X UAV Talon Apm ve Alıcı Bağlantısı

archers009

Yeni Uye
Arkadaşlar iyi günler x uav talon model uçağımda alıcı ve apm ayarlarını nasıl yapacağım acaba. Kumandam turnigy 9x servoların alıcı üzerindeki yerleşimi hangi kanallara olacak bir türlü tam detaylı bir bilgiye ulaşamadım

Turkce kaynak ne yazik ki bizim forum dahil yok galiba. Ingilizcen varsa surasi belki sana yardimci olabilir :rolleyes:

Merhaba,

Yeni çektiğim videoda bahsediyorum bir göz atmanızı öneririm.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eline sağlık hocam video gerçekten oldukça faydalı oldu :)

Hocam telemetry kit kurulumu yaptım fakat bilgisayar üzerinden bir türlü apm ye bağlanamıyorum nerde hata yapıyorum acaba. Her iki drıverıda denedim fakat olmuyor.

Osman ZIRH' Alıntı:
Hocam telemetry kit kurulumu yaptım fakat bilgisayar üzerinden bir türlü apm ye bağlanamıyorum nerde hata yapıyorum acaba. Her iki drıverıda denedim fakat olmuyor.

Arduino ide son sürüm kurun. Apm yi öyle tanıyor.
Link:

Bende telemetriyi bu linkten drive'ını güncellemiştim. USB UART Driver

Arkadaşlar ben şu anda apm nin çıkış pinlerine 1. servo y kablo ile aileron 2. pine arka sağ taraftaki servo 3. pine esc ve 4. pine arka sol taraftaki servoyu bağladım. Aynı şekilde kumandanın alıcısınıda aynı sıralamada apm nin giriş pinlerine kablo ile bağladım. APM üzerinden V Kuyruk modeline göre ayarlar yapılı fakat kumandayı ayarlamadığım için galiba ön kanatlardaki servolar hareket etmiyor. Servo y kablo kullanmadan acaba ön kanatları bağlama imkanım varmıdır ve turnigy 9x kumanda üzerinden V kuyruk modeline göre ayarları nasıl yapacağım acaba :) ? Biraz karışık bir soru oldu ama sanki kaç gündür çıkamadım işin içinden :rolleyes: