Yeni modelim Walkera genius cp v2

valla fiyat olarak bilmiyorum bir arkadaş yurtdışına çıkmıştı hediye etti.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hocam tebrik ediyorum, bi ara tv ye yaklaşıyodu ama plotaj gerçekten iyi, mikro olarak düşündüğüm modellerden biriydi bu şimdi dahada kararlıyım. Bu helinin birlikte verilen kumandası walkera 7e yanılmıyorsam kumandasız alsak futaba ile uçurabilrmiyiz acaba, ne gerekir?

Akan Bey bu video ötekinden çok daha güzel olmuş. :bravo:

Model gayet atik gözüküyor. Kafa devri sanki V922'den fazla gibi. Gördüğüm kadarıyla kuyruk piro hızıda yüksek sanki.
Sizin karşılaştırmanızı merakla bekliyoruz.

Hiç yere çarptığı oldu mu, sağlamlığı nasıl?

Tekrar güle güle kullanın, kırımsız bol keyifli uçuşlar.

Türker Akgün' Alıntı:
Akan Bey bu video ötekinden çok daha güzel olmuş. :bravo:

Model gayet atik gözüküyor. Kafa devri sanki V922'den fazla gibi. Gördüğüm kadarıyla kuyruk piro hızıda yüksek sanki.
Sizin karşılaştırmanızı merakla bekliyoruz.

Hiç yere çarptığı oldu mu, sağlamlığı nasıl?

Tekrar güle güle kullanın, kırımsız bol keyifli uçuşlar.
bi kaç kez sağlam çarptım ilk kullanımda. v922 de nasıl ana dişli yerinden çıkıyorsa bunda da ana motor ve dişli arası açılıyor.ilk uçurduğumda yerden kalkmıyor bir türlü, kanopiyi çıkardım bakıyorum daha ilk uçuşta arıza! yedek parça da yok bi de neden uçmadığı belli diil sonra buldum bayağı uğraştırdı.v922 de dişli düştümü yerine takması kolay bunda motor yerinden oynuyor tornavida ile vidaları gevşetip motoru dişliye yaklaştırıp tekrar vidalamak gerekiyor.Şimdilik başka bir sorun çıkmadı.siz tecrübeli olduğunuz için daha iyi gözlemliyorsunuz.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Hocam tebrik ediyorum, bi ara tv ye yaklaşıyodu ama plotaj gerçekten iyi, mikro olarak düşündüğüm modellerden biriydi bu şimdi dahada kararlıyım. Bu helinin birlikte verilen kumandası walkera 7e yanılmıyorsam kumandasız alsak futaba ile uçurabilrmiyiz acaba, ne gerekir?
teşekkürler ayhan bey
evet walkera 7e kumanda var bende turnigy 9xr var internette araştırdım frsky modül ile çalıştığını öğrendim.futaba ile uçarmı bir bilgim yok.

akan tekin' Alıntı:
teşekkürler ayhan bey
evet walkera 7e kumanda var bende turnigy 9xr var internette araştırdım frsky modül ile çalıştığını öğrendim.futaba ile uçarmı bir bilgim yok.
Futaba 7C modul girişi olmadı ve PPM desteği olmadı için ne yazık ki FASST harici bir haberleşme desteği eklenemiyor :-\

Kumandayı alırken hep şunu hedeflemiştim alacağım bütün uçak ve helileri bu kumandayla kullanırım diye, Fakat anladım ki böyle bir durum söz konusu değil. Walkera Kumanda alacaktım ilk zamanlarda 10 kanallı, Futaba aldığım için hiç pişman değilim, tavsiye edenlerede başta Mehmet abim olmak üzere, tekrar teşekkür ediyorum,

Anlaşılıyor ki walkera bir kumanda almamda gerekecek ilerleyen zamanlarda çünkü walkera nın helikopter modeli oldukça çok, bir kaç ay sonra yer sıkıntısı çekmekten çekiniyorum, Daha şimdiden trex 450 ve futaba kumanda, birde uçak aldım uçak ilerleyen günlerde ulaşacak, ilerleyen zamanlarda mikro heli derken ev bir yığın malzeme ile dolacak. Emin olun belli bir süre sonra en değerli eşya bile fazlalık olup çıkıyor, :) Böyle olmasın diye elimden geleni yapıyorum ama bende bir çok arkadaş gibi sabırsızım :)

Ne yazik ki oyle bir kumanda yok Ayhan bey, olsa ben simdiye kadar 100 defa almistim ;D

Hep diyoruz bu isin en basinda sabir geliyor diye. Sayet yeterince sabirli olmazsaniz bunun ceremesini cebiniz cekecek inanin :laugh:

Su an en tehlikeli zamandasiniz, ne gorurseniz alma zamani :D Size tavsiyem alımlarınızı kontrol etmeye çalışın. Bir seyin sirf fiyati uygun diye almayin. Ne zaman ihtiyaciniz olursa o zaman alin. Bir de bir hedef belirleyin ve ona ulasmak icin caba sarf edin, fazla dallanip budaklanmayin :laugh:

Ynt: Yeni modelim Walkera genius cp v2

Arkadaşlar model arızalandı heliye elektrik geliyor fakat çalışmıyor.

Merhabalar bende bugün genius cp sahibi oldum bu işe başlangıç için pisayada adı duyulmayan modelleri kullanıyordum. Biraz olsun professionalliğe adım atmak 3d kullanımını öğrenmek adına aldım. Ürünün kumandası devo 7 fakat uçuş modları hakkında çok bir bilgim yok ilk uçuşumdan kırım yaşamak istemiyorum modeli tanımak ve daha düz ve rahat bir uçuş için hangi mod ile başlamamı önerirsiniz.

Mehmet Barbaros' Alıntı:
Merhabalar bende bugün genius cp sahibi oldum bu işe başlangıç için pisayada adı duyulmayan modelleri kullanıyordum. Biraz olsun professionalliğe adım atmak 3d kullanımını öğrenmek adına aldım. Ürünün kumandası devo 7 fakat uçuş modları hakkında çok bir bilgim yok ilk uçuşumdan kırım yaşamak istemiyorum modeli tanımak ve daha düz ve rahat bir uçuş için hangi mod ile başlamamı önerirsiniz.
Öncelikle şu konuya bakmanı öneririm Mehmet ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle şu konuya bakmanı öneririm Mehmet ;)

teşekkür ederim hocam :)

Mehmet Barbaros' Alıntı:
Konu ile ilgil detayı özellikle kumanda özellikleri ile ilgili kısmı, konunun sahibi aktif üyemiz Akan Bey verecektir.

Ben size genel bilgi vereyim. Aşağıdaki konuda anlatıldığı üzere 2 farklı mod var: Normal ve Idle-up. Siz yeni başladığımız için Normal mod size dah uygun olacaktır.

Fakat simulator çalışması yapmadan uçurmayı denememenizi tavsiye ederim Mehmet Bey ;)