Valilik karari ile Ucus yasagi getirilen ILLERIMIZ

İlker AKAY' Alıntı:
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, insansız hava araçlarının 6 ay 15 gün süreyle il merkezi ve ilçelerinde uçuşunun yasaklandığı bildirildi.
Neyse en azından yasak deyip geçmemişler, bir süre koymuşlar :rolleyes: :islik:

Yetmedi, falanca gerekçelerle 6 ay süre ile uzatıldı...

6 ay sonra bu yazımdan alıntı yaparım :)

Yalnız açıklama çok anlamlı; vatandaşlarımız arasında bu dıronların yaygınlaştığı görülmektedir, bunları yasaklıyoruz.

Mesela, halkımız arasında otobüse binmenin yaygınlaştığı görülmektedir, otobüsleri yasaklıyoruz da denebilirdi :D

İlker Sönmez' Alıntı:
Drone yasağı olan yerde helikopter uçurabiliyor muyuz ?
Biz genelde dağda, tarlada uçuş yaptığımız için sorun olmadı şu ana kadar :laugh: Ya da il sınırlarında yasak olmasına rağmen heli, uçak uçurma konusunda sıkıntı yaşayan duymadık çok şükür :)

Trakya beklerken tayinim Çankırı'ya çıktı [emoji35] Çankırı' da insansız hava araçlarının uçurulması ile ilgili bir yasak varmı acaba bilgisi olan herangi bir duyum alan arkadaşlar var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar surekli cezalar konusuluyor. Surda ucururusan su ceza var yok yaptirimlari agir tarzinda.

Merak ettigim konu hic bugune kadar hobi amacli ucan arkadaslardan ceza yiyen oldu mu ? Bir tane sabiha gokcende ucan dron ile ilgili 1 yil hapis cezasi varmis.

Birde su var dugunlerde organizasyonlarda ucurulan dronlar yasak kapsamina girmiyor mu ? Yerleske var sonucta

Jandarma, Polis, Askeri Kurum, Hava Alanı ve Cezaevi gibi yerlerin yakınlarında kameralı veya kamerasız hava aracı uçurmamak gerekiyor. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalardan da uzakta uçurmak lazım. Kayıtlı hava aracı olsa bile bu binalardan ve tesislerden uzakta uçurmak gerekli. Bunlardan başka valilik tarafından binalar dışındaki bazı yerlerde uçuş yasağı olabiliyor. Örneğin Bursa'da Saitabat Şelalesi üzerinde dron uçurmak yasaklı.

emin kurt' Alıntı:
Merhabalar surekli cezalar konusuluyor. Surda ucururusan su ceza var yok yaptirimlari agir tarzinda.

Merak ettigim konu hic bugune kadar hobi amacli ucan arkadaslardan ceza yiyen oldu mu ? Bir tane sabiha gokcende ucan dron ile ilgili 1 yil hapis cezasi varmis.

Birde su var dugunlerde organizasyonlarda ucurulan dronlar yasak kapsamina girmiyor mu ? Yerleske var sonucta

Zaten öyle bilinçsiz uçuranlar yüzünden konuluyor bu yasaklar.Senin havaalanında ne işin var be adam.Cezayı ben versem 5 yıl yatar verirdim :thumbup:

Yasak yerlerde uçuş yaparsan sorun çıkabilir tabi, bizler de kocaeli deyiz ve thk bünyesinde arslanbeyde üniversitede buluşmalar yapıyoruz. Oradaki konum biraz daha farklı sorun yaşamıyoruz. Bir hafta sonu senide bekleriz katılmak istersen durumu daha iyi kavramana yardımcı olur hem de bu hobiyle uğraşacaksan kocaeli nin nimetlerinden faydalanmış olursun :)

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
Konu ile ilgili, dron uçuşlarında son durum nedir? Yasak tüm boyuttaki dronları kapsıyor mu acaba? 500gram altındaki yarış dronları ile SHGM genel hükümlerine uyduğumuz sürece Kocaeli de uçuş yapabiliyor muyuz?

Konu ile ilgili, dron uçuşlarında son durum nedir? Yasak tüm boyuttaki dronları kapsıyor mu acaba? 500gram altındaki yarış dronları ile SHGM genel hükümlerine uyduğumuz sürece Kocaeli de uçuş yapabiliyor muyuz?
Son durumun ne olduğunu bilenin olduğunu düşünmüyorum. Malum biz de yasak konur ve öylece yıllarca kalır.

Senin elindeki Quad action ve 500 gr altı değil mi ? İnsanlardan uzak lokasyonlarda uçabilirsin diye düşünüyorum.

Evet benimki yaris dronu ama gopro ve pil ile 500gram geciyor,, ben de bu yuzden kayit islemi yaptim, nolur nolmaz elimde bulunsun diye. Calistigim sirketin Izmit ofisten calistiklari reklam acentesi ile bilgi almaya calisiyorum. Saglikli bilgi edinirsem paylasacagim.