[Video]: Trex 600N DFC SUPER COMBO 3GX Sorunu

murat kurdoğlu' Alıntı:
Emre umarım modeller sorun çıkarmıyordur.Geri dönüş olmadığına göre sorun yoktur diye düşünüyorum.Zaten defalarca kontrol edip elden geçirmiştim.Neyse kendine iyi bak,raptora da :)

Mrb murat abi modellerle ilgili sıkınti yok raptor 50 ye cok alistim alan turu hover felan yapiyorum biraz hizli gittim bi sure daha bole takildiktan sonra 3d ucus egitimine baslicam neredeyse hergun ucuyorum desem yeridir :)

Ayrica domino trainer ile egitim ucuslari yapiyorum.Kismetse yarin mesut akin abimden aldigim extra 330s ucusunu gerceklestircem. Mesut abiyede burdan saygilar :)

Ynt: [Video]: Trex 600N DFC SUPER COMBO 3GX Sorunu

alicisizmi kullaniyorsun ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
alicisizmi kullaniyorsun ?

Abi 3gx uniteye alicimin satallite kablosunu taktim ( su alicinin yanina ek bi anteni var onu ) 3gx uniteyle kumandayi bind yaptim o kadar. Kumandanin alicisini ek olarak baglamadim.

3gx uniteyi kumandam goruyo ama kumandanin alicisini gordugu icin baglamadim baglamam gerekiyomu

dsm2 ule uyumlu oldugu icin sadece stalite ile kullanabiliyosun baglaman sart degil

Mesut AKIN' Alıntı:
dsm2 ule uyumlu oldugu icin sadece stalite ile kullanabiliyosun baglaman sart degil

Ufak bir hatırlatmam var üstad, Receiver kullanılmayacaksa 2 adet satellite anten takmak gerekir. Sistem tekte taksan devre girecektir ama tek satellite büyük modellerde iletişim yönünden problem olabilir.

Turker abi ust mesajlarimda governor ve gyro ayarlariyla ilgili bi problem paylasmistim o konuda yardimci olurmusun birde senin 700undeki kumanda degerlerini istemistim ornek olmasi acisindan musait oldugun bi zaman o degerleri paylasirmisin

emre bicen' Alıntı:
Turker abi ust mesajlarimda governor ve gyro ayarlariyla ilgili bi problem paylasmistim o konuda yardimci olurmusun birde senin 700undeki kumanda degerlerini istemistim ornek olmasi acisindan musait oldugun bi zaman o degerleri paylasirmisin
Emre unutmadım esasında, senin konun aklımda. Yalnız bu sorun çok fazla karşıma çıkıyor bununla ilgili bir video çekip paylaşacağım ilk fırsatta. ;)

700 ayarlarını da paylaşırım elbette. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Emre unutmadım esasında, senin konun aklımda. Yalnız bu sorun çok fazla karşıma çıkıyor bununla ilgili bir video çekip paylaşacağım ilk fırsatta. ;)

700 ayarlarını da paylaşırım elbette. :RCKolik:
Tesekkurler turker abi birdiger sorunumda su sekilde okudunmu bilmiyorum ama yeniden buraya ekliyorum

Türker abi son olarak senin trex 700 ile ilgili örnek kumanda ayarlarını paylaşırsan sevınırım
Helikopterımı bir turlu head lock moda alamıyorum yaptığım işlemler aynen şu şekilde

Bu arada kumandam Spektrum Dx8
Menüden

Gyro

Fm Gyro

Normal: 60.0% ( Bu degerı + %60 a getırdıgımde governor ışıgı yeşil yanıyor -%60 yaptıgımda ıse governor ışıgı kırmızı yanıyor bu mod kuyruk gyro ayarı deılmı neden governor tepkı verıyor )
stunt 1: 55.0%
stunt 2: 55.0%
Hold : 65.0%

Ch: Gear Sw: F mode

Governor menüsü

Fm Governor

Normal: -100 ( Bu deger -100 de iken 3gx unitenın uzerındekı status ışıgı Kırmızı yanıyor. Governor ısıgının kırmızı yanması gerekmıyomu. Bu degerle oynadıgımda governor ısıgında herhangı bır tepkı yok sureklı yesıl yanıyor. )
stunt 1: 85.0% ( Bu degerde ise status ışıgı yeşil yanıyor. Headlock modda calısıyor. Governoru -100 e yanı kapatıyorum ama bu seferde kuyruk head lock moddan rate moda gecıyor bu olayı çözemıyorum. Normal modda hem governoru kapatıp hemde headlock moda bi turlu alamıyorum. )
stunt 2: 85.0%
Hold : - 100%

ch: Aux2 Sw: F Mode

Kısacası normal modda governoru kapatıyorum bu sefer kuyruk head lock moddan çıkıyor. istediğimiz hem governor devre dışı hemde head lock mod deılmıdır. Bu konuda yardımlarınızı beklıyorum. Tesekkurler

emre bicen' Alıntı:
Tesekkurler turker abi birdiger sorunumda su sekilde okudunmu bilmiyorum ama yeniden buraya ekliyorum
...
Emre kanallarını doğru assign etmediğin için böyle oluyor bence. Yani Governor kanalına gyro gain'i, gyro gain kanalına da Governor'ı eşleştirmişsin diye düşünüyorum.

Aux2 ile Gear kanalını doğru şekilde eşleştirmelisin, hem kumandanda hemde ünitenin yazılımında. Bence sende ters bu kanallar.

Nasil duzeltcemi bilmiyorum ama yeniden sifirdan ayar yapmayi deneyim oda olmazsa artik governor u gyro, gyroyuda governor olarak gorurum bende yapcak bisey yok yardiminlariniz icin tesekkurler. Ben biraz ugrasim. :saygilar:

emre bicen' Alıntı:
Nasil duzeltcemi bilmiyorum ama yeniden sifirdan ayar yapmayi deneyim oda olmazsa artik governor u gyro, gyroyuda governor olarak gorurum bende yapcak bisey yok yardiminlariniz icin tesekkurler. Ben biraz ugrasim. :saygilar:
Kumandadan governor kanalı olarak Gear'ı gyro gain kanalı olarakta Aux2'yi atamalısın. Sonrada 3GX'e bağlanıp yazılım içerisinden de bu kanalları seçmelisin. Böyle yaptığında sinyallerin doğru çalıştığını göreceksin zaten.

Tesekkurler turker abi bu aksam denicem

Emre BİÇEN' Alıntı:
Emre 700'ümdeki ayarları mesaja ekliyorum. Ekli dosyayı DX8'inin SD kartına kopyalayıp import edersen tüm ayarlarımı görebilirsin.

Aklına takılan birşey olursa da yine yardımcı olmaya çalışırım. ;)

Ekli dosyalar

• 03TREX70.SPM
    9.5 KB · Görülme: 8

Türker Akgün' Alıntı:
Emre 700'ümdeki ayarları mesaja ekliyorum. Ekli dosyayı DX8'inin SD kartına kopyalayıp import edersen tüm ayarlarımı görebilirsin.

Aklına takılan birşey olursa da yine yardımcı olmaya çalışırım. ;)
Tesekkurler turker abi ilgin icin ilk firsatta deniyorum. :RCKolik: