[Video]: Sim çalışmalarım

Mustafa ÇOBAN

Kıdemli Uye
Web sitesi
www.kervansaraykahve.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Bu akşam simden bahsetmişken yeni sime başlayan arkadaşlara ilk başlarda nasıl kullanılıyor ne kadar acemi olunuyor örneği kendi sim çalışma kaydım tabi şu an bundan iyiyim ama ilk zamanlar böyle uçuruyordum bide ilerleyen günlerde bir tane daha yapayım gelişmeleri gözlemlemeleri için

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

27.12.2014 çekimi

Paylaşım için teşekkürler Mustafa Bey. :thumbup:

Gelişimi görmek için ara ara Sim'de video kaydetmek gerçekten çok iyi bir fikir. %p Keşke bende ilk sim çalışmalarıma başladığımda videoya almış olsaydım. :'( İnsan bazen çalışmasına rağmen sanki hiç ilerleyemiyormuş gibi hissediyor kendini, özellikle o zamanlarda o videolara dönmek güzel bir motivasyon olur sanırım. :laugh:

Oncelikle paylasim icin emegine saglik, tesekkurler Mustafa :thumbup:

Ben de Turker kardesime aynen katiliyorum. Bizim zamaninda yapmadigimiz ileride guzel bir ani olacak arsiv niteliginde guzel bir fikir. Ileride bakip bakip, vay be ne gunlerdi diyeceksiniz :D

Sadece nacizane video izleyince 1 oneride bulunayim dedim. Bizler simulator calimasi sirasinda Ozellikle buyuk model kullanilmasini tavsiye ediyoruz. Bunun en onemli nedeni ogrenme surecinde buyuk modellerin hareketleri cikarmada size daha cok yardimci olmasidir. Buyuk modellerle sim calismasi yapmanizi tavsiye ederim ;)

Teşekkür ederim Mehmet bey ben büyük modelleri kolay gördüğüm için küçük modellere çalışıyorum büyükler sorun çıkarmıyor en azından simülatörde bende kendimi en zor modellerde eğitmeye çalışıyorum ki büyük modeller zaten kolay, bir ara büyük modelle çalışmamıda çekim yapıp burdan gönderirim. Ben phoenix ve real flight karışık çalışıyorum aynı zamanda küçük modeller çalışıyorum sıkıldığım zaman büyük modellerle istediklerimi yapıp kendimi mutlu :laugh: ediyorum.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
güncelledim bu gün bir video çalışması daha yaptım
Oncelikle tavsiylerimize uyarak modeli buyuktugun icin tesekkur ederiz ;) Gelelim yorumlara :

-- Gorebildigim kadari ile ozellikel Elevator komutunu kesit kesit veriyorsun. Temel prensip az ama surekli ihtiyac duyulan komutu vermektir. Bu sekilde daha kontrollu ucmak mumkun olacak. Bu da zaman icerisinde calisa calisa gelisiyor. Stickleri kesinlikle birakmatan kucuk komutlar vererek ucmaya calis

-- Masallah hemen Invert, Tic toc gibi 3d ucuslara geçilmiş :laugh: Simdi öğrenme duzeyi ve plani kisiden kisiye degiskenlik gösterebilir. Ama yerinde olsam onceligi duz ucusa verirdim. Duz ucus ile ilgili 4 yonlu temel hover hareketleri sonrasi loop ve alan turu calismalari yapardim bolca.

Malum modeli siparis ettin ve yolda. Simdi bu gelince zaten uzun bir sure gercek Heli ile duz ucus yapacaksin. Bu nedenle gercek helide alan turu atincaya kadar simde 3d calismasi yapmamani tavsiye ederim. Oncelik duz ucusta tum pozisyonlarda heliye tam olarak hakimet olmali. Malum gercek ucusta dusunce resest tusumuz yok :laugh:

Bir de su konunun ilk mesajinin son kismi olan Ediz arkadasimizin mesajini bir kere daha okumani tavsiye ederim. O zaman ne demek istedigim biraz daha net olacaktir :)

Tebrikler Mustafa Bey, belliki çalışmalar gayet iyi gidiyor. :bravo:

Mehmet bey, Türker bey yorumlarınız için teşekkürler.
Benim sim çalışmalarımı kaydedip gönderme sebebim sizin gibi değerli bilgileri olan arakaşlardan kendim hakkında bilgi edinip bu işi layıkıyla yapmak, Edip bey aslında çok doğru söylemiş. Öneri ve uyarılarınıza uymaya çalışacağım, Türker beyin sim çalışma kurallarını okudum ben en eyisi o yönde devam edeyim, arada yeşillik(invert,3D,tiktok) katayım diyorum çünki sıkılırsam sim çalışmam o daha kötü.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
....... Öneri ve uyarılarınıza uymaya çalışacağım, Türker beyin sim çalışma kurallarını okudum ben en eyisi o yönde devam edeyim, arada yeşillik(invert,3D,tiktok) katayım diyorum çünki sıkılırsam sim çalışmam o daha kötü.
Elbette araya degisik renk ve tadlar katmak gerekiyor Mustafa ;) Neticede yaptigimiz sey hobi, zevk ve keyif sart :laugh:

Adım adım pro flip takımına girmedim çünki adım adım hoveri bitirmeden öyle ileriki seviyelere atlayıp denizlerde bogulmak istemedim. ama hoverin her türünü çalışmanın bana getirisi olacağının düşündüğümden bende piro hover çalışmaktayım malum bu ara bayağı simulasyon videoları geliyor biride benden olsun sonuna kadar izlemeye bilirsiniz ileriki dakikalar normal çalışmalarımdır.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Adım adım pro flip takımına girmedim çünki adım adım hoveri bitirmeden öyle ileriki seviyelere atlayıp denizlerde bogulmak istemedim. ama hoverin her türünü çalışmanın bana getirisi olacağının düşündüğümden bende piro hover çalışmaktayım malum bu ara bayağı simulasyon videoları geliyor biride benden olsun sonuna kadar izlemeye bilirsiniz ileriki dakikalar normal çalışmalarımdır.
Öncelikle paylaşım için teşekkürler Mustafa :thumbup:

Kesinlikle haklısın. Adım Adım hover çalışması içine Piro Hover da dahil etmek bence de kesinlikle doğru bir hareket. Zaten video izleyince şu aşamada bile Piro Hover gayet başarılı gözüküyor. Fırsat buldukça çalışmalara devam, bu hareketin de çok büyük faydasını göreceksin diye düşünüyorum :thumbup: