V977 Kuyruk Motoru Problemi

Hüseyin Cem

Çalışkan Uye
Arkadaşlar V977 helime gazı verdiğim anda kuyruk motoru son devirde dönmeye başlıyor...

Haliyle ilk kontrol ettiğim parça kuyruk motoruydu. Başka motorlar denedim sonuç aynı...

Sonrasında herhalde kötü olan ihtimal doğru anakartı yaktım diye düşünüp yeni anakart siparişi verdim. Ama sonuç yine aynı oldu :eek: :eek: :(

Sizce geriye ne kalıyor? Kumandayı da mı değişmeliyim acaba? Benzer problem yaşayan oldu mu, ne önerirsiniz? :-\ :-\

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK

Murat çok teşekkür ederim. Dediğin gibi gaz çubuğuna bağlı beyaz kablo lehimi kopmuştu onu yerine lehimledim ve sorun düzeldi... :saygilar:

Fakat, şimdi ise kuyrukta bir titreme ortaya çıktı acaba lehimden mi ki :-\ :-\ :-\

• Beğen

Adaş aynı sorunu bende yaşıyorum yazdıklarınıza istinaden heyecanla kumandayı söktüm fakat benim bütün kablolar yerli yerinde acaba başka neden olabilir fikriniz var mı?

• Beğen

bendede aynı sorun var ama artı olaraktan arka motorun bağlantısını çıkardığımda bile ana pallerden dolayı dönüyor. Kumandaya bir bakıcam, gerisini yazarım burdan.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Furkan arka motor olmadan bütün helikopterleri kendi etrafında döner kuyruk motoru olmadan heli oldu yerde durmaz. Sadece üst üste iki palli 3 kanal heli ler dönmez, bir diğer bakma gerekenden kuyruk motoru tersi dönüyor düzgün dönüyor bunu bilmek için gyro ayarları videosu var Forumda telefondan bulamadım onu izle kafanda canlanır olay kuyruk kablolarını ters baglama da gerekebilir illaki renk tutunca doğru olmayabilir.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

• Beğen

Teşekkurler o videoya bi bakayim en iyisi.Bende lehimleri ters yapıp tekrar denicektim. Kırmızı kabloyu sarı renkli olan tele siyahı olanı da kırmızı tele lehimledim çünkü bana gelen arka motorun lehimleniş şekli böyledi.
Sağlam bır şekilde çalışan v977 si bulunan birisi arka motorun hangi kablo hangi kabloyla lehimli bir yardımcı olabilirmi ? Şimdiden teşekkürler...

Furkan kirmizi tel kirmizi kabloya , sari renktle olan tel motordaki siyah kabloya lehinlenecek.

ulan Bee bana gelen motorun lehimi tersmiş :D Lehimi doğru kabloyla yapınca sorun çözülür umarım :D Hepinize teşekkür ederim çok sağolun :) (bana gelen motor böyle geldi )
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Acele etme Furkan :) yanlis yonlendirmis olabilirim, benim motor orjinal degil,
://www.banggood.com/WLtoys-V977-RC-Helicopter-Part-Tail-Motor-With-Cable-p-944009.html linkindeki kablo ve modeli alip lehimledim 2 tarafinida lehim yaptim, sen su sekilde kontrol et kuyruk sana dogru burun ileri dogru baktiginda kuyruk pervanesi donus yonu sana dogru olacak yani geriye dogru donecek.

sağdan sola doğru dönüyor

Bende aynı linkten aldım Aten motoru arka kısmı resimde attığım gibi lehimliydi, anakart kablosuna kadar değiştirmedim, ordaki o klips i koparıp tekrar toplamaya üşendim :D Yinede bi denerim ters lehimi :)

Sagdan sola baktigin aciya gore degisir simdi calistirip tekrar baktim emin olmak icin, burun sola bakarken soldan saga,burun saga bakarken sagdan sola, burun ileri baktiginda sana dogru doner.

Şöyle diyeyim saat yönünün tersine dönüyor burun sola bakarken

Gyro ile alakalı bir sorunda olabilir çünkü heli şiddetli bir hızla çarptı ağaca , o kısımlarıda bi kontrol etmem lazım :D Yılbaşında bakabilicem artık ona , yada yılbaşını beklemeden bir hobi Marketine yollarım. Niye dersen şu an istanbul yolundayım :D