Görseller Afyon Buluşmaları (Ana Başlık)

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Dün biraz stres atalım dedik. Kemal abinin yeni uçağının maidenini yaptık. İniş istediğim gibi olmadı. Güneş yüzünden fazla ileri gidemedim. Arazide çok düzgün olmadığından sekerek indi biraz :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: Afyon Buluşmaları (Ana Başlık)

Otonom uçuş öncesi uçağı denemek için uçurmuştum. Uçuş yeni değil. İlk uçurduğum Zagi tarzı uçak

yinede
güzel bir etkinlik
çekimde güzel olmuş tebrikler

Paylaşım için teşekkürler Kadir, ellerine sağlık %p Zagi uçuşun bence gayet başarılı :thumbup:

Bu arada yeni konu hayırlı olsun, hemen sabitleyelim :RCKolik:

Eline saglik Kadir, ucuslar gayet guzel zaten modelde bekledigimizden iyi cikti. Senin elektroniklerde tam oldu o kit icin %p

Eline sağlık Kadir, güzel paylaşım devamını diliyoruz. :RCKolik:

semih Balkar' Alıntı:
yinede
güzel bir etkinlik
çekimde güzel olmuş tebrikler
Teşekkürler

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Kadir, ellerine sağlık %p Zagi uçuşun bence gayet başarılı :thumbup:

Bu arada yeni konu hayırlı olsun, hemen sabitleyelim :RCKolik:
Teşekkürler Mehmet abi :) modeller benim olmayınca insan biraz tedirgin oluyor. Şükür kırımsız geçti hepsi :D O Zagiyi çok beğenmiştim de en son kaybettik uçağı. Kemal abinin trainer de çok dengeli ve güzel uçtu

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Eline saglik Kadir, ucuslar gayet guzel zaten modelde bekledigimizden iyi cikti. Senin elektroniklerde tam oldu o kit icin %p
Teşekkürler Kemal abi. Elektronik tam uyum sağladı gerçekten. İnişte dedim gitti model :D Sağlammış ama

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık Kadir, güzel paylaşım devamını diliyoruz. :RCKolik:
Teşekkürler Türker abi :) Uçuşa gittiğimiz zaman konuyu yenileriz. Dün akşam üstü tekrar gittik ama rüzgardan uçmadan geldik

Pazar günü uçuş için pilleri doldurmuştuk. Alanda çok rüzgar vardı. Geri dönmek zorunda kaldık. Kemal abi uçağı da denememişti. Salı günü uçuşa gittik. Trainer havada 3 el değiştirdi :D Kemal abi uçağı güzel uçurdu. Çok yabancılık çekmedi uçakta. Mustafa abi de 1-2 tur attı. Bende tekrar kumandayi alınca invert geçiş,loop ve takla denedim. Kemal abi align ile uçuş yaptı. Günün tek kırımı benim planör oldu. Thk pilini yaklaşık 2 yıldır kullanıyordum. Eskisi gibi uzun dayanmıyor. İnişi pas geçtim alçakta döndüm tam gaz vermem gerekti ama motor güçlü çalışmadı. Burun kısmı ve pervane kırıldı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Whatsapptan gönderildi video o yüzden çözünürlük iyi değil. Whatsapptan parça parça geldiği için editlerken son kısmı 2 defa kopyalamisim :D 8. Dakikada invert geçiş var.

Geçen gün kalabalık bir buluşma yaptık. Modeller yine az ama modelci çoktu bu sefer. Kemal abi iş yüzünden katılamadı buluşmaya. Fpv denemesi yaptık. Hk gözlükle uçuş gerçekleştirdik. Forumda kumanda hakkında konu açan Yusuf abi de izlemeye geldi. Bizim trainerin kaplaması güneşi görünce gerginliği gitti. Önerisi olan var mı?

Kadir Kurt' Alıntı:
Geçen gün kalabalık bir buluşma yaptık. Modeller yine az ama modelci çoktu bu sefer. Kemal abi iş yüzünden katılamadı buluşmaya. Fpv denemesi yaptık. Hk gözlükle uçuş gerçekleştirdik. Forumda kumanda hakkında konu açan Yusuf abi de izlemeye geldi. Bizim trainerin kaplaması güneşi görünce gerginliği gitti. Önerisi olan var mı?
Paylaşım için teşekkür ederiz Kadir, ellerine sağlık %p Anlaşılan Afyon'da da epey meraklı bir grup oluşmaya başladı.

Malum ben uçakcı değilim ama bu mevsimdeki güneşten kaplamanın etkilenmesi bence pek normal değil. Ya malzeme ya da uygulamada sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Bunlar hakkında bilgi verirsen, mutlaka bir fikir gelecektir :)

Paylaşım için teşekkür ederiz Kadir, ellerine sağlık %p Anlaşılan Afyon'da da epey meraklı bir grup oluşmaya başladı.

Malum ben uçakcı değilim ama bu mevsimdeki güneşten kaplamanın etkilenmesi bence pek normal değil. Ya malzeme ya da uygulamada sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Bunlar hakkında bilgi verirsen, mutlaka bir fikir gelecektir :)

Aynen Mehmet abi yavaş yavaş ekip büyüyor. :)

Kaplama fotoğraftaki gibi oldu. Uçuş alanına ben minibüsle götürdüm o aramı oldu sıcaktan mı oldu tam emin değilim. O gün baya terlemiştik Uçuş için beklerken güneşten de olmuş olabilir. Önceden lastik motorlu uçakların yapımlarını incelerken hafif nemli yada ıslak pamukla kaplamayı ıslatın kaplama gerginleşir diye hatırlıyorum. Bu kaplama eski haline gelir mi?

3 uçak ile uçuşa gitmiştik. Wingdragon 500 ün maiden uçuşu yaptım. Fpv uçağını uçururken kanatçık koptu uçağı kırmadan düşürdüm. Soaractionla yapılacak her hareketi yaptım galiba. Çok video çeken ekip değiliz. Arada kısa uçuş videosu çekilmiş onu paylaşayım. Rüzgar yüzünden çok fazla dengeli olarak alçak uçamadım

Kadir Kurt' Alıntı:
3 uçak ile uçuşa gitmiştik. Wingdragon 500 ün maiden uçuşu yaptım. Fpv uçağını uçururken kanatçık koptu uçağı kırmadan düşürdüm. Soaractionla yapılacak her hareketi yaptım galiba. Çok video çeken ekip değiliz. Arada kısa uçuş videosu çekilmiş onu paylaşayım. Rüzgar yüzünden çok fazla dengeli olarak alçak uçamadım
Biz de artık Afyon ekibi buluşma yapmıyor galiba diye düşünmeye başlamıştık Kadir :D Paylaşım için teşekkür ederiz %p Bu arada görmeyeli pilotaj epey bir ilerlemiş ;) Yere yakın invert geçiş gayet başarılıydı :bravo:

NOT: Bu arada biz fotografa da razıyız. Buluşmalardan 2-3 kere olsa yine yeter bize :RCKolik:

Kadir Kurt' Alıntı:
...kanatçık koptu uçağı kırmadan düşürdüm.
Pilotajın çok ilerlemiş Kadir, tebrik ederim. :bravo: :bravo:

Ayrıca yukarıda kullandığın tanımlamayı zaten uçakçılar genellikle " Sert İniş " olarak tanımlıyorlar, bir uçakçı için fazla samimi olmuş yazdığın. :lollol: :lol: :lol:

Yalnız neden araba önünüzde kalmış onu anlamadım, arkanıza alsanız sanki daha iyi olurmuş. ;)

Kendine bir Fun-Fly uçak yapmanın zamanı gelmiş bence. :RCKolik:

Biz de artık Afyon ekibi buluşma yapmıyor galiba diye düşünmeye başlamıştık Kadir :D Paylaşım için teşekkür ederiz %p Bu arada görmeyeli pilotaj epey bir ilerlemiş ;) Yere yakın invert geçiş gayet başarılıydı :bravo:

NOT: Bu arada biz fotografa da razıyız. Buluşmalardan 2-3 kere olsa yine yeter bize :RCKolik:
Teşekkürler Mehmet abi :) 2 aydır uçuş yaptığımız yoktu bu hafta 2 gün uçuşa gittik. Bakalım diğer uçuş ne zaman olacak :D bundan sonra birkaç fotoğraf çekip buraya eklerim. :)

Türker Akgün' Alıntı:
Pilotajın çok ilerlemiş Kadir, tebrik ederim. :bravo: :bravo:

Ayrıca yukarıda kullandığın tanımlamayı zaten uçakçılar genellikle " Sert İniş " olarak tanımlıyorlar, bir uçakçı için fazla samimi olmuş yazdığın. :lollol: :lol: :lol:

Yalnız neden araba önünüzde kalmış onu anlamadım, arkanıza alsanız sanki daha iyi olurmuş. ;)

Kendine bir Fun-Fly uçak yapmanın zamanı gelmiş bence. :RCKolik:
Teşekkürler Türker abi :) Havada sağ aileron koptu ne olduğunu anlamadım birden uçak dönmeye başladı yere doğru dalışa geçti yere yakınken elevator vererek sert iniş yaptım :laugh: :D Aslında araba arkamdaydı rüzgara doğru uçuyordumda alan boş olunca o tarafada gittim. Fun fly uçak bende istiyorum bu yaz inşallah 1 tane toplarım :)