V977 Anakart Anteni koptu...

cmtrd28

Yeni Uye
Merhabalar,v977 helimin anakart üzerindeki anten koptu ve kayboldu. şu an heli 15-20 metreden fazla ileri gidemiyor.sinyal kopuyor ve heli yere çakılıyor. Anten yerine nasıl bir kablo takmam gerekir? nereden temin edebilirim?yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler..

Bildiğin televizyon anten bağlantı kablosu var, onun gibi 5 cm uzunluğunda bir kablo bulup lehimlemen lazım

Tv anten kablosunun ortasındaki teli mi lehimliyeceğim?kenardaki saçaklar olmadan bir işe yarar mı?yani gerçekten aynı işi görürmü?

Kenarındaki sacaklari dokundurmamaya çalış, benim bi kaç kez koptuğu için biliyorum, siz onu lehimleyin olur, yalnız lehimi sakın anakarta bulaştırmayın

Tamam deneyeceğim bakalım:) ama lehim olayı gerçekten çok sıkıntılı inş bi terslik yapmam:S teşekkür ettim...

"Saçaksız", yaklaşık 3 cm normal ve ince bir kablo lehimlenmesi gerekiyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zil teli dedikleri kablo mu?

Gerçekten işe yaradı teşekkürler..

Ayrıca şunu da söyleyeyeim,bundan önce açtığım 'v977 motor sorunu' konusunun da çözümü buymuş:) orijinal anteni yerinde sallanıyordu.bu yüzden kumandanın tepkilerini geç alıyormuş.Bugün sizlerin yardımıyla lehimlediğim kablo,bu sorunu da çözmemi sağladı.Şu an kumandanın tepkileri anlık oluyor %p