[Video]: Sizin İçin Özel Olan Uçuşlar

arda

Kıdemli Uye
Merhaba arkadaşlar,

Hepimizin mutlaka uçuş videoları vardır.Fakat bazıları mutlaka diğerlerine göre özeldir.:)

Sizlerden ricam sizin için neden özel olduğunu belirterek bu uçuşları paylaşmanız.

Güzel paylaşımlar çıkacağına inanıyor ve paylaşımlarınızı bekliyorum.Uçak,helikopter,quad model ayırımı yoktur.

Paylaşımda Bulunanlar
1- Arda Erkan
2- Kadir Kurt
3- Mordo Ortasi
4- Mehmet Kucuksari
5- Can Sismaneli
6- Emre Kaman
7- Sümer Yamaner

Sizin İçin Özel Olan Uçuşlar

O zaman ilk paylaşımı ben yapıyorum :RCKolik:

Pilot : Arda Erkan
Kamera : Burak Öğüt
Model : Goblin 700

Benim için neden özel ?

Yaklaşık 6-7 ay öncelik bir çalışma, pilotaj olarak şimdiki halime göre mutlaka gerideyim.Ama harika bir editle beraber izlemekten keyif aldığım uçuşlarımdan.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]:Sizin İçin Özel Olan Uçuşlar

Pilot : Kadir Kurt
Kamera : -
Model : Red green glider

Benim için neden özel?
El emeği ile yapıp uçurduğum ilk rc modeldi. Uçağı attıktan sonra çok dengeli gitmişti birde elevator verip yükseldiğini görmek çok güzel bir duyguydu :)

Pilot : Mordo Ortaşı
Kamera : Mehmet Küçüksarı
Model : Trex 450 pro

Benim için neden özel: İlk uçuşum ,heyecan had safhada Kumandayı Türker e bir fırlatmam var ki işte o video...

Kadir, eline sağlık kardeşim.Gerçekten çok özel bir uçuş olmuş. Keyifle izledim. :thumbup:

Mordo abi; nerden nereye, azmine hayranım. :bravo: :bravo: Bu videoyu ilk izlediğim zamanı hatırlıyorum. Valla harika nostalji oldu. :saygilar:

Konu gayet güzel ve eğlenceli, eline sağlık Arda :thumbup:

Bende bir rezerve alayim. :laugh:

Pilot : Belli zaten yazmıyorum :laugh:
Kamera : Türker Akgün
Model : TREX 500 ESP
Tarih : 09.06.12

Benim için neden özel?
Çubuklu modeller ve rescue üniteler yokken Invert Hover gerçekten de heyecan verici ve kırım garantili bir hareketti. Ben de haftalar boyu sim çalışması sonrası gerçek modelde ilk invert hover denememi unutamam :thumbup: Hareketten çıkışta ne kadar heyecanlı olduğum belli olsa gerek :laugh:

Pilot : Can Şişmaneli
Model : Excel 2000 Glow Trainer
Tarih : 28.08.2015

Benim için neden özel?
Modeli Arda hocamdan ikinci el olarak aldım, meğer model sıfırmış :laugh: o kadar temiz ki, ilk uçuşta pert edeceğim korkusuyla 7 ay boyunca cesaret edip uçuramadım. Artık fobi haline gelmeye başlayacak diye korkup, kendimi bir anda sahada buldum. İlk patlarlı deneyimimdi ve yaşadığım heyecan dünyalara bedeldi. :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Benim için neden özel?
Çubuklu modeller ve rescue üniteler yokken Invert Hover gerçekten de heyecan verici ve kırım garantili bir hareketti. Ben de haftalar boyu sim çalışması sonrası gerçek modelde ilk invert hover denememi unutamam :thumbup: Hareketten çıkışta ne kadar heyecanlı olduğum belli olsa gerek :laugh:

Vay be 4 sene geçmiş.Helici için ilk invert unutulmazdır.Dün gibi hatırlıyorum bu videoları izlediğimi. :D

Can Sismaneli' Alıntı:
Benim için neden özel?
Modeli Arda hocamdan ikinci el olarak aldım, meğer model sıfırmış :laugh: o kadar temiz ki, ilk uçuşta pert edeceğim korkusuyla 7 ay boyunca cesaret edip uçuramadım. Artık fobi haline gelmeye başlayacak diye korkup, kendimi bir anda sahada buldum. İlk patlarlı deneyimimdi ve yaşadığım heyecan dünyalara bedeldi. :thumbup:

İlk uçağım olduğu için çok özenerek toplamıştım. :) Modelden memnun kalman ve sorunsuz bir süreç geçirmen beni de çok memnun etti.

Uçakta çok keyifli ama patlar motor şart.:thumbup:

Pilot : Ben :D
Kamera : Rasim
Model : TREX 700E FL
Tarih : 05.08.14

Benim için neden özel?

İlk modelim olan HK-450'den sonraki ikinci modelim Trex 700E FL. Modeli aldıktan yaklaşık 1 yıl sonra tamamlayıp havalandırma cesareti bulmuştum. İlk defa 700'lük heliyi canlı olarak uçarken gördüm, hem de kendim uçururken... Zaten 1dk ancak dayanabilmişim heyecana ;D Havada traktör var gibiydi, sesinden, cüssesinden baya korkmuştum. Sonraki uçuşta da inerken kuyruk pallerini sürtmüştüm.

Pilot : Ben
Kamera : Hiç hatırlamıyorum
Model : ESM Sea Fury
Tarih : Nisan 2014

Benim için neden özel?

Forumda bu uçağın yaygarasını çok yapmıştım. Hala da yapıyorum. :) Uçurduğum en iri uçaktı. 11 küsur kg ağırlıkla acaba uçar mı uçmaz mı diye düşündürüyordu. Hatırlayan olabilir. Kübik kanat yüklemeleri hesabı, şu bu, acayip panik yapmıştım. O günden beri sayısız sorti uçtu. Sayısız ufak bir de büyük kırım geçirdi. Çok şükür hala Yusuf Yusuf kardeşlerle birlikte uçuruyoruz! :D Bence videonun özelliği sahadaki herkesin bu heyecanı paylaştığını gösteriyor oluşu.

[Video]: Sizin İçin Özel Olan Uçuşlar

Sümer Yamaner' Alıntı:
Forumda bu uçağın yaygarasını çok yapmıştım. Hala da yapıyorum. :) Uçurduğum en iri uçaktı. 11 küsur kg ağırlıkla acaba uçar mı uçmaz mı diye düşündürüyordu. Hatırlayan olabilir. Kübik kanat yüklemeleri hesabı, şu bu, acayip panik yapmıştım. O günden beri sayısız sorti uçtu. .....
Modelin montaj detayları (özellikle sertifika mühendisimizi :laugh: :D) , yukarıdakı maiden videosunu ve özellikle de bizlere öğretmiş olduğu "Kübik Yüklemeyi" daha dün gibi hatırlıyoruz abi