantom'a, ya da APM'li toplama bir 450 sınıfı quada nasıl uygularız, bunu anlatabilir misiniz?

Belki bu mesaja cevap vermeniz yarım saat sürecek, ama özenip şöyle okkalı bir cevap yazarsanız çok sevinirim gerçekten :)

Merhaba İSA bey dediğiniz ürünlere baktım eksik olanlar vericiyi çalıştırmak için ekstra bir pile ihtiyaç var ama quad pilinden beslersenizde olur sadece 11.1 olması yeterli fazla voltaj ürünü kavurur dikkat edin.
Ürünler 200mW 1km mesafe için yeterli fazlasına gerek yok bence
kameraya gelince sj4000 olmaz bu iş için çünkü görüntü aktarımım yok yeni çıkan modelinde var
Size önerim kaliteli olsun derseniz gopro - ucuz ve kaliteli derseniz mobius benim önerim mobius çünkü kayıt yaparken aynı anda görüntü aktarımı bulunmakta
Mobius görüntüsü iyi 1080p çekim yapıyor ayarları yapılınca mükemmel oluyor sadece görüntü aktarımı için kablo gerekli
kablo bu
Benim diyeceklerim bu kadar unutmadan sizin konfigürasyonda ki ekran küçük telefon boyutunda ekran iş görür ama küçük bilerek almışsanız sorun yok ama önerim 7 inch ekran
Sormak istediklerinizi sorabilirsiniz :) :RCKolik: :D :D :D

Çok teşekkür ederim gerçekten ilginiz için. O halde bu kamerayı çıkarıp Mobius ile değiştireceğiz. Aslında ben de Mobius istiyordum, ama Mobius'u gimbal'a yerleştirmek çok zor... Belki özel bir aparatı vardır, bilmiyorum, ama insanlar bozuk parayla dengeliyorlar :) Bu konuda ne düşünüyorsunuz peki?

Peki Mobius ile hem kayıt hem görüntü aktarımında, bana gelen görüntü kare kare mi olur? Tahminim, biraz yavaş olacağı...

O halde yaklaşık 200 Dolara hazır bir FPV sistemi kurabileceğiz demek ki. 500 Dolar da 450 sınıfı bir quad = 750 Dolara GPS'li vs. muhteşem bir havadan görüntüleme sistemi. Haksız mıyım? :)

Isa Sarı' Alıntı:
Çok teşekkür ederim gerçekten ilginiz için. O halde bu kamerayı çıkarıp Mobius ile değiştireceğiz. Aslında ben de Mobius istiyordum, ama Mobius'u gimbal'a yerleştirmek çok zor... Belki özel bir aparatı vardır, bilmiyorum, ama insanlar bozuk parayla dengeliyorlar :) Bu konuda ne düşünüyorsunuz peki?

Peki Mobius ile hem kayıt hem görüntü aktarımında, bana gelen görüntü kare kare mi olur? Tahminim, biraz yavaş olacağı...

O halde yaklaşık 200 Dolara hazır bir FPV sistemi kurabileceğiz demek ki. 500 Dolar da 450 sınıfı bir quad = 750 Dolara GPS'li vs. muhteşem bir havadan görüntüleme sistemi. Haksız mıyım? :)

görüntüyü full hd kayıt ediyor yere inen görüntü ise bozuk değil yani çözünürlük iyi

Hocam bu motor ve esc lerin yerine linktekileri alsam hem daha uygun fiyata gelmiş olmaz mı? ayrıca bu adrestekileri kullanmam quad için bir sıkıntı yapar mı?

pardon link bu olacak.

hatta bayıldım bu ürünlere ve fiyatına. 27 parça ve 86 dolar çok uygun gözüküyor. Tek merak ettiğim acaba bu parçalar birbiriyle uyumlu mudur?

şu parçada güzel gözüküyor.
eğer resimdeki gibi gelirse lehimle uğraşmaya gerek kalmadan power distribution parçası sahibi olunabilir.

değerli forum üyeleri aşağıdaki parçaları toplamak istiyorum sizce bu parçalarla sağlıklı bir f450 olur mu?
Frame: 17,34 dolar
Motor: 32,99 dolar
ESC: 40,69 dolar
propeller: 20,69 dolar
(ya da yukarıdaki 4 parça yerine 86 dolar)
BAttery:http://www.aliexpress.com/item/HIGH-QUALITY-DROP-SHIP-LION-11-1V-5200MAH-30C-LIPOLY-AKKU-POWER-Car-Truck-Boat-Heli/1852857657.html 42 dolar
Naza m lite no gps 66 dolar
Gps for naza m lite 99 dolar
(yukarıdaki 2 parça yerine 162 dolar yukarıdakinde vergi yok bunda olabilir)

kumanda 88,12 dolar

değerli forum üyeleri bu ürünlerden hangisini almalıyım ya da sizin tavsiyeleriniz var mı cevabınız için şimdiden teşekkür ederim....

Adım Salih kırşehirde yaşıyorum. Quadcoopter i çok sevdim bu forum sayesinde yardımlarınızı bekliyorum

Yeni bir quadcopter toplamaya karar verdim. Tüm parçalar yavaş yavaş şekillendi. Ancak motor seçimi konusunda biravdz kararsız kaldım. Daha doğrusu iki marka arasında.
Göde 500 lük olacak. Sunnysky ve Emax motorlarından birini seçmek istiyorum. Sizce hangisinin verimi daha iyidir. Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Sunnysky ı bir senedir kullanıyorum, pillerim 4S, e hiçbir sıkıntı yaşamadım, frame diatone white sheep 480 lik.

Motor testi için

Gökhan Şahin' Alıntı:
Sunnysky ı bir senedir kullanıyorum, pillerim 4S, e hiçbir sıkıntı yaşamadım, frame diatone white sheep 480 lik.

Motor testi için

Bu motorlarda CW - CCW olayları yok sanırım. Ters yönde dönen motorun Pervane somunun sökülmesi gibi sorunlar olmuyor mu? Teşekkürler.

Bu sorunu bir defa yaşadım, iniş sırasında, oda benim hatam, somunu iyi sıkmamıştım, istersen ccw adaptörü satılıyor, 3-4 dolar civarı. Quadcopter i toplarken toplamda kaç kg yük taşımak istediğinizi belirlerseniz daha rahat bir çözüme ulaşırsınız.