Yaptığım Bazı Flight Test modelleri

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Emre gözün gibi bak o karta bir GPS eklentisi ile çok güzel işler çıkaracak. Auto Launch, RTH, ve benzeri bir çok işi kolaylıkla yapabileceksin. ;) ;) ;) Bir de full versiyonu is tadından yenmez. Ballı kaymak. :D :D :D

Evet 10dof versiyonu. Küçük bi gps'im de var yanında :D Zamanında quadda deneme yapacaktım ama quad küçük olduğu için tat vermemişti. iNav'ı açtım bekliyorum ;D

Nesimi bey, hoşgeldin, yaman geldin! Neler, neler yapmışsın öyle. Eline, emeğine sağlık! Özellikle çift motorluların uçuş videosunu merakla bekliyorum.

Omer Erkan' Alıntı:
Nesimi bey, hoşgeldin, yaman geldin! Neler, neler yapmışsın öyle. Eline, emeğine sağlık! Özellikle çift motorluların uçuş videosunu merakla bekliyorum.

Biraz uzak kalınca yine beyli yazmaya başlamışız. :D :D :D Sağolasın Abi. Aslında uçuşların DVR görüntüleri var. Görüntü kaliteleri çok hoşuma gitmiyor. Bu hafta sonu yeni HD kameram geliyor. Uçuş videolarını onunla çekmeye başlayacağım tekrar. Aslında uzun zamandır mini quad da dahil video paylaşmama sebebim HD kayıt alamamamdı. Bundan sonra işler değişir.

Evet, an itibariyle Nesimi abi sayesinde, ben de FT Versa Wing Blunt Nose modelini yapıyorum.
Super Bee yapacaktım ama önce bunu yapmak istedim, bolca maket kartonu aldım, onu da yaparım artık.
Elimde şu an elektronik yok servo hariç ama önce bir yapayım, ardından araştırır sipariş ederim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dayaniklilik icin bir sey diyemeyecegim ama gorunus olarak gayet basari geldi bana %p

Özgür Kılınç' Alıntı:
Evet, an itibariyle Nesimi abi sayesinde, ben de FT Versa Wing Blunt Nose modelini yapıyorum.
Super Bee yapacaktım ama önce bunu yapmak istedim, bolca maket kartonu aldım, onu da yaparım artık.
Elimde şu an elektronik yok servo hariç ama önce bir yapayım, ardından araştırır sipariş ederim.

Eline sağlık Özgür. gayet güzel görünüyor.
Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Dayaniklilik icin bir sey diyemeyecegim ama gorunus olarak gayet basari geldi bana %p

Dayanıklılık konusunda sıkıntı olmaz Mehmet Bey. Gayet sağlam oluyor bu modeller. Zaten kırım olsa bile modelin maliyeti çok düşük olduğu için tamir etmek yerine yenisini yapmak daha mantıklı oluyor.

Hazır konu açılmışken birkaç güncelleme paylaşayım.

Bloody Wonder ın elektronikli halinin hiç fotosu yoktu. Son hali yukarıdaki gibidir. Runcam ile henüz uçuş yapma fırsatı bulamadım. Beklediğim motorlar gelmişken motorlarını Emax Rs2205-2300 lerle değiştirdim ve Matek Hubosd ekledim. Superbee de osd vardı ama buna henüz takmamıştım. Dün itibariyle bu da tamamlandı ve yeni motorlarla performansı daha artmış oldu.

Diğer bir konu ise Arrow. Bu model için henüz bir konu açamadım. Bir türlü fırsatım olmadı. Ama model şu an uçmaya hazır. Hava da müsait ancak bir türlü ben müsait olamadım. İnşallah bu haftasonu.

Öncelikle elektronik yerleşimi. Bu modelin motorunu da Emax ile değiştirdim. Elimde arızalı diye düşündüğüm bir yedek varmış ama şansa bakki sağlammış. Bu model için şimdilik Hubosd + Minim Osd + F3 kontrolcü üçlemesini kullanıyorum ancak yeni bir kontrolcü sipariş ettim. Çift OSD olayından kurtulmak için kendinden OSD li bir kontrolcü aldım.

Bu da çok sevdiğimiz bir abimiz için yapacağımız yeni projemiz. Elektroniklerin gelmesini bekliyoruz.

Bakalım benim arabaya sığdırabilirsem kendime de yapmayı düşünebilirim.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Bu da çok sevdiğimiz bir abimiz için yapacağımız yeni projemiz. Elektroniklerin gelmesini bekliyoruz.
Gayet şık gözüküyor %p :thumbup:

Nesimi Bey,

Israrla, heyecanla F serisi kontrol kartlarının uçakta hangi yazılımla nasıl kullandığınıza ilişkin bilgi bekliyorum.

Kolay gelsin.

Gökhan Şahin' Alıntı:
Nesimi Bey,

Israrla, heyecanla F serisi kontrol kartlarının uçakta hangi yazılımla nasıl kullandığınıza ilişkin bilgi bekliyorum.

Kolay gelsin.

Teşekkürler Gökhan Bey. Denemelerden sonra ayrı bir konu olarak yazayım bu konuyu. Kullandığımız program INAV. Benden önce 800 mm lik zagide kullanan arkadaşlarım var. Sonuçlardan çokta memnunlar. Program F1, F3 ve F4 kartlarda çalışıyor. Hatta CC3D de de çalışıyor.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Teşekkürler Gökhan Bey. Denemelerden sonra ayrı bir konu olarak yazayım bu konuyu. Kullandığımız program INAV. Benden önce 800 mm lik zagide kullanan arkadaşlarım var. Sonuçlardan çokta memnunlar. Program F1, F3 ve F4 kartlarda çalışıyor. Hatta CC3D de de çalışıyor.

Teşekkürler Nesimi Bey,

Stabilizer olarak Eagle A3 II kullanıyorum, çokta memnunum, geçen incelerken baktım işlemci F1, ozaman o kadar para bayılmaya gerek yok düşüncesi ile arayışa girdim, elimde F1, F4 kart var, gps ve RTH olayı ilgimi çekti, akşam inav ı inceleyim.

Tekrar teşekkür ederim.