v977 titreme problemi

İlgi Alanı
Heli
v977 de çözemediğim titreme sorunu için görüşlerinizi bekliyorum
bu sorun için şunları kontrol ettim :
dişlide sıyırma gevşeme yok
ana milde yamulma yok
pal tutucular sağlam
paller sağlam ve hasarsız
rotor kafasında boşluk yok

v977 titreme problemi

kesinlikle kafa aksamında bir problem var, yada elevatör servosu titreme yapıyor. :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

v977 titreme problemi

Levent Uygun' Alıntı:
kesinlikle kafa aksamında bir problem var, yada elevatör servosu titreme yapıyor. :)
Kafa aksaminda tum parcalar yerinde mi ? Pal tutucularin icinde bulunan rulmanlar saglam mi, kontrol ettiniz mi acaba ??
Kullanilan pallerin agirliklari esit mi? Varsa elinizde yedek pal, yeni palleri takip bir dener misiniz ?

v977 titreme problemi

Bizmde hcp100ste basimiza boylee bi olay geldi sorun swashplatemis

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

v977 titreme problemi

Palleri degistirdim pal tutucularin icindeki rulmanlarda sorun yok
Malesef bulamadim sorunu

v977 titreme problemi

rotor başını değiştirdim
ana milde eğrilik yok
mili tutan rulmanlar normal ve sağlam
deli olucamhala titreme devam ediyor

v977 titreme problemi

Cenk Eralp' Alıntı:
rotor başını değiştirdim
ana milde eğrilik yok
mili tutan rulmanlar normal ve sağlam
deli olucamhala titreme devam ediyor
Swashplate

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

v977 titreme problemi

Helinin inis takimlarini parmak ucumla tutup gaz verince yan yana duran iki servodan sagda olanin komut olmadigi halde kendi kendine hareket ettigini gordum yani titresimin sebebini buldum.

simdi soru :(
Acaba hata servoda mi yoksa ana kartta mi ?

v977 titreme problemi

Murat bey servo soketini takip cikarmak yada baska denenecek sey var mi?

v977 titreme problemi

Cenk Eralp' Alıntı:
Helinin inis takimlarini parmak ucumla tutup gaz verince yan yana duran iki servodan sagda olanin komut olmadigi halde kendi kendine hareket ettigini gordum yani titresimin sebebini buldum.

simdi soru :(
Acaba hata servoda mi yoksa ana kartta mi ?
iki servonun yerini değiştirin. Hatta zor geliyorsa mekanik olarak değil de sadece kablolarının yerini değiştirin. Eğer kabloları yer değiştirirseniz SAKIN UÇURMAYIN. Yine iniş takımından tutarak yerde deneyin. Aynı servo sorun çıkarıyorsa servodandır. Yok bu sefer diğer servo titriyorsa kartın ilgili kanalında sorun vardır.

v977 titreme problemi

Cahit Kaş' Alıntı:
iki servonun yerini değiştirin. Hatta zor geliyorsa mekanik olarak değil de sadece kablolarının yerini değiştirin. Eğer kabloları yer değiştirirseniz SAKIN UÇURMAYIN. Yine iniş takımından tutarak yerde deneyin. Aynı servo sorun çıkarıyorsa servodandır. Yok bu sefer diğer servo titriyorsa kartın ilgili kanalında sorun vardır.
Aslinda hicbir servoyu degistirmeden model elinizde iken gaz verip servo hareketlerini bir kontrol etseniz ? Bakalim calisirken servolardan birinde kendi kendine kucuk bir oynama var mi ??

v977 titreme problemi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aslinda hicbir servoyu degistirmeden model elinizde iken gaz verip servo hareketlerini bir kontrol etseniz ? Bakalim calisirken servolardan birinde kendi kendine kucuk bir oynama var mi ??
Mehmet Abi Cenk servolardan birinin komut verilmediği halde titrediğini söylemiş. Sorun servoda mı yoksa kartta mı anlamak için ben böyle bir öneride bulundum. :)

v977 titreme problemi

Cahit Kaş' Alıntı:
Mehmet Abi Cenk servolardan birinin komut verilmediği halde titrediğini söylemiş. Sorun servoda mı yoksa kartta mı anlamak için ben böyle bir öneride bulundum. :)
Valla dogru dedin, ben o mesaji atlamisim :laugh: :D