Wltoys V950 Urun inceleme

İlgi Alanı
Heli
16 Subatta Gearbest ten siparis ettigim v950 helikopterim elime ulasti. Paket iceriginde eksik yok helikopterin bataryasini takip T/H iken akim verdim gyro ve servolar aktif. Malzeme kalitesi olarak Wltoys standartlari sanki biraz yukseltmis. V977 nin plastik aksamina gore daha rijid yapisi var.
-Main gear shafta vidayla sabitlenmis (dusmelerde disli gevsemesi yok artik direk siyirir :)
-Kuyruk kismi sanki biraz agir geldi
-20mm x35 mm genisliginde pil yuvasi var( uygun yedek pil bu olcude olmali)
-kumanda v977 kumandasiyla ayni (v977 kullanicilari belki bnf alabilir.)
- walkera master cp nin cogu parcasinin uyumlu oldugunu bazi forumlarda okudum
- Sadece tail boom destek cubuklari karbon malzeme( keske daha fazla karbon kismi olsaydi)
- pal,kuyruk pali,main gear,kuyruk dislileri alyan ve micro tornavida yedek posetine dahil
-kuyruk borusu aluminyum( karbon upgrade fayda sağlar sanırım)
-inis takimi komple plastik daha sert olmasi iyi olabilirdi yada kismen metal olmasi

Wltoysun v977 deki klasik servo.arizasinin v950 icin de gecerli oldugu soyleniyor. O yuzden yedek parca olarak mutlaka servo sart. Bir kisim kullanici farkli marka dayanikli.servolarla ozellikle 3d ucusta daha atik oldugunu yazmis yabanci bir forumda.

Simdilik kutuyu acinca izlenimlerim bunlar. Maiden ucusu yaptiktan sonra daha detayli bilgi verecegim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Paylaşım icin tesekkur ederiz Cenk, ellerine sağlık :bravo:

Büyüklük olarak V977 ile yan yana bir resim alabilir miyiz ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gayet güzel duruyor. Daha rijit olduğunu söylemişsiniz, resimlerden bile hissediliyor sanki :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhaba

başlangıç için güzel model ebat olarak 977 den büyük olamsı avantaj aynı özellikleri kullanıyor. ilk çıktığında videolarını izlemiştim bende 450 ye geçiş yaptın 4 ay önce 450 öncesi bir ara düşünmüştüm.

hayırlı olsun...

fiyat olarak bana 106 dolara maloldu elbette 450 heli gibi olmasa da fiyat/etkinlik olarak düşünülürse avantajlı gibi
tabi v977 nin hem kapalı alan hem açık alan uçabilen micro olmasına karşın bu 250 size heli ile indoor imkansız ve riskli.
Bir süre sakin meydan turları yapıp servoları daha güçlü olanlarla değiştirdikten sonra biraz 3d limitlerini zorlamayı düşünüyorum.
walkera mastercp şu an 200-250 dolar arası üstelik brushless motor değil (fırçasız upgrade paketi 60 dolar) yedek pal, main gear, kuyruk pali de pakette yok.
Bu fiyatın yarısına brushless 250 size heli almak mantıklı gibi geldi.

Ben farklı düşünüyorum biraz. Sınıf büyüdükçe Kırım'lara olan mukavemet azalıyor.

Daha önce benzer sınıflardaki fırçalı modellerden kullanıcılar pek memnun kalmadılar diye okumuştum.

İnsallah bu model farklı olur ve beklentileriniz karşılar.

Kullandıkça konuya fikirlerini paylaşırsan güzel olur :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Hocam :
Dediğiniz gibi ebat büyüdükçe kırıma bağlı masraf artar. Çok bi beklentim yok ama
en azından biraz daha büyük 6 kanal 3d modeli tecrübe etmek iyi olacak. Wltoys un kalitesi her zaman tartışılır :) malum.
Uçuş yaptıktan sonra izlenimleri aktaracağım.

Cenk bey hayırlı uğurlu olsun.Kırımsız, keyifli uçuşlar.Uçuş videolarını bekliyoruz. :saygilar:

Ahmet bey insallah ucus yapinca video ve performans hakkinda bilgi ekleyecegim.

Hayırlı Uğurlu olsun, bol ve kırımsız uçuşlar dilerim.

Yeni modeliniz hayırlı olsun Cenk Abi :thumbup:
Kırımsız uçuşlarınız olması dileğiyle :saygilar:

Hava durumu nedeniyle kutuda durmaya devam ediyor :lollol:
Herkese iyi dileklerinden dolayi tesekkurler

Yeni model hayırlı olsun Cem Bey. :thumbup:

İnşallah keyifle uçurursunuz. :RCKolik: