v977

Dinçer SARIEREN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese slm,

v977 sayesinde yeni başladığım bu hobiyi bırakma aşamasına geldim neredeyse. yok ana kartı yok kuyruk moturu yok kuyruğu... neyse problem bitmiyor ne yazık ki. tam uçuruyorum düzgün bir iki manevra yap arıza, kart yanar. kart bekle yurt içinden ara iki katı fiyatına bul, alırsın bozuk çıkar. bol bol yedek yaptım korkudan.. neredeyse tamamına yakını elimde oldu. bugüne kadar yaptığım harcamalar ile trex 450 alırdım. 100 dolara aleti aldım 500 dolar para harcadım. elimde birde yedek için bnf var. şimdi iki kutu kenarda bekliyor ben similasyondayım...

kararım adam gibi bir 450 almak.. herhalde bu durumda rtf align olur.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
v977

Bence kendinizi çok üzmeyin. İşi öğrenene kadar olacak göze alınması gereken şeyler bunlar bence. Ben de bu hobiye Trex 450 ile başladım, bana sorarsanız ben de bi 550L model parası harcamışımdır. Kumanda ve alıcıyı katmıyorum bile. Ama biliyorum ki gün gelecek işi öğrendikten sonra her 100/200 uçuş gibi rakamlarda belki kırım arıza yaşıyacağız. Sabretmek lazım bence :)

Seçeceğiniz model için de forumda güzel konular var hangi model ile nasıl başlamalıyım vs şeklinde. Bana sorarsanız bu işin demişbaşı olan güzel bir kumanda almak ile başlayın. Bende align rft aldım sonra Spektrum kumanda aldım align kumandayı sattım. Sizin de böyle olacak eminim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

v977

Dinçer bey biraz şanssızlık yaşamışsınız. Ama v977 güzel modeldir.Bana ınvert uçmayı öğreten modeldir. Siz simülasyon ve 977 ile devam edin. Pilotajınıza güvendiğiniz zaman 450 ye geçersiniz. Para harcama konusuna gelirseniz maalesef bu hobi böyle .Bende modelime 800 lira vermiştim. Harcadığım extra para 1500 ü bulmuştur...

v977

Bazen böyle birşeyler ters gitti mi gidiyor Dinçer bey. :( Ama görebildiğim kadarıyla siz yaşadığınız aksiliklere rağmen bu hobide kalıcı olacaksınız. %p Hala simulatörde vakit geçirdiğinize göre uçmaktan keyif almaya devam ettiğinizi düşünüyorum ki önemli olan da bu bence. :thumbup:

V977'yi bir kayıp olarak görmeyin. Mikro sınıfı bir model olduğu için hangi modeli alırsanız alın onun her zaman elinizin altında olmasında fayda var. Belki bir süre aksilikler unutulana kadar uzak durmakta fayda olabilir. :laugh:

450 sınıfında bir model uygun bir tercih olabilir ama ben olsam RTF olarak düşünmezdim. Tüm ekipmanlarını özellikle kumanda gibi demirbaşları kendi insiyatifimle tercih etmeyi seçerdim. 450 sınıfındaki modellerle alakalı forumda size yardımcı olacak pek çok konu var. :RCKolik:

• Beğen
v977

Dinçer bey, az biraz daha sabır :) Çoğu gitti azı kaldı sağılır. Arkadaşlarıma aynen katılıyorum. Simulasyona aynen devam. Model 450 olacak ise de RTF uzak duralım. Zira kumandası uzun dönemde sıkıntı yaşatacak ve Şafak olduğu gibi değiştirme ihtiyacı hissedeceksiniz. Kolay gelsin :saygilar:

• Beğen
v977

:saygilar: merhabalar Dinçer bey ,w 977 gerçekten güzel bir modeldir ,hala kullanıyorum bana uçmayı öğreten heli olmuştur ,siz biraz şansızlık yaşamışssınız, ama ilk başlarda ne model alırsanız alın
kırım ve arıza kaçınılmazdır,o yüzdendirki en zor modelcilik helikopter , siz 377 le ve simle devam edin ,sonra 450 veya 550 alırsınız , birazcık sabır bu işte ilk başlarda kırım olur bununda faydası
vardır ,tamir edereken modeli ve ayarları öğrenirsiniz :)

v977

herkese önerilerden ve değerlendirmelerinden ötürü çok teşekkür ederim. tecrübelerinizden bahsettiğiniz gibi bu iş sabır ve tecrübe ile olacak gibi görünüyor. ben şimdilik durumları düzeltene kadar simülasyona devam edeyim sonra 977 min yedeklerini toplamaya.. yolum uzun

herkese saygılar

v977

DİNÇER SARIEREN' Alıntı:
herkese önerilerden ve değerlendirmelerinden ötürü çok teşekkür ederim. tecrübelerinizden bahsettiğiniz gibi bu iş sabır ve tecrübe ile olacak gibi görünüyor. ben şimdilik durumları düzeltene kadar simülasyona devam edeyim sonra 977 min yedeklerini toplamaya.. yolum uzun

herkese saygılar
Bu arada Bursa'da güzel ve aktif bir grup var. Mutlaka tanışın ve mümkün olduğunca buluşmalara gitmeye çalışın ;)