WLTOYS V922 DOĞAL AŞINMA SÜRESİ

FERDİ İKİZ

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Bir aydır 6 kanal simülasyonu çalışıyorum. Kontrollere biraz alıştım, artık biraz da pratiğe başlamak istedim ve v922 alacağım. Fakat, öncesinde çok merak ettiğim iki şey var. Birincisi, haftada iki saat kullansam motoru ne zaman kullanılmaz hale gelir?(motorun doğal ömrü ne kadar onu kastediyorum). İkincisi, helikopteri her uçuş sonrası diğer bataryayı takmadan önce ne kadar dinlendirmek gerek?(7-8 batarya alıp yarım saat uçurmayı planlıyorum) Şimdiden teşekkürler, kırımsız uçuşlar dilerim herkese. :D :D

v977 ile başla bence, aynı fiyat... motoru da fırçasız olduğundan bayağı bi kullanırsın, ömür fırçasız motorlar için çooook uzun...

aralarda da birkaç dk dinlen, yarım saat sen de yorulursun dikkatin dağılır.

Oncelikle Ferdi konuyu yanlis yere acmissin olmasi gereken yere tasidim ;)

V922 fircali motorlarin ortalama omru 100-150 ucus olarak degerlendiriliyor. Ondan sonra ucuslarda ciddi performans kaybi yasaniyor.

Diger taraftan Rasim Abi'n hakli. V922 yerine V977 almak su asamada daha mantikli. V977 ana motoru fircasiz ama kuyruk motoru da fircasili ve ayni seyler onun icin de gecerli

Microlarda iki ucus arasinda en az 5 dak beklemek yerinde olacaktir.

Önerileriniz için teşekkürler. V977 daha iyi bir model ama araştırmalarıma ülkemizde yedek parçası veya ürünü satan bir firma yok. Dışarıdan ürünü, yedek parçalarını getirirken her siparişte 3 hafta gibi bir süre beklemek istemiyorum. Bu yüzden v922 tercihim.V922`nin yedek parçasını satan firmalar ülkemizde mevcut. Bu arada, kardeşimi de benzettim kendime :lol:. O da simülatör çalışıyor, ona da bir v911 planlıyorum. :lol:

Mrb ferdi
foruma hoşgeldin.
Dusunursen bende v922 var. Satabilirim. Yedek parcalari da mevcut bir tek anakarta ihtiyaci var. Buyuk model toplayacagim icin Satabilirim.
Düşünürsen detaylari konuşabiliriz :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
v977 ile başla bence, aynı fiyat... motoru da fırçasız olduğundan bayağı bi kullanırsın, ömür fırçasız motorlar için çooook uzun...

aralarda da birkaç dk dinlen, yarım saat sen de yorulursun dikkatin dağılır.

V977 kesinlikle daha mantıklı. Ama Türkiye`de ürün veya yedek parçası satılmıyor. Dışarıdan sipariş verip her seferinde 3 hafta beklemek istemiyorum. Bu yüzden v922 tercihim. Kırımsız uçuşlar dilerim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oncelikle Ferdi konuyu yanlis yere acmissin olmasi gereken yere tasidim ;)

V922 fircali motorlarin ortalama omru 100-150 ucus olarak degerlendiriliyor. Ondan sonra ucuslarda ciddi performans kaybi yasaniyor.

Diger taraftan Rasim Abi'n hakli. V922 yerine V977 almak su asamada daha mantikli. V977 ana motoru fircasiz ama kuyruk motoru da fircasili ve ayni seyler onun icin de gecerli

Microlarda iki ucus arasinda en az 5 dak beklemek yerinde olacaktir.
V977 daha mantıklı ama Türkiye`de parçasıda yok kendiside. Dışarıdan alıp her siparişte 3 hafta gibi bir süre beklemek istemiyorum. V922 bu sebepten dolayı bana daha uygun. Kırımsız uçuşlar dilerim.

Öğrenmenin günahı olmaz kardeşim. V922 ile çözersin işi çok fazla takılma aşınma vs. bence al uçmaya bak. %p %p

Arda Erkan' Alıntı:
Öğrenmenin günahı olmaz kardeşim. V922 ile çözersin işi çok fazla takılma aşınma vs. bence al uçmaya bak. %p %p

Haklısın. Ben detaycı biri olduğum için öğrenmek istedim. Yani alacağım modelin herşeyini öğrenmek istiyorum.