v977 heli olduğu yerde dönüyor deli deli:)

Yalpalıyor yazmak istemiştim:)

Baştan beri video çekseydiniz motorun ters döndüğünü fark ederdik. Neyseki sorun çözülmüş. Zaten kuyruk motoru dönmüyor ama anakart ve bağlantılar sağlamsa ya gyro düzeltme yönü ters ya da motor ters dönüyordur.
Titreşimin nedeni farklı farklı olabilir ama ilk etapta eğer palleri sıktıysanız gevşetin. Serbest hareket etsin paller.

Gyro düzeltme yönü nedir? Bunu çok sık duyar oldum..

Fırsat buldukça Helikopter Teknik bölümündeki Indeks sayfasına goz atmanı öneririm. Bu ve cok daha fazlası o indeks sayfasında link olarak paylaşıldı.

Sorduğunuz sizin ıcın basit gibi görünen soruların bazen oldukça uzun açıklaması olabiliriyor ki zaten her birini zamanında özellikle ayrı birer kaynak konu olarak bu yüzden paylaştık.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cem türüdü' Alıntı:
Gyro düzeltme yönü nedir? Bunu çok sık duyar oldum..
Cem Bey paller saat yönünde dönerken helinin kendisi saat yönünün tersine dönme eğilimindedir. Gyro dediğimiz bir çeşit sensördür. Heli gövdesinin dönmesini engeller. Bunu yaparken v977 de kuyruk motorunun hızını kontrol eder. Büyük helilerde ise kuyruk pallerinin açısına müdahale eder.

Titresim problemi sebepleri cok farkli olabilir
Oncelikler rotorhead i ve pal tutuculari kontrol edip fazla bosluk var mi kontrol edin eger paller rotor basi yada klasik main gear da ve ana saftta sorun yoksa :
Helinin kanopisini cikarip inis takimindan tutun ve arkadan bakin
Gaz verdiginizde servolarda komutsuz oynama titreme var mi?
Bendeki titreme sorunu servoydu.