VBAR NEO Firmware Update - Kumanda uzerinden Tail Gain Ayari

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Mikado firmasi bizleri duymus ve bolca elestirdigimiz Kuyruk GAIN degerinin normal kumandalardan degistirebilme ozelligi tipki eski VBAR oldugu gibi ilave etmis :halay:

VBar NEO ProNew Heli Version 6.1.242
please update all your VBars if you want to use Tail Gain (3rd Party Radio) through TX.
(Eğer diğer kumandalarda Kuyruk Gain değerini Kumanda üzerinden değiştirmek istenirse)

NOT: Bu yeni özelliği kullanabilmek için PC Yazılımı "Vbar Control Manager" (Current Version 1.3.1 / 6.1.9) ve NEO'nun Firmware update gerekmektedir.

Yarin paylasacagimiz Throttle Egrisinin normal kumandalarda kullanabilme imkani ile bu sahane unitenin, diger FBL unitelerden herhangi bir eksigi kalmamis oluyor :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Update detaylari icin rezerve

UPDATE Aşamaları :

1. Update VBar Control Manager (only needed after announcement in changelog)(Değişim Dosyasında anons edildiği takdirde)

* uninstall old VBC Manager (Eski VBC Manager Kaldırıyoruz)
* download new VBC Manager (Yeni VBC Manager Yüklüyoruz)
* install new VBC Manager (Yeni VBC Manager Kuruyoruz)

4. VBar Update (only needed after announcement in changelog)(Değişim Dosyasında anons edildiği takdirde)
* install latest VBar PC software and drivers
* download and unzip recovery firmware
* start pc software
* disconnect satellite receiver and VBar
* connect VBar to USB
* start recovery firmware upload
* power up VBar
* wait for recovery update
* read serial number
* enable license key
* do Vbar online update to latest version
* connect satellite

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Update ile ilgili bir iki ekleme ben de yapayım. Az önce 6.1.34 ten 6.1.35 sürümüne güncelledim üniteyi... Benim işlemleri yapış şeklim şöyle;

** Vbar Control Manager programını çalıştırıyorum.
** Boot plug (/bind plug) ı ünitenin "sensor" girişine takıyorum.
** USB kablosunu ünite üzerindeki yerine bağlıyorum, diğer ucunu bilgisayara bağlıyorum.
** ESC'ye pili bağlıyorum. Ünite üzerindeki "V" harfi normal çalışmada "sürekli yeşil" yanarken, boot plug takılı çalıştırmada "beyaz yanıp sönüyor".
** O ara Vbar Control Manager programı da vbar neo'nun bağlandığını görüyor ve "update clock" otomatik çalışmaya başlıyor. File integrity check benzeri bişey yapıyor yani ünitedeki yüklü yazılım ile vstabi sitedekini karşılaştırıyor.
** Eğer yeni sürüm varsa yüklemeye başlıyor, bu arada ünite üzerinde V ledi "sürekli sarı" yanıyor.
** İşlem bittiğinde led "yeşil yanıp sönüyor". Güncelleme işi bitti. Bundan sonra sırasıyla esc den enerji kesiyoruz, usb söküyoruz, boot plug çıkarıyoruz.

(!) Ben ünite initialize olabilir diye, ne olur ne olmaz motor 2 kablosunu söküyorum. Kumandayı açıyorum, motor switch OFF pozisyonda olduğuna emin oluyorum, Security switch açık hale getiriyorum.
Bişey olmuyor ama işte usb den kurtulur, boot plug gevşek takılmıştır, yan yatmıştır çamura batmıştır... Elektronik işte belli mi olur :D

Tabii paller takılı, ünite üzerinde bütün kablolama takılı (servolar, sensörler vs.), ünite model üzerinde yerine monte durumda... Bu şekilde güncellemeleri yaptığım için tedbir amaçlı yapıyorum o tip şeyleri... Yine de dediğim gibi herşey olması gerektiği gibi ise, boot plug takılı ise, usb bağlı ise... Ünite zaten sürekli yeşil yanıp servoları kontrol eder hale geçmiyor. Hatta benim kumanda üniteye enerji verince otomatik onu tanır connected olurlar, o da olmuyor. Yine de tedbir :)

Bilgilendirme için teşekkürker tail gaini kumandadan ayarlayabilmek güzel olmuş birde şu cyclic gaine bi çare bulsak keşke ;D şaka bi yana ayarlarım bitti sayılır benimde neo güzel bi ünite bana göre kullanıcı sayısıda artıyo her geçen gün e mikadonun da buna duyarsız kalması söz konusu değil.

Çok güzel haber. :halay:

Mikado'nun bizi hatırlaması çok yerinde olmuş, mazallah X3'ü tuttukta X7 olsa ne yapıcaz. :lollol: :lol: :lol:

DX9 kumanda üzerindeki "L-TRIM" düğme ile GAIN değerinin değiştirebilmesi için gerekli ayarları gösteren şöyle bir video buldum. Ayar kısmı basit ama aklımıza gelmeyebilir diye paylaşalım dedim ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol