[Video]: Gaziantep Bulusmalari (Ana Konu)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oncelikle paylasim icin tesekkurler Ibrahim :thumbup: Aynen dedigin gibi bu isin zevki bulusmalarla katlaniyor. Artik sen de yanliz degilsin. Iki kisi de Bulusma icin gayet yeterli bir sayi, sahsen tecrube ile kendimden biliyorum :laugh:

Valla tebrik ederim o alana inis buyuk beceri ister :bravo: Ucus da gayet basarili ve gun gectikce daha da guzellesiyor. Takla atarken acilara biraz daha dikkat edersen taklalar cok daha guzel hale gelecek, aynen devam Ibrahim :bravo:

Mehmet Abi guzel yorumlarini okumak cok iyi geldi tesekkur ediyorum dusuncelerin icin :embarras:

2 kişilik Türker Abiyle dev bulusmalarinizi bilmemek mumkunmu :laugh:

Acilar meselesine gelince zamanla oturacagina inaniyorum calismalar devam ediyor abi %p

Mustafa Çoban.' Alıntı:
İbrahim hocam maşallah güzel uçuş ve iniş olmuş ellerine sağlık.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Teşekkürler Mustafam :saygilar:
calistikca gelistirmeye çalışıyoruz.
Senin ucuslari da izlemek istiyoruz ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık İbrahim. :bravo:

Hobide her yönden çok güzel ilerliyorsun bence kardeşim. :RCKolik:

Teşekkürler Türker Abi
gercek manada gelişim icin ugrasiyorum insallah basarabiliyorumdur.
Çalışmalara devam.

Arda Erkan' Alıntı:
İbrahim eline sağlık.Sanki hard 3d pilotu yetişiyor gibi geldi bana. ;D

Yok daha neler Ardam ;D
benden hard bir pilot olur mu bilmem ama calistikca gelismelere bakacaz.
eyvallah kardeşim

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İbrahim , önce kırımın için geçmiş olsun diyorum.... :embarras: , Ardından çabuk toparlanıp güzel bir pilotaj ile adım adım , her geçen gün , daha da güzel uçtuğunu görüyorum.Eline sağlık , Yozgat'a 3D pilotu olarak yetişeceğine hiç şüphem yok , devam kardeşim..... :saygilar:

Hakan abi çok teşekkür ediyorum.
önce kırım oldu, bereket yedek vardi topladik hemen.
guzel yorumlarin icin eyvallah. yozgata pilotaj olarak yetisebilirmiyim bilmem ama sadece oraya gelmeyi cok istiyorum hem ortami hem sizleri gormek iyi gelecek ;)
:saygilar:

İbrahim tebrik ederim. İlk uçuşlarını izlemiştim en son. Arada başka paylaşımın oldu mu bilmiyorum ama çok iyi ilerlemişsin. Ben hala yerimde sayıyorum.
Hafta sonu Gaziantepteydim. Canlı izlemek isterdim ama açıkçası aklıma gelmedi.
Yozgat benim için çok ters bir zamana denk geldi. Ama olur da gidersem Antepten geçebilirim. Belki de beraber gideriz. Ama dediğim gibi zamanı çok ters oldu

Paylaşım için teşekkürler İbrahim Bey.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler İbrahim Bey.

Rica ederim Ali Abi bulustukca ekleyecegim insallah :saygilar:

Cahit Kaş' Alıntı:
İbrahim tebrik ederim. İlk uçuşlarını izlemiştim en son. Arada başka paylaşımın oldu mu bilmiyorum ama çok iyi ilerlemişsin. Ben hala yerimde sayıyorum.
Hafta sonu Gaziantepteydim. Canlı izlemek isterdim ama açıkçası aklıma gelmedi.
Yozgat benim için çok ters bir zamana denk geldi. Ama olur da gidersem Antepten geçebilirim. Belki de beraber gideriz. Ama dediğim gibi zamanı çok ters oldu

Cahit Abi oncelikle teşekkür ediyorum.
arada paylasimim olmadi ucuyordum ama cekim yapacak kimse olmayinca paylasamiyordum ki Gaziantep'e gelince hemen buluştuk arkadaşla :laugh:
Simülasyon ve gerçek uçuş ikisini bir arada götürüyorum iyi geliyor.
Arada bir kirim da olmuyor degil hani son ucustan once feci bir kirim yasadim konular da var.
Antepte olduğunu bilseydim inan birakmazdim misafir ederdim seni.
insallah bir daha olursa haberleselim abi.
ben viransehirde gorev yapiyorum tatile geldim Antep'e.
Yozgat bulusmasi benim icin de cok sıkıntılı bir surece denk geliyor. Icislerini ayarlayinca okul icinde rapor almayi dusunuyorum(seminer donemi oluyo zaten) bu bulusma kacmamali abi kesinlikle :laugh:
birlikte gideriz insallah :saygilar:

Eveeeeet yılı geçmiş son paylaşım yaptığım bu konuya :(

Tayin işinden sonra kendi memleketim olan Gaziantep'e alışma sürecine girdim :laugh:

Önceden beri olan uçakçı arkadaşlar vardı ama hep kısa süreli tatilim olduğundan bir türlü buluşmalarını denk getiremiyordum.

Şeytanın bacağını kırdık sanırım Pazar günü buluştuk :halay:

Uçuş alanı askeri bir helikopter pistiydi, eskiden kullanılan fakat sonradan vazgeçilmiş bir yer, bizimkiler burayı kullanmaya başlamışlar.

Asfalt olan yerlerin aralarında oluşan çatlaklar zararlı otlarla kaplanmış durumda, helikopter için farketmez fakat uçakçılar için biraz temizlenmeye ihtiyacı var. Bir bakıma bana da lazım bu temizlik :laugh:

Bir konteynır düşünüyoruz bu alana, içine eşyalarımızı koyacak, şarj işlemlerini yapacak, semaver, mangal işlerinde kullanılacak v.s.

Bakalım ilerleyen günler ne gösterecek bir proje var aklımızda, hayırlısı diyelim.

Buluşmaya katılanlarla çekilmiş bir foto, benim uçuş videosu(çok ahım şahım değil), bir de süpriz var farklı bir konuda paylaşacağım :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize emeğinize sağlık.

Evet 1 yıldan fazla bir süre sonra konunun canlandığını görmek gerçekten Harika :halay:

Resimlerden gördüğümüz artık yanlız modelcilik döneminin bitti. Çok Şükür artık senin de buluşma yapacağın arkadaşlar var.

Uçuş videosuna gelince. Bence hala süpersin. Hele ki ucmadigin uzun dönem dikkate alınırsa bence seyretmesi hala çok keyifli bir uçuş olmuş, sticklerine sağlık :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

İbrahim uçuş ahım şahım değil mi ? :eek: Gördüğüm en iyi uçuşun.Herşey modelin canını almak değil. Önemli olan ölçüt, uçuş uyumunu sağlamak.
Sen bence ilk 2 dk bunu son derece iyi yapmışsın. :bravo:

Neleri beğendim ?

+ Öncelikle bu kafa devrini kesinlikle koru.Modelle çok güzel uyum yakalamışsın. :thumbup:

+ Hurricane'lar çok temiz.Giriş ve çıkışlar çok düzgün ve sakin.

+Fazladan kuyruk çevirerek half pirolar, daha sonrasında nose in ve invert nose in duruşlar.

+ Araya sıkıştırdığın attığın loop'lar ve düz alan turları izlemesi keyifliydi.

+ Aileron tic toc'da bitmiş sayılır.

Eline sağlık kardeşim, Allah kaza bela,kırım yüzü göstermesin. %p

İbrahim foruma fazla giremiyorum ama başlık hemen dikkatimi çekti. acaba dedim ntep buluşması mı var forumca. :):):)

Buluşma on numara olmuş. herkezin ellerine sağlık.

videon usta çok beğendim. stiklerine sağlık.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İbrahim sen ne yaptın be öyle kardeşim.... :eek:...Maşallah , Allah nazarlardan saklasın , oldukça sakin ve bir o kadar net hareketler çıkmış... :hoppa: Anlaşılan dinlenmek sana yaramış , köroğlunun karanlık ahırından çıkan kır at gibi şahlanmış be model... :D :thumbup:
Saha on numara , ben çok beğendim , üstelik yeni yoldaşların da var , artık yanlız değilsin....Aydınlık bölgeden de olsalar , nefes nefestir.... ;D .....Gerçi onlar şimdi bir kalktı mı inmekte bilmiyorlardır ama , napıcan ,artık idare edicen :lollol:

Böyle güzel güzel uçarken görmeyi özlemiştik, bu iyi oldu hem böyle bir ortamın olmasıda çok güzel, inşallah yaralar iyice sarılır nice buluşmalar paylaşırsın, paylaşım için teşekkürler. :saygilar:

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Elinize emeğinize sağlık.

Teşekkürler Ali Abi :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet 1 yıldan fazla bir süre sonra konunun canlandığını görmek gerçekten Harika :halay:

Resimlerden gördüğümüz artık yanlız modelcilik döneminin bitti. Çok Şükür artık senin de buluşma yapacağın arkadaşlar var.

Uçuş videosuna gelince. Bence hala süpersin. Hele ki ucmadigin uzun dönem dikkate alınırsa bence seyretmesi hala çok keyifli bir uçuş olmuş, sticklerine sağlık :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Güzel düşüncelerin için teşekkürler abicim :saygilar:

Evet artık yalnız değilim, modelci arkadaşlar bulmam iyi oldu :thumbup:

Uçuşu beğenmene sevindim abi. Baya uzun zaman oldu çünkü. %p

Arda Erkan' Alıntı:
İbrahim uçuş ahım şahım değil mi ? :eek: Gördüğüm en iyi uçuşun.Herşey modelin canını almak değil. Önemli olan ölçüt, uçuş uyumunu sağlamak.
Sen bence ilk 2 dk bunu son derece iyi yapmışsın. :bravo:

Neleri beğendim ?

+ Öncelikle bu kafa devrini kesinlikle koru.Modelle çok güzel uyum yakalamışsın. :thumbup:

+ Hurricane'lar çok temiz.Giriş ve çıkışlar çok düzgün ve sakin.

+Fazladan kuyruk çevirerek half pirolar, daha sonrasında nose in ve invert nose in duruşlar.

+ Araya sıkıştırdığın attığın loop'lar ve düz alan turları izlemesi keyifliydi.

+ Aileron tic toc'da bitmiş sayılır.

Eline sağlık kardeşim, Allah kaza bela,kırım yüzü göstermesin. %p

Arda' m güzel değerlendirmelerin için teşekkürler kardeşim %p
Uzun zamandır uçamayışımdan dolayı pek de adapte olamamışım gibi geldi bana, o yüzden ahım şahım değil diye bir tabir kullandım :rolleyes:

Ama senin gibi pilottan bunları duymak gerçekten sevindirdi beni teşekkürler :saygilar: :saygilar: :saygilar:

Kafa devri fix end pointte esc. Governorunda sorun var Castlen bence. Hiç bir zaman devri koruyamıyordu. Bu halini bende sevdim :)

Allah cümlemize kaza, bela, kırım göstermesin kardeşim %p

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
İbrahim foruma fazla giremiyorum ama başlık hemen dikkatimi çekti. acaba dedim ntep buluşması mı var forumca. :):):)

Buluşma on numara olmuş. herkezin ellerine sağlık.

videon usta çok beğendim. stiklerine sağlık.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler Erhan'ım...
Antep buluşması olurda senin haberin olmaz mı be kardeşim :)
İlla genel olmasına gerek yok çık gel bir gün beklerim :saygilar:
Uçuşu beğenmene sevindim ;)