Wind Meter / Rüzgar Ölçer Önerisi

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar Selamlar,

Uçuş öncesi bir "kontrol listesi" yapıyorum kendime bunu yaparken hem kopter'in hem de koşulların kaydını tutacağım. ayrıca aklımda Windmeter/rüzgar ölçer kullanmak var.

Aliexpress te 10 dolar lık aletler var kullanan var mı?

Ayrıca Multikopter uçuşlarınızda xx kadar rüzgardan daha güçlü durumlarda uçmayı önermeyiz diyebilecek deneyime sahip arkadaşlarımız var mı?

:saygilar: :saygilar: :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modelin sınıfına göre değişkenlik gösteren bir durum ama değer nedir dersen hiç bir fikrim yok.

Bu arada benzer ürünü Hobbyking'den de alabiliyorsun aklında bulunsun ;)

Turnigy olandan kullandım. Bence anlamsız. İnsan rüzgarın uçuşa uygun olmadığını farkediyor kolaylıkla. Ayrıca benim kullandığım alet uçuş çantasında gide gele toz toprak vs nedeniyle sıkışmaya başladı. Doğal olarak doğru ölçmüyor artık.

Bide ben helikopter uçururken şunu fark ettim Rüzgar dalga dalga oluyor yani yükselttiğim zaman yukarıda daha fazla bir rüzgar akımı olduğu uçuşundan belli oluyor, ondan dolayı rüzgarı ölçmek zor bence Sümer abini dediği gibi insan hissediyor.

Benzer ürünü bizim gruptanda alan bir abimiz vardı, ölçüm yapıyor çokta güzel ama gerek var mı yok mu o sizin bileceğiniz iş. HK'den almıştı kendisi. Bir gün gördük sahada bir heyecanla ondan sonra hiç çıkmadı çantadan. :D

Hobbyking te satılan windsock var. Rüzgarın yönünüde gösterdiği için o biraz daha uygun olabilir.

Doğuş Arıcı' Alıntı:
Hobbyking te satılan windsock var. Rüzgarın yönünüde gösterdiği için o biraz daha uygun olabilir.
Kesinlikle öneririm.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi