Yeni Baslayandan Yeni Baslayanlara Tavsiye

Madem konu hortlamis tesekkur ederim ilginize, zaman ayirip okumaniza,
Insan yazdigina degil, yazdigi okununda inanin daha cok seviniyor,

Benim bu hobide gordugum en onemli hususlardan biri Paller, bu pallere mutlaka iyi egilin, çünki paller eger gerektigi gibi ise düşşe, havada patlasa dahi uzaksaniz pek sorun teskil etmiyor,
Ama eger pal yerinden cikarsa, dakikada 2.200 devir gibi bir suratle gittigi yeri ikiye bölecektir,
Bunu asla unutmayin,
Üşenmeyin vidalari kontrol edin,

Üşenmenin bedelini hayatinizla ödeyebileceginizi asla unutmayin 600 sinifi ve daha buyuk Helikopterlerde,

:saygilar: Evrim bey paylaşım için teşekkürler, her aracı kullanırken mutlaka güvenlik ön planda olmalıdır, helikopter modelciliğide sonsuz dipsiz bir kuyu gibidir ,ben bu hobiye gönül verdiğimde
bu siteyi bulmakla işe başlamam benim şansım oldu, herşeyi yavaş yavaş sindire sindire yaşadım,acele etmek yerine ,öğrenmenin ve sabrın zevkini yaşamaya çalıştım,ilk modelimide bu işe
gönül vermiş arkadaşların tavsiyesiyle bir 500 trexle işe başladım,en önce öğrendiğim şey güvenlik oldu,ben heli uçmadığı zaman palleri sökerim,çünkü hem dururken linklerin üzerindeki yükü alırım,
hemde palleri takarken kontrol etmiş olurum .şunuda hiç unutmam, PALLERİN CİVATALARI KALİTELİ VE MUTLAKA FİBERLİ OLMALI ,heliyede fazla sokulmam,onu uzaktan sevmek bence aşkların en güzeli,ama üzerinde pal yoksa mümkünse ,öpebilirsiniz bile ,,,,,birde şunu anladım helikoter modelciliğnde en büyük tehlike, KENDİNE ÇOK GÜVENMEK ,BEN USTAYIM DEMEK, Ölümlü ve yaralanmalı
kazalarda usta pilotların olması bu tezimi güçlendiriyor,

herkese güneşli ,rüzgarsız ,kırımsız uçuşlar diliyorum, :thumbup:

Bildiğim her uçan nesne uçuş öncesi sonrası kontrol edilir. 1 gün uçar 3 gün kontrol edilir.

Çok değerli bir yazı.

600 den kasıt sanırım raptor - merak ettim youtubeden videosuna baktım şahsen bedava verseler acemi olarak uçurmam uçurmaya korkarım. Drone dan soğudum resmen. :eek: