V922 Yerden bir metre havandıntan sonra kendi etrafında dönüyor

tolga33

Uye
İyi akşamlar değerli abilerim ve arkadaşlarım :saygilar: Size yine bi sorum olacak bilgi ve düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim..

V922 yerden yaklaşık olarak bir metre havalandıktan sonra kendi etrafında dönüp kontrolden çıkıyor.Baya iletileri okudum yanlıs tam olarak cevabı buladım diye düşünüyorum çünkü kuyruk motoru olabilir yazıyor yanlıs ben motoruz değiştirdikten sonra bu sorun oldu.kuyruk motorunda gözle gorulur Bi duraksama veya kuyruk pervanesinde bi,boşluk göremedim acaba sorun,ne olabilir?? :rolleyes:

Mrb tolga
kuyruk motorunu yeni degistirdigini soylemissin.kucuk bir ihtimal kuyruk pervanesinin ters takilmasi, yeni motorun arizali olmasi ki basima gelmistir. Kablolari lehimlerken dikkat ettiniz mi? Kablolarin izolasyonunun soyulmasi sonucu birbiri ile temasi gerceklesmis ise anakarttaki mofsetlerin yanma durumu olasidir.. kontrollerinizden sonra hala devam ediyosa sorun anakarttadir diye düşünüyorum

Tolga anladığım kadarı ile sorun 1 mt normal havalandıktan sonra ortaya çıkıyor değil mi ? İbrahim kardeşimizin de dediği gibi ya temassızlık (Kabloda, kablo-motor bağlantısı, kablo- anakart bağlantısı...) ya da anakartta problem var.

Benze sorunu biz fırçasız microda yaşadığımız sorunu motorun kendi kablosunda tespit etmiş ve motor yeni olmasına rağmen değiştirmek zorunda kalmıştık :embarras:

Cevaplarınız için teşekkürler Mehmet abi ve İbrahim abi şimdi en başta ters bağlamış olsam ve mofsetlerde sorun var ise de yinede yerinden bir metre felan kalkar mı ? İlk başta o zaman tekrar bağlayayım kabloları ve yeni kablo deneyeyim ?

Ayrıca Mehmet abi anakart ikinci anakarrımdı sorun ordaysa kötü olur :( bide evet bir metre havalanana kadar normal kontrollü kalkıyor.
İbrahim abi mofsetlerde sorunlu ise yanlış hatırlamıyorsam Mehmet abinin bi,paylaşımında bangood o parçayı tek satıyordu doğru mu hatırlıyorum yoksa sorun anakartta ise sıfır mı sipariş vermeliyim ?

Evet tolga, Mehmet abinin bahsettiği mofsetler var banggoodda. Kucuk devreleri monteleyebilirsen alabilirsin. Ama yapamazsan mecbur anakart alacan kardesim. Ama oncelikle bi diger yazilanlari dene olmazsa alirsin. Benim de ihtiyacim var anakarta ya bu sekilde saticam 922 mi yada anakart degistirip devam edicem bununla. Yeni bir modele gecmeyi dusunuyom cunku.

Anladım ibrahim abi yanlız kötü haber uğraşırken diğer motorunda kablosu kökden koptu uzun bir sure bekleyecem artık bangooddan burdaki parça satan iki uç arkadaşa mesaj attım hiç biri geriye dönmedi ve Türkiye fiyatları değmeyecek kadar pahalı mecbur bekleyecem zaten uzun bi,kursa gidecem uzun bi sure heliden uzak kalacam :( :( :'(

Hayırlısı kardeşim. Yedek olmayinca sıkıntı oluyor. Ya ben de var dediklerin ama iste hepsini komple verecem buyuk ihtimal.

Arkadaşım elimde bir sürü yedek Boşta duruyordu forumda bir arkadaşa bedava hepsini gönderdim işi görülsün diye umarım snin probleminde basit birşekilde çözülür ama tahmini kalktıktan sonra anakart kablo temasdızlığı Yada bord Çarpmanın etkisiyle çatlamış olmasından kaynaklanıyor gözle görülmüyor mosfetteki çatlak başıma gelmişti mecburen anakartı değiştim çözüldü yani uğraşdıkça daha fazla zarar vermektense yedek anakart alıp köşede durmasından yanayım

Hepsi dediklerin,neler İbrahim,abi fiyat ne ? Bana uyarsa alabilirim?

Serkan abi hayırlısı o arkadaş çok,şanslıymış bakalım yedek,siparişlerini verecem bu gün yarın. ibrahim abide hangi parçalar var bakayım,bi,ilk önce .teşekkürler bilgileriniz için :RCKolik:

Ozelden numarani yazarsan wattshap tan tamaminin fotosunu atayim kardesim.

İyi günler abilerim uzun bi.süreden sonra meraba.Sorunu buldum sorun pilmiş pili.ddeğiştirdim yani yenisi aldım diğeri ölmüş galiba :RCKolik:

İşte ben bu davranışı alkışlarım geri dönüş bence çok önemli %p