[Video]: 3GX Genel Problem ve Çözümleri

Mehmet abi V Bar ünitenin acemisiyim de... Nereden bakıyoruz loglara?

Hüseyin Cem ASLAN' Alıntı:
Mehmet abi V Bar ünitenin acemisiyim de... Nereden bakıyoruz loglara?
Vbar hangi versiyonu var sende Huseyin. Log ozelligi sadece Pro versiyonda var diye biliyorum ve yanlis hatirlamiyorsam en ustteki menu olan "Parameter" altinda olmasi lazim. Oradan son 100 ya da tum loglari secim icin ayri bir sayfa daha cikmasi lazim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Loga baktım haberleşme ile ilgili hata yok ama 50 52 18 gibi kodlar ile bazı hatalar var.

Loga baktım haberleşme ile ilgili hata yok ama 50 52 18 gibi kodlar ile bazı hatalar var.
Tam olarak bu kodlarin aciklamasi ne peki ?? Log dosyasinda bu kodlarin bir aciklamasi olmasi lazim ;)

Sorun çözülmüştür. Aslında sorunun nedenini bu konuyu açtığım gün tahmin etmiştim ama rotoru sökmek için ikinci 3 lük alyanım olmadığı(daha doğrusu babamın zamanında aldığı alyanlar hamur gibi ezildiği için) için uygulamaya geçememiştim. Bugün rotoru güzelce söktüm. Evde ne kadar çözücü madde varsa koydum bir kaba ve güzelce tüm yağları ve aralara sıkışan loctite ları çözdükten sonra güzelce montaj yaptım. Sorun çözüldü. :thumbup:

Problem pallerin merkezkaç kuvvetini yediğinde rotor içerisinde çeşitli yerlere bulaşmış loctitelardan kaynaklanan sürtünme kuvetinin arttması sonucu cyclic servoların swahplate i hareket ettirecek gücü verememesinden kaynaklanıyormuş. Yani holderları aşağı yukarı hareket ettiremiyordu çünkü rulmanlar kitleniyordu. Allahtan servoları yakmadım fazla zorlayıpta :halay: :halay:

Bu vesileyle 3gx ünite ile Bar klonunu değiştirmiş oldum. :) 3gx de stabilite açısından gayet yeterli idi benim için ama, V Bar ın ince ayar kısmı daha kolay ve anlaşılır.
:RCKolik:

Hadi gozun aydin Huseyin :thumbup: Demek sorun mekaniksel sikismaymis. Geri donus ve bilgilendirme icin de ayrica tesekkurler :RCKolik:

Ynt: [Video]: 3GX Genel Problem ve Çözümleri

Sorun çözülmüştür.

Problemin mekanik olabilecegi hiç aklımın ucundan bile geçmemişti. Geçmiş olsun hüseyin.. ;)

Sağol Rafet abi. :)