[Video]: 31.10.2015 Eskişehir Buluşması (special guest; Mehmet Küçüksarı)

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Selamlar arkadaşlar,

Bugün değerli adminimiz Mehmet Küçüksarı gözetmenliğinde gözbebeği modelim Mikado Logo 550sx maidenını yapmış bulunuyoruz...

Emre abi Gaui X7 ile uçuşlara devam etti...

Can ve arkadaşları da bir süre katıldılar...

Uçuşlarımızı yaptık, ben kumandayı tecrübe etmeye ve modele alışmaya çalıştım. Mangalımızı yaptık, yedik içtik... Bir noktadan sonra soğuk hava iyice içimize işledi...

Bir mekana geçtik. Mevlüt abi ve Derya'nın da katılımıyla keyifli bir sohbetle bu güzel günü noktaladık ve misafirimizi uğurladık...

Videoların ağırlığı vbar kontrol ve logo üzerine oldu. Skookum dersleri de aynen devam. Yarın sabaha yüklenmiş olurlar. Başlık hazırda bulunsun :D

1- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Intro

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Mehmet Küçüksarı

3- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Vbar-Esc Ayar Sorunsalı

4- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Gaui x7 Kuyruk Sorunsalı

5- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Gaui x7 Titreşim Sorunsalı

6- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Skookum Dersleri Milton Mode - Powerbus

7- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Logo 550sx Maiden

8- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Mangal

9- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Vbar Autotrim üzerine

10- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Logo 550sx 2.uçuş

11- 31.10.2015 Eskişehir Buluşması Vbar Control Vibration analyzer

Cepteki resimleri şimdilik yükleyeyim. 1-2 tane de makina olsa gerek.

Su an hızlı trendeyim ve yarım saat daha yolum var :)

Eskişehir ekibine bu şahane guzel gun ıcın tekrar tesekkur ederim. Sagolsunlar sabahtan aksama kadar benimle ilgilendiler :D

Mikadonun maiden görmek gercekten cok güzeldi. Tekrar hayırlı olsun Rasim, model ve kumanda şahane :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sent from my iPhone using Tapatalk

VAYYYY kaçak buluşma adana öncesi.

burda havalar soğudu artık akşamları kısı kollu ile dolaşamıyoruz. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rasim maiden oldu mu... :D , Şimdi hayırlı mübarek olsun kardeşim , kırımsız güzel uçuşları olsun inşallah... :halay: Misafir baya ağırmış bu hafta...Patrona iyi baktınız de mi :laugh: İyi bakmışınızdır zaten hiç şüphem yok..Sizin buluşmalar nedense daha bir tatlı ve zevkli görünüyor bana , neden bilmiyorum , belki koskoca mühendislerin, bu soğukta , çayır çimen demeden yerlerde oturup , ayar yapmaya çalıştığı oyuncaklarına olan sevgilerinden dolayıdır... ;)

Elinize sağlık , mükemmelsiniz arkadaşlar.......... :halay:

Rasim,hayırlı olsun,kırımsız keyifli uçuşlar dilerim...

Hakan abi, teşekkür ederim :) Modelcilik aşkı hava durumundan, mekandan bağımsız :laugh:
Mordo abi, teşekkür ederim. Adana öncesi modeli bi görmüş oldum iyi oldu. Hafta içi bakacağım detaylar var birkaç...

Bu arada maiden ve 2. uçuş videolarım hariç hepsi yüklendi. Keyifli seyirler ;)

Rasim hayırlı olsun. İşallah kazası kırmsız güzel günlerde kullanırsın. İşallah cuma akşamı adana da ufacık ucundan görücüye çıkartırsın.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Rasim hayırlı olsun. İşallah kazası kırmsız güzel günlerde kullanırsın. İşallah cuma akşamı adana da ufacık ucundan görücüye çıkartırsın.

Teşekkürler Erhan, çok özendim bu sefer umarım kırım yaşamam yakın zamanda.

Cuma akşam yerde görücüye çıkarırım, uçuş ise cumartesi yada pazar olur. Gece uçuşlarını bıraktım ;D

Hayırlı olsun Rasim, keyifle hatasız kazasız uçur. %p

Ahh ah, son zamanlarda biraz ilgisiz bıraktım tabi küstü X7, üzüyor beni. Son iki buluşmada sorun çıkarıyor. Eskiden iki haftada bir heli kırardım, yenilenirlerdi, artık parça bazlı sorunlar yaşamaya başladım.

Kuyruk case'deki hafif dönme biraz salınmaya, biraz da yüksek collective komutlarında hafif kaçırmaya neden oluyordu, bugün kuyrukla ilgilendim, umarım hallolmuştur, olmadıysa boom değişecek, yedeği var. Heliyi çanta ile taşıyorum ve oturduğum binanın asansörü küçük olduğu için, dikine tutmam gerekiyor. Bu durumda helinin bütün ağırlığı kuyruğa binmiş oluyor. Bir çeşit kuyruk sorunu bekliyordum zaten. Asansörü modlayamadığıma göre, çanta içinde birkaç modifikasyon yapmam gerekecek :)

Titreşime gelirsek, iki haftadır süngerdi, jeldi, milton moddu baya mesai harcattı bana, ancak mesele hiç çalışmadığım yerden çıktı. Ben kuyruktan şüphelenirken, titreşim kaynağı ana rotor çıktı. Rotoru incelemeye aldığımda ise ana hub'ın yalpa yaptığını fark ettim. İlk şüphelim ana şaft oldu, ama şaft temiz çıktı. Mesele hub'da. Hatırlarsanız zorunlu bir otorotasyon sonrası yamuk yere indirdiğim heli indikten sonra devrilmişti. Pallerin dahi kırılmadan atlatıldığı bu darbenin o hub'ı yamultması pek olası görünmese de, ki halen aynı pallerle uçuyorum, hem skookum titreşim analizi rotoru işaret ediyor, hem de fark edilir bir yalpa var. Yenisi hızlı kargo ile sipariş edildi, gelmesi, takılması, testi cumaya kadar yetişirse, X7 Adana'ya yetişecek. Yetişemezse, X5'in yeni ünitesiyle ayarı ve testleri yapılıp Adana'ya gelecek.

Daha ilginç olan, söz konusu ufak kazanın ardından helikopterle defalarca sorunsuz uçuşlar yapıldı, ne titreşim, ne kuyruk, ne de başka birşey oldu. Yozgat'ta güzel güzel uçtu. Ne olduysa ilk defa geçen hafta Kocaeli'de oldu. Bakalım yeni parçalarla sonuç ne olacak.

Emre geçmiş olsun :( , hub yamulmuş mu diyorsun yani ...Şaft dururken... :eek: Hakikaten enteresan olmuş...Şaftı test ettiğine göre rotoru sökmüş olmalısın , ben jesus bolt'a bir bak incele diyecektim de , mutlaka görürdün zaten..İnşallah yetişir , bunlar böyle işte , nazarlıkta taksan boş , bir müddet iyi uçuyor , sonra ne oluyorsa oluyor bir arıza çıkıyor.Grip virüsü gibi.. :D

Güzel buluşma gerçekleştirmişsiniz, paylaşım için teşekkürler :saygilar:
Misafirinize iyi bakmışşsınız anlaşılan keyifler yerinde maşallah :thumbup:
x7 için de şanssızlık olmuş abi geçmiş olsun diyorum en kısa zamanda çözülür inşallah %p

Bütün videolar yüklenmiştir arkadaşlar, benim maiden ve ikinci uçuşum da dahil yani... Uçuşlarda bir risk yok. Kumandaya alışmaca, özellikleri kavramaca, switchleri hafızaya yerleştirmece şeklinde geçti... Yine de vbar control ile ilgili güzel anlatımlar var, vakti olanlar atlata atlata da olsa izlesin.

Bir kısım video da bugün için koydum, vbar control ile ayar aşamaları ve özelliklerin anlatımını içeren. Bunları yaparken bilgisayardan hiç destek almadığım için nispeten kolay oldu. Akşama veya yarın sabaha onlar da bitmiş olur.