[Video]: Goblin 500 Sport rescue hatası ve kırım

Geçmiş olsun kardeşim Ama goblin kalitesimi desem şansmı desem %p o düşüşte bu kırım üstelikte zemin taşlık her nekadar çimen tutsada bunada şükür ben 380 ilk uçuşta çaktım üstelik çim sahada frame hariç ve canopy hariç sağlam parça kalmamıştı yarın ikon fbl ye yeni versiyon firmware yükleyip yeni rescue yi test edeceğim bakalım nasıl bir değişiklik olacak

Geçmiş olsun Cahit abi. Mobilden detay izleyemedim sadece kırım anına şöyle bi baktım. Dediğin gibi kurtulabilirmiş de biraz elevatör ile.. Neyse bu kadarına şükür diyelim, nazar çıkmış ;)

Çok geçmiş olsun Cahit hocam üzüldüm :( , şükür bir şey yok gibi duruyor ama kırım kırımdır, sağlık olsun insan kendine doğru gelen bir helikopterde hele ki sistemsel hatada donabiliyor, Tekrar geçmiş olsun.

Bu arada kullandığın mubius kameranın linkini atarmısın. Oldukça iyi görüntü almış.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:saygilar: cok gecmis olsun cahit abii :RCKolik:

Muammer Akbulut' Alıntı:
Geçmiş olsun kardeşim Ama goblin kalitesimi desem şansmı desem %p o düşüşte bu kırım üstelikte zemin taşlık her nekadar çimen tutsada bunada şükür ben 380 ilk uçuşta çaktım üstelik çim sahada frame hariç ve canopy hariç sağlam parça kalmamıştı yarın ikon fbl ye yeni versiyon firmware yükleyip yeni rescue yi test edeceğim bakalım nasıl bir değişiklik olacak
Teşekkürler. Aslında heli tam olarak çakılmadı. Eğer ilk yere temasta yükseltmeseydim kötü olurdu. Son düşüşte hold çektiğimden belli bir yükseklikten serbest düşme oldu. Pallerde enerji bitmişti.
Yine de şans ve tasarım faktörü kesinlikle etkili.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Geçmiş olsun Cahit abi. Mobilden detay izleyemedim sadece kırım anına şöyle bi baktım. Dediğin gibi kurtulabilirmiş de biraz elevatör ile.. Neyse bu kadarına şükür diyelim, nazar çıkmış ;)
Teşekkür ederim Rasim. Aslında kurtardım sayılır çok şükür. Ben rescue çekili iken Spirit ayarlarından cyclic komutları devre dışı bıraktım. O nedenle bir şey yapamadım.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Çok geçmiş olsun Cahit hocam üzüldüm :( , şükür bir şey yok gibi duruyor ama kırım kırımdır, sağlık olsun insan kendine doğru gelen bir helikopterde hele ki sistemsel hatada donabiliyor, Tekrar geçmiş olsun.
Teşekkürler Mustafa.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Bu arada kullandığın mubius kameranın linkini atarmısın. Oldukça iyi görüntü almış.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Erhan Diyagnostic ekranına baktım komutlar doğru. Mobiusu çok önce almıştım. Sanırım Ebaydan almıştım ve baya uygundu fiyatı. Banggood da satılıyor ama aynı mı bilemiyorum.

gökhan cünlü' Alıntı:
:saygilar: cok gecmis olsun cahit abii :RCKolik:
teşekkürler Gökhan

Loglar...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Loglara göre durum farklı gibi, kumanda ile ünite arasında bir sorun var gibi inşallah sorunu bulup çözersin.

Gecmıs olsun.

Öncelikle geçmiş olsun, ufak bir kırımla atlatmışsınız, daha önemlisi o helikopterin size doğru geldiğini düşünmek bile istemem :eek:

Benim aklıma şu geldi, videoda baktım ama göremedim, eğer harici bec kullanmıyorsanız, rescue aniden servolara komut verdiği için esc beci yetersiz kalıp voltajı düşürmüştür, o da alıcının sinyal kaybetmesine sebep olmuştur, o da daha düzelemeden failsafe ile yatay konumdayken aynı pozisyonda kalmıştır servolar. Ancak burada failsafe de gaz kesmesi gerekiyor, bir kontrol edebilir misiniz paller yokken motor dönüyorken kumandayı kapatmayı?
Bir de spirit te bec tester var, denemediyseniz onu bir denemenizi tavsiye ederim..

Cahit Abi geçmiş olsun, illa o nazar çıkacak yani çıkmadan olmuyor, bu kırımda öyle olmuş ama nolursa olsun kırım üzüyor, detaylı inceleme şansın oldumu?
kuyruk pali ve fin ile kurtarmış olman da ayrıca büyük bir şans.
Loglara baktığımızda sinyal kaybı görünüyor ki Spirit'in loglarında görmekten nefret ettiğim bir durum.
tabiri caizse havadan nem kapsa bu logu veriyor hemen.
ben de çok çektim bu sinyal kaybı durumundan ama elime de bir şey geçmedi sen de biliyosun abi yaşadıklarımı.

Kağan'ın söylediklerini denemeni kesinlikle tavsiye ediyorum abi.
Bec tester'i yap bence ünite üzerinden.
bir failsafe yi kontrol etmen Kağan'ın söylediklerini doğrular ya da başka bir nedenden dolayı olduğunu gösterir.

sonuçları bekliyoruz :saygilar:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Loglara göre durum farklı gibi, kumanda ile ünite arasında bir sorun var gibi inşallah sorunu bulup çözersin.
Eğer kumanda ile alıcı arasında irtibat kesilirse kumanda uyarı veriyor hatta sözlü olarak uyarıyor. Heli yere düştükten sonra sağ tarafı üzerinde duruyordu. Alıcı da o tarafta. Yere çok yakın olduğundan sinyal kaybı olmuş olabilir. Ama kumanda hiç sinyal uyarısı vermedi.
Bir de baktım yere çarpacak rescueyi bıraktım ve holdu çektim refleks olarak. Heli buna cevap verdi
ali yanlız' Alıntı:
Teşekkürler

Kağan Kazancı' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun, ufak bir kırımla atlatmışsınız, daha önemlisi o helikopterin size doğru geldiğini düşünmek bile istemem :eek:

Benim aklıma şu geldi, videoda baktım ama göremedim, eğer harici bec kullanmıyorsanız, rescue aniden servolara komut verdiği için esc beci yetersiz kalıp voltajı düşürmüştür, o da alıcının sinyal kaybetmesine sebep olmuştur, o da daha düzelemeden failsafe ile yatay konumdayken aynı pozisyonda kalmıştır servolar. Ancak burada failsafe de gaz kesmesi gerekiyor, bir kontrol edebilir misiniz paller yokken motor dönüyorken kumandayı kapatmayı?
Bir de spirit te bec tester var, denemediyseniz onu bir denemenizi tavsiye ederim..
Teşekkürler Kağan. Tabi dediğin doğru olabilir. Ben harici bec kullanmıyorum. Heliyi ilk topladığımda bec testi yapmıştım ve sorun çıkmadı. Zaten çıksa bec takardım.
Eğer kumanda ile alıcı arasında kopma olsa kumanda uyarı verir. Ben öyle bir şey hissetmedim. Holdu çektiğimde de işe yaradı.
Kumanda kapandığında paller duruyor ama bir daha bakıp emin olmalıyım.