[Video]: Her akşam şöyle bir batarya uçsam....

Nightsinger

Çalışkan Uye
Bir aya ne titreme kalır ne pas :)

Ha bu arada,

Ey Erhan Yılmaz, senin arka bahçen var da bizim yok mu? :laugh:

Buyrun.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ergün abi duydum seni. senin alan daha güzelmiş. [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Artık senin videoları izleye izleye bende pyrolara acayip kafaya taktım. Hele bide yere yakın olunca tadından yenmiyor. Eminim çoğu kişi ilham alıyordur.

Mükemmel bir uçuş. Ellerine sağlık.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ergün hiç fena bir arka bahçe değilmiş. :laugh: Valla arkası önü nerde olursa olsun uçmak gibisi yok. :RCKolik:

Eline sağlık Ergün . Valla iyi bir arka bahçe imiş. Piro larda mükemmel. Az kaldı yakında benimde çalışmalar sonuçlanacak inşallah.

Valla Ergün hocam Her akşam şöyle bir batarya uçsan.... bencede çok güzel olur bol bol video izlemiş oluruz,bişeyler kaparız :D Ellerine sağlık...

Türker'im bilir normalde PIRO seven birisi değilim hatta bana pek de mantıklı gelmeyen bir hareket :D

Ama nette 1-2 kişi ve Ergün Pirolarını izlemek gerçekten çok zevkli. Özellikle hareket yavaş yapılınca her ne kadar zorlaşıyor olsa da izlemesi çok daha keyifli oluyor.Mesela Ergün düşük kuyruk çevirme hızı hareketi görsel anlamda çok daha güzel hala getiriyor.

Yaşım müsait olsa ben de PIRO başlayacağım ama doktor 40 sonra yasakladı :lollol: :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
...
Yaşım müsait olsa ben de PIRO başlayacağım ama doktor 40 sonra yasakladı :lollol: :lol:
Mehmet abi 2-3 yaşın lafı mı olur hem ergün hocam da doktor, bi de o muayene etseydi :) Şaka bi yana abi enerjine hayranım, hiç kırkı geçmiş havan yok maaşşallah.Allah nazarlardan saklasın,enerjin hiç bitmesin...

Kırkından sonra azıp piroya başlayanı, hiç bişey paklamaz :laugh:

Ergün abi tebrik ederim. Keyifle izledim. :thumbup: Heli dediğin rudderla uçar.:bravo: Bana kalırsa pirolar tamamen oturmuş gözüküyor. Tüm kontrol sende heli dağılmıyor. :thumbup:

Modelciliğe başladığım zaman en büyük hayelim yere yakın piroflips yapmaktı. :laugh: O zaman demekki izlediğimiz ünlü pilotlar daha insancıl uçuyormuş.Ve göze en hoş gelen hareketleri piroflipsmiş. ;D Tabi şimdi durum böyle değil. :)

Bu hareket tic-toc gibi öne geri çek olan ezber bir hareket değil.Hareketi çalışan ve mantığını anlayaman arkadaşlar için kendi tecrübelerime göre tamamen gözle izlenerek yapılan bir hareket :)

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Ergün abi duydum seni. senin alan daha güzelmiş. [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Artık senin videoları izleye izleye bende pyrolara acayip kafaya taktım. Hele bide yere yakın olunca tadından yenmiyor. Eminim çoğu kişi ilham alıyordur.

Mükemmel bir uçuş. Ellerine sağlık.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Türker Akgün' Alıntı:
Ergün hiç fena bir arka bahçe değilmiş. :laugh: Valla arkası önü nerde olursa olsun uçmak gibisi yok. :RCKolik:

Mesut Sert' Alıntı:
Eline sağlık Ergün . Valla iyi bir arka bahçe imiş. Piro larda mükemmel. Az kaldı yakında benimde çalışmalar sonuçlanacak inşallah.

murat kurdoğlu' Alıntı:
Valla Ergün hocam Her akşam şöyle bir batarya uçsan.... bencede çok güzel olur bol bol video izlemiş oluruz,bişeyler kaparız :D Ellerine sağlık...

Teşekkürler!

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Türker'im bilir normalde PIRO seven birisi değilim hatta bana pek de mantıklı gelmeyen bir hareket :D

Ama nette 1-2 kişi ve Ergün Pirolarını izlemek gerçekten çok zevkli. Özellikle hareket yavaş yapılınca her ne kadar zorlaşıyor olsa da izlemesi çok daha keyifli oluyor.Mesela Ergün düşük kuyruk çevirme hızı hareketi görsel anlamda çok daha güzel hala getiriyor.

Aynı doktor "ama çiçek patlatmak serbest" dedi ise çok da güvenme abi :)

Sen aslında inverte sol yarım piroflip ile geçiyorsun... Bu, hareketin %25'ini cebe koydun demek abi. Bu aşamada simde sol pirohover sırasında sol yarım piroflip ile inverte geçip, sol rudder devam ederken invertte hover çalış. 2-3 hafta içinde "hissedeceğin rahatlığa" inanamazsın :)

Arda Erkan' Alıntı:
Ergün abi tebrik ederim. Keyifle izledim. :thumbup: Heli dediğin rudderla uçar.:bravo: Bana kalırsa pirolar tamamen oturmuş gözüküyor. Tüm kontrol sende heli dağılmıyor. :thumbup:

Modelciliğe başladığım zaman en büyük hayelim yere yakın piroflips yapmaktı. :laugh: O zaman demekki izlediğimiz ünlü pilotlar daha insancıl uçuyormuş.Ve göze en hoş gelen hareketleri piroflipsmiş. ;D Tabi şimdi durum böyle değil. :)

Bu hareket tic-toc gibi öne geri çek olan ezber bir hareket değil.Hareketi çalışan ve mantığını anlayaman arkadaşlar için kendi tecrübelerime göre tamamen gözle izlenerek yapılan bir hareket :)

Video kaydetmenin en güzel tarafı da izlediğinde kendi eksiklerini farkedebilmek. Sağ piroflipte invertten düze geçerken kuyruğum hala biraz havada kalıyor, cyclic komutunu hareketin başında az verdiğimden kaynaklanıyor.

Aslında kısmen "oturan" bi hareket. Aynı helide, aynı expo ve cyclic hızında bir süre sonra otomatik yapılmaya başlıyor. Ama helinin özellikle kuyruğunu çok yakın takip etmek gereken bir hareket ki, cyclic çember ile helinin yaptığı çember aynı anlara denk gelsin.

Ben de eski "ünlü pilot" videolarında hatırlıyorum, sanki daha çok "tek noktada piroflip" yaparlardı. Şimdi daha ziyade sahada hareket arasında mesafe kapatmak ve hareketleri bağlamak için kullanıyorlar. Curtis Youngblood zamanında "bence en zor hareket chaos" demişti (farklı flip eksenlerine sürekli değiştirerek piroflip, örn; önce karşıya inverte, sonra sola doğru düze, sonra kendine doğru tekrar invert ve sağa doğru düz gibi). Muhtemelen artık o da aynı fikirde değildir :) Tek noktada piro yapılacağında artık turnuvalarda piro tic-toc olarak yapılıyor.

Ergün uçuşlar güzel maşallah. 2 senedir canlı olarak göremedik. İzmir'e uzaksın bu aralar.

tamerkaymakci' Alıntı:
Ergün uçuşlar güzel maşallah. 2 senedir canlı olarak göremedik. İzmir'e uzaksın bu aralar.

Selam dostum,

Bilakis, İzmir'e 15 dk mesafedeyim. Ancak biliyorsun, benim hobiye ara verdikten sonra tekrar yerden skid kestiğim tarih 11 Mayıs 2015.

Bu tarihten sonraki her türlü izmir organizasyonuna katılırdım. Örn; 24 Mayıs buluşması.

Aramıyorsunuz ki arkadaş. Buluşma tarih & yerlerini foruma da yazan yok :) Hiss-i kable'l-vukû ile mi gelmemi bekliyorsunuz, anlamadım ki :laugh:

21 Haziran Pazar günü Sasalı bölgesinden geçeceğim (2 aile doğal yaşam parkı gezisi için). Eğer yine kaçak buluşma düzenlemeyi planlıyorsanız uğrayıp basayım.

Ergün senin organizasyonlara alıştık ondan :)

Pazar günü 2-3 kişi buluşabiliriz. Doğal yaşamdan piknik alanına yatay geçiş yapabilirsen saat 1 -2 den sonra bekleriz. Kışın daha iyi buluşuyorduk, yaz geldi biraz gevşedik bu ara :)

Pazar günü hava durumuna göre haberleşiriz yine :)

Her akşam şöyle bir batarya uçsam, az zamanda çok ve büyük işler yapardım heralde :laugh:

İki haftada bir... Yine de sağlık olsun yaw, model kırılmıyor durduğu yerde ne güzel ;D