V922 yardım tavsiye öneri help

Cahit Kaş' Alıntı:
Türker Bey kuyruk motoru değil de kuyruğu tümden değiştirmiş. Videoda dikkatli bakılırsa tersmiş gibi görünüyor.

Ama dediğine göre benim gönderdiğim kuyrukla da uçuramamış. Ben lehimlerin bir şekilde temassızlık yaptığını düşünüyorum. Makaron (heat shrink) uyguladığımdan kabloları sadece bir arada tutuyor ve yeterince akım gitmiyor kuyruk motoruna.
Anlamanın tek yolu kutupları değiştirip sonucu görmek bence. ;)

Aslında pervanenin şekline ve dönüş yönüne bakarak da anlaşılıyor. Ya da kuyruk mutorunun pervanesi, pervanenin baktığı tarafa doğru hava üflemeli. (yani kuyruk bize dogru iken sağ tarafa hava üflemeli)

Sizin takmış olduğunuz orjinal kuyruğu monte edip öyle denicem ben zaten problemi kendimde arıyorum sizde değil yanlış anlamayın suçlamada bulunmuyorum problemi çözmek için bilen kişilerden yardım istedim hepsi bu neyse ben tekrar deneyip durumu sizlerle paylaşıcam ilginizden dolayı tşk ederim.

Benim gonderdigimde de problem yasadiginizi belirttim zaten. Sorun cozulsun yeter ki.

Ynt: V922 yardım tavsiye öneri help

Bencede kuyruk ters dönüyor.

banada kuyruk ters dönüyo gibi geldi kuyruk pervanesinin saat yönünün tersine dönmesi gerekiyo ona bi dikkat edin bence

Bence de problem kuyruk motorun ters bağlanmış olması. Öncelikle videosunu paylaştığınız kuyruğa ait motorun kablolarını söküp ters olarak yeniden lehimleyin. Bu işlemi yapmandan önce kuyruk soketini karttan sökmeyi unutmayın. Lehimlemi işlemi bitince uçların birbirine değmemesi için mutlaka makaron ile izole edin. İşlem bitince ana kart bağlantısını yeniden yapın. Problem çözülecektir ;)

Aynen değiştirdim kuyruk motorunun kablo yönlerini şuan sorunsuz kullanıyorum tşkler ohh bea;):):)

Sorunun çözüldüğüne sevindim. Ama hala diğer kuyruğun neden sorun çıkardığını merak etmekteyim.

Aslında ben kuyruk motorunun dönmediğini farkedince sizin yedek olan kuyruk motorunu taktım sonra fark ettimki makaronun bağlı olduğu kısım ters bağlanmış kablo bağlantılarını değiştirdim sorun çözüldü fakat bu safhaya gelene kadar beyin fırtınası yaptım kendimce aslında çok basitti ya neyse sorun çözüldü tşkler herkese