[Video]: Tarot 450 kuyruk dişli sıyırması ve kırım

Dinçer SARIEREN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam

Yaşadığım bir kırım sonrası yaklaşık bir haftadır rckolik ayar videolarını izleyerek ve bursa ekibindeki arkadaşlarımdan yardım alarak modelimi uçuşa hazır hale getirmeye çalışmıştım. ilk denememde modelim güzel hover yaptı. ikinci denememde %65 güç ile ıdle 1 i açtığım anda kuyruk dişlim işlevini yitirdi ve holdu çekmem ile serbest bir düşüş yaptım. sadece iniş takımım kırıldı. gerekli kontrolleri ve kuyruk dişlisini değişiminden sonra haftaya kısmetse yine alanda olacağım. vazgeçmek yok.. bu işi öğreneceğim :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Geçmiş olsun Dincer. Kırım yaşanmış ama moraller yerinde ki önemli olan da bu :bravo:

Disli konusunda Align dislilerini daha başarılı buluyorlar. Bu yüzden ben olsam madem Yen'i disli takıyorum olmuşken Align olsun, kafamız rahat olsun derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim, tamamdır Mehmet abi.

Dincer bey gecmis olsun incelikle.... Ben videoyu izlerken bisey fark ettim de ben de suan bursadayim ve ucus yaptiginiz yere 2 durak kadar yakinim. Özlücedeyim Egerki hafta ici ucus planlarsaniz bende katilabilirim.

Gecmis olsun benimde 2 yıl once ilk 450 modelim olan Tarot'ta aynı sey basima geldi hoverda dişli sıyırdı ama ana disli miydi kuyruk dislisi mi tam hatirlamiyorum.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun videoyu izlediğimde gitti helikopter dedim ama ucuz atlatmışsın iniş takımları önemli değil yinede kuyruk dişli ve şaftları kontrol edin. :saygilar:

Dinçer bey çok geçmiş olsun... :( Diğer yandan çabalarınızı çok takdir ediyorum... :agreed: Buna benzer görüntüleri izlemeyeli çok zaman olmuş , bundan 3-4 yıl önce bu hobiye başlamak isteyenlerin ve çaba sarfedenlerin atlattığı zorlukları izlerken , bu zamanın zorlukları yoktu...Yani anlatmaya çalıştığım şey , eskiden imkanlar ve bilgi kısıtlı olsa da , parçaya ulaşabilirlik ,paypal ile alışveriş imkanları , düşük dolar kuru gibi güzellikler vardı ve daha güzeli ,seninle beraber daha çok helikopter öğrenmeye çalışan kişiler falan oluyordu...İnsanlar birbirine destek oluyor , forumlar başka bir şenlikli oluyordu...Şimdi uçmayı öğrenenlerin bazıları pro oldu , öğrenemeyenler de bırakıp gittiler zaten....
Siz biraz zor zamanlara denk geldiniz ...
İlk başlarda olan bu tür kırımlar , üzücü ve yorucu olsa da , aslında bu hobinin tadı ve tuzu...İşi temelinden öğretiyor , kit ve parça kalitesini sorgulatıyor, hangi parçanın hangi hareketlerde önemli olduğu ve asla kaliteden taviz verilmemesi gerektiğini öğretiyor...Ucuz bir dişlinin , orjinalinden aslında daha ucuz olmadığını falan şıp diye anlıyorsunuz mesela..
Tekrar geçmiş olsun , hevesiniz kırılmadığı sürece , maddi olamasa da , manevi desteğimizi forum olarak sürdüreceğiz , yılmadan çalışmalara devam ediniz lütfen.... :thumbup: :RCKolik:

Bazen böyle kırımlar önlem almaya teşvik ettiği için daha büyük kırımları engelliyor. Bunla geçmiş olsun

Herkese yorumlari ve destekleri icin tesekkur ederim. Hakan Beu dediginiz gibi icinde bulundugumuz donem oldukca zor ve bu zorluklarla mucadele etmek zorundayiz. Her kirim sonucu izledigim videolardan bir cok sey ogrenmekteyim.
Halil Bey 23 nisan burasi ama ne yazikki 8/18 calismaktayim. Aksam 6 dan sonrada zaman epey dar ama hafta cumartesi pazar derseniz sorun yok. Hele bi modeli tamir edeyimde bulusmak sorun degil. Bursa ekibi olarak biz genelde balatta ucus yapmaktayiz.

Geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DİNÇER SARIEREN' Alıntı:
Halil Bey 23 nisan burasi ama ne yazikki 8/18 calismaktayim. Aksam 6 dan sonrada zaman epey dar ama hafta cumartesi pazar derseniz sorun yok. Hele bi modeli tamir edeyimde bulusmak sorun degil. Bursa ekibi olarak biz genelde balatta ucus yapmaktayiz.

Hayirlisi olsun bizim anne baba bursada okullar tatil oldukca geliyoruz bursaya insallah bir ara ucus icin gorusuruz.

Dincer bey kırım için geçmiş olsun. Neyse skid ile atlatmışsınız. :) 450 modeli zaten her düşüşte kesin skid kırıyor. Ben gorilla skid ile onun da önüne geçtim, tavsiye ederim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun. Şükür ki ucuz atlatmışsınız, Mehmet bey çok doğru söylemiş, mümkünse aktarma organlarının tamamını ALIGN ile değiştirin. ;)

Geçmiş olsun Dinçer Bey.

Helikopter modelciliğinde 2 dolarlık parça bile modeli saniyeler içerisinde pert edebiliyor malesef. :(

Yapı basit gözüküyor ama malzeme kalitesi son derece kritik. :rolleyes: Özellikle hareketli ve kuvvete maruz kalan plastik aksamda hiçbir zaman kaliteden ödün vermemek gerektiğini düşünüyorum bende.

Büyük bir hasar olmaması sevindirici. Eminim en kısa sürede uçuşlar tekrar başlayacaktır. ;)

Bir ufak hatırlatma da uçuş yeriyle alakalı olarak yapmak istiyorum. Hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz; modelin ne dakika ne yapacağı hiç belli değil. :eek: Çoğu zaman bizim pilotajımızın ne kadar iyi olduğunun da hiçbir önemi yok. :-\ Uçuş yaptığınız yer sanki pek uygun değil ve şehir içerisinde gibi geldi bana. Biraz önünden bir yol, araçlar geçiyor. :rolleyes: Belkide videoda bir göz yanılması oluyordur ve güvenli mesafe vardır, ben yanılıyorumdur.

Ama yaşanabilecek farklı bir sorunda inanın bu kırımdan misli fazla moraller bozulacaktır. :saygilar:

Geçmiş olsun hocam, ben de geçtiğimiz haftasonu Tarot 450 ile benzer bir durum yaşadım. Helikoptere biraz agresif davranınca farklı bir ses gelmeye başladı, zaten son bataryanın son 1 dakikasına girdiğimden fazla önemsemedim. İndirirken yere tahminen 2 metre kala kuyruk gitti, neyseki az daha alçaltıp motoru kapatıp kontrollü indirebildim. Henüz helikopteri açıp bakacak fırsatım olmadı fakat tüm dişliler sorunsuz gibi gözüküyor dışarıdan. Neyle karşılaşacağımı merak ediyorum açıkçası :)