[Video]: DJI Phantom FC40 Kutu Açış, Ayar ve Test Videosu

isasari

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.isa-sari.com
Herkese merhaba tekrar.
Geçen gün elime ulaşan DJI Phantom FC40'a ait kutu açış videosunu paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar aldığım en profesyonel model. Kutusundan, ağırlığından vs. her şeyinden belli. İnceleme yazısını da kısa zamanda yazacağım.

İyi seyirler...

[Video]: DJI Phantom FC40 Kutu Açış Videosu

İlk ayar, uçuş ve kamera videosu:

İsa Bey,

Öncelikle yeni modeliniz hayırlı uğurlu olsun :thumbup: Bol keyifli kırımsız uçuşlar %p Video ve paylaşım için de ayrıca teşekkürler.

Fakat merak ettiğim husus bu Phantom modelinin diğer modellerden farkı ne ? Ne eksik, ne fazla acaba ?

Çok teşekkür ederim Mehmet Abi (samimiyetinize güvenerek Abi dedim, kusura bakmayın).

Bu, aslında normal Phantom 1 + Wireless özellikli FC40.

Phantom 1'ler de kendi arasında farklı versiyonlara sahip. Bu, en son sürüm olan 1.1.1. Bunun ilk Phantom'dan, yani v 1.0'dan farkı şöyle:

+ Naza M V2
+ kendi kendini sıkan başsız pervaneler
+ bir yerine iki adet alıcı kablo
+ USB yuvasının ana gövdeye taşınmış olması
+ v4.X son sürüm yüklü olarak geliyor olması.

FC40, ise bu en son sürüm Phantom 1'e FC40 kamerasının eklenmiş hali. Adını kameradan alıyor aslında. Kumanda 5.8 Ghz, kamera ise 2.4 Ghz'de, dolayısıyla sinyal karışması olmuyor. Normal bir Phantom'a (daha doğrusu herhangi bir multirotor veya tricopter'e) ekstra olarak bu FC40 kameradan da alıp takabilirsiniz, ama bu durumda sinyal karışması olacak. Bu da tehlikeli bir durum.

Dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. Yardımcı olabilmişimdir umarım :)

Rica ederim Isa, onur duyarım :thumbup:

Verdiğin ilave bilgiler ile resim netleşti, çok teşekkür ederiz :thumbup: Konuyu indeks sayfamıza ilave ettim ;)

Bu arada kumandanın 5.8Ghz ile haberleşmesi gerçekten en önemli fark olsa gerek :)

Teşekkürler Mehmet Abi, o onur bana ait :)

Evet, ben de ilk kez 5.8 Ghz kumanda kullandım. Tabii görünüşte ve kullanışta hiçbir fark yok, ama nedense bana güven veriyor bu durum :)

Elinize sağlık İsa Bey video ve açıklamalar için teşekkürler. :bravo:

Herkese merhaba tekrar. İlk ayar, uçuş ve kamera tanıtımı videosunu çektim. İlk kez sesli anlatım yaptım, bu yüzden tecrübesizliğimi affedin. Alacaklara ya da almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Kullandıkça sevmeye başladım bu canavarı :)

Videoyu aynı zamanda ikinci mesaja ekledim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Isa Sarı' Alıntı:
Herkese merhaba tekrar. İlk ayar, uçuş ve kamera tanıtımı videosunu çektim. İlk kez sesli anlatım yaptım, bu yüzden tecrübesizliğimi affedin. Alacaklara ya da almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Kullandıkça sevmeye başladım bu canavarı :)
Bence içerik, anlatım ve video kalitesi ile gerçekten çok başarılı bir çalışma olmuş Isa Bey :thumbup: Tebrik ederiz :bravo:

Akıllı mod ile ilgili diğer videonuzu da merakla bekliyoruz ;) Tekrar elinize ve emeğinize sağlık :RCKolik:

Son olarak RTF olarak DJI bu işi gerçekten çok güzel çözdü ve gün geçtikçe değişik model ve alternatiflerle kullanıcılara güzel seçenekler sunmaya devam ediyor %p

Teşekkür ederim Mehmet Abi. Diğer modlar biraz ileri seviye işi. O yüzden cesaretimi toplamam gerekli, ama en kısa zamanda halledeceğim :)

DJI bu konuda bence dünyanın en iyisi, ki bu DJI'ın en giriş seviyesi modeli. Spreading Wings gibi modeller kim bilir nasıldır :)

Isa Sarı' Alıntı:
Teşekkür ederim Mehmet Abi. Diğer modlar biraz ileri seviye işi. O yüzden cesaretimi toplamam gerekli, ama en kısa zamanda halledeceğim :)

DJI bu konuda bence dünyanın en iyisi, ki bu DJI'ın en giriş seviyesi modeli. Spreading Wings gibi modeller kim bilir nasıldır :)
Sen modele iyice alış, sonra denersin :)

Bu arada "Spreading Wings" modeli nasıl bir şeymiş diye bir bakalım dedim :laugh: Sonra hemen kapattım :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sen modele iyice alış, sonra denersin :)

Bu arada "Spreading Wings" modeli nasıl bir şeymiş diye bir bakalım dedim :laugh: Sonra hemen kapattım :D

Bu modelle savaşa bile girilebilir :)

Anlatımınız ve videonuz çok açıklayıcı ve güzel olmuş. Sıkılmadan izledim 7 dakikayı . Daha uzun videolar bekliyoruz :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Çok teşekkür ederim İbrahim Bey.

Spreading Wings serisi benim en çok ilgimi çeken seri. Dediğiniz gibi, savaşlarda dahi kullanılabilir aslında (ki FC40 dahi şu anda Irak'ta kullanılıyor IŞİD tarafından, okuduğum haberlere göre).

Birazdan da kendi kamerasından video ekleyeceğim. Youtube'da hazırlanmasını bekliyorum :)

İsa bey,güle güle kullanın...