[Video]: Muhteşem Warbird Buluşma Videoları

• Konbuyu başlatan AYDIN67
  • Başlangıç tarihi
  • 3,770
A

AYDIN67

Guest
Netde dolaşırken rasladığım muhteşem warbird videolarını sizlerler paylaşıyorum.
Keyifli seyirler.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aman Aydın bey yeni bir KAOS yeni bir FREE WILLY :lol: ne o öyle mazallah birinin kafasına çarpsa :embarras: sakın sakın, sen heves etme öle şeylere, alalım birer mikrop pardon mikro uçalım, ne işimiz var yahu böle tehlike modellerle :lol:

Aydın abi bırak bunları, gel seninle FPV yapalım. Gozden uzaklarda ....

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Aman Aydın bey yeni bir KAOS yeni bir FREE WILLY :lol: ne o öyle mazallah birinin kafasına çarpsa :embarras: sakın sakın, sen heves etme öle şeylere, alalım birer mikrop pardon mikro uçalım, ne işimiz var yahu böle tehlike modellerle :lol:

Yavuz beyciğim çok haklı Aydın bey. :bravo:

Pilotaj yetipte uçağı hover'da tutamayınca uçak kendiliğinden hover yapana kadar CC büyütmek lazım. ;)
Misal 35 olmadı 100, daha olmadı 150 o da yetmez 400 diye gidiyor bu işe yeni başlamış acemi modelciler genelde.

Yalnız mikro modelleri ilk etapta önermem, büyük modellere göre daha çok pilotaj isterler. :saygilar:

Erkan ÖZTÜRK' Alıntı:

Yahu Erkan sanki Fpv çokmu güvenli ? düşün şimdi sen Fpv ile uçarken yüksek bir binanın önünden geçiyorsun, camın önünde de bir çift evlilik yıldönümü kutluyor adam almış eline şampanyayı sallalayıp sallayıp tak bi patlatıyor :lol: şampanyanın mantarı senin uçağın motora çarpıp virile girmesine sebep oluyor :lollol: virile giren uçak da evli çiftin gün için yaptırdığı pastaya cup diye giriveriyor ;D ki bu iyi ihtimal, yani olamaz diyebilirmisin ? :lollol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Yavuz beyliğim çok haklı Aydın bey. :bravo:

Pilotaj yetipte uçağı hover'da tutamayınca uçak kendiliğinden hover yapana kadar CC büyütmek lazım. ;)
Misal 35 olmadı 100, daha olmadı 150 o da yetmez 400 diye gidiyor bu işe yeni başlamış acemi modelciler genelde.

Yalnız mikro modelleri ilk etapta önermem, büyük modellere göre daha çok pilotaj isterler. :saygilar:

Türkçeyi katlederek yorum yapan arkdaşları pek kaale almıyoruz, beyliğim ? biz aslında içinde bulunduğu gruba hakaret boyutunda yazılar yazanlarıda kaale almıyoruz, o yüzden yorum yaparak kendilerini yormasınlar zira aşağıdaki yazılarından sonra grup için çok bir şeyde ifade etmiyorlar, bunu zaman içinde anlayacaklardır ;)

Sümer abi inanmayacaksın belki ama bu konu üzerine sanıyorum bizim kadar kafa yormuş bir ekip daha zor bulunur. Biz bu konuda sürekli kafa yoruyor fakat tedbir, önlem ve kuralları uygulamamaktan müthiş bir keyif alıyoruz. Şahsen ben son olarak özellikle Solaklar'da tatsızlık çıkmaması adına bu konuda yapılabilecek çok fazla birşey olmadığına kanaat getirmiş durumdayım. Bizim ekibin sevdiği patern yeni bir akım " KAOS Paterni " :laugh: Her birimiz birer Özgür Willy olmak istiyoruz çünkü. Çok basit olarak dün sahada helikopterimle sadece 2 pil uçabildim ( bir pil ile modelim 5:30 dakika uçuyor zaten topu topu ) ve bu uçuşlarım sırasında arkamdan kalkan uçaklar, konsantrasyonumu bozan motor sesleri ve iner inmez alel acele sahada kaçmak zorunda kaldığımdan başka birşey hatırlamıyorum. Ki biz prensip olarak grup kararı gereği uçak ile helikopter aynı anda bile uçmuyoruz esasında. :lollol:

Solaklar gibi değil de bir resmiyeti olması sebebiyle Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu bünyesinde modelcilere tahsis edilmiş olan Arslanbey pistinde bu durumu değiştirecek yaptırımlar olabilecek. Şahsen ben buna ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ve bu yönde atılan bütün adımları destekliyorum.

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Türkçeyi katlederek yorum yapan arkdaşları pek kaale almıyoruz, beyliğim ? biz aslında içinde bulunduğu gruba hakaret boyutunda yazılar yazanlarıda kaale almıyoruz, o yüzden yorum yaparak kendilerini yormasınlar zira aşağıdaki yazılarından sonra grup için çok bir şeyde ifade etmiyorlar, bunu zaman içinde anlayacaklardır ;)
...
Türkçe konusunda kesinlikle haklısınız Yavuz beyciğim beni uyardığınız için çok teşekkür ederim. ;) Şimdi hemen düzeltiyorum. :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Yavuz beyciğim çok haklı Aydın bey. :bravo:

Ya malsesef evet bazı modelciler böyle işte, ne yaparsın adamların varda alıyorlar zevk demekki ;) hele bazı modelciler yokmu bu işi çok bilip aylarca model toplayıp emek harcayıp sonra çok bilmenin verdiği birşeylerden olacakki 1 dakika içinde modellerini havada mikro parçalara ayırıyorlar, ne kadar üzücü sonra yerine bir üst modelini almayı bırakın yenisini bile yerine koyamıyorlar :laugh:

Şimdi Pazar günü Trex 700 yada o olmaz 800 falan görürsek bu gazın üstüne :laugh: değmeyin ozaman keyfimize ;D eee ozaman banada bi 150 cc almak düşecek :( :lol: :lollol:

Arkadaşlar Warbird konusunun altındaki bu videolarla ilgili Warbird yorumları olsaydı daha iyi olurdu. :(

Erkan ÖZTÜRK' Alıntı:
Erkancım adamlar arada FPV de yapıyorlar sanki , havadan takip videoları da var aralarda.

Aydın Azman' Alıntı:
Arkadaşlar Warbird konusunun altındaki bu videolarla ilgili Warbird yorumları olsaydı daha iyi olurdu. :(

Bence orada senin vermek istediğin mesaj açık Aydın bey onlarca uçak aynı anda uçuyor ve kimse ağlamıyor :laugh: evet uçuş düzeni var, saygı var belki arada birbirini görmeyenlerde vardı ama birbirlerine beni görmedi diye savaş naraları atmıyorlardı ;D haa unutmadan bir adet P51 Mustang edineceğim Scale 50cc civarlarında o uçağa ayrı bir zaafım var %p

Evet Yavuz bey gerçekten adamlar birbirlerine çok yakın uçmalarına rağmen ip gibi düzenli uçuyorlar. video uzun olmasına rağmen sonuna kadar sıkılmadan izledim. Tabii motor sesleri de harika.
P51'e benim de meyilim var ancak çok zor uçak. İniş ve kalkışlarda ki düzen de gayet başarılı.

senin istediğin warbird olsun aydıncığım. yakında tam donanımlı füze sistemiyle yeni modelim sahalarda o zaman war'ı da görürsün bird'i de. :lol: :lol: :lol:
şöyle büyükçe bir modelle gel ki havada takip edip vurması kolay olsun. :lol: :lol:

Ynt: [Video]: Muhteşem Warbird Buluşma Videoları

Warbird hastasıyız :D

Coming Soon . . . . . . ;)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1382570132621.jpg
    uploadfromtaptalk1382570132621.jpg
    42.7 KB · Görülme: 137
Ynt: [Video]: Muhteşem Warbird Buluşma Videoları

Mesut AKIN' Alıntı:
Warbird hastasıyız :D

Coming Soon . . . . . . ;)
Takipçiniz ;) Merakla bekliyoruz %p (Tekrar hayırlı uğurlu olsun)