Yeni ucagim icin servo tahsiyesi

İbrahim ÜNAL

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Elimde iki adet var 2. El almiştim. Extra 330 ucağimdaki servo yuvalarina buyuk geldiği için ihtiyacim yok. Sadece takas düşünüyorum. Elinde benim uçağa uyacak ebatta servo olan varsa takas yapabiliriz.Son resimde goruluyor servo yuvalarina nasıl buyuk geldiği. Bana 15 mm genişlikte 35 mm uzunlukta servo lazim
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[Satılık]: Servo

Birde sorum olacak sizlere. Benim uçağa sizce hangi servo uyar servo yuvalarını ölçtüm 15mm genişlik 35mm de uzunluk var. Uçağın resmini aşağıya paylaşıyorum.

İbrahim bey ucak bana baya bir tanıdık geldi....[emoji23] [emoji23] o modele 30 gr lik midi servo alin kg olarak ta 6kg ve ustu metal disli hizi da soyle 0.12-13 tas gibi olacaktir. Cok guzel modeldir hakkini verir 3d nin

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dogrudur halil bey ereğliden bir arkadastan aldim :) Tavsiyeleriniz için de teşekkür ederim

Hocam modeli benim de ucurmuslugum var [emoji23]. Bizim uğur abiden aldiniz biliyorum. Ama model gercektende hakkini veren bir model biz onceleri skysun markasina on yargi ile yaklastik fakat sonrasinda modeli ucurdugumuzda neler yapabildigini gördük. Size nacizhane tavsiyem eger motor almadi iseniz 500kw bir motor ve 16x6 pervane ile 6s 2700 pil veya 3000 de olabilir cok guzel performans alirsiniz. Cok kaliteli olmasada midi boy 4 servo ile de cok sahane olur. Bu arada fotodaki canavar da tam issirmalik yemelik maşallah

Simdi resimlere yeniden bakinca fark ettim, bu servolar water proof Yani su gecirmiyor ve markadan hareketle sanki RC araba servosu ? Bun servolar sizin elinize nasil gecti Ibrahim bey ?

NOT: Format olarak bu ilan Satis ilani olmaktan cikti. O yuzden Teknik kisma tasiyorum. Isterseniz yeninden bir ilan daha acin Ibrahim bey :saygilar:

İbrahim bey merhabalar.Ben de Mehmet abiyle aynı düşüncedeyim, sanıyorum elinizdeki servolar araba için.Elinizdeki servolar uçakta kullanılır mı bilmiyorum teknik özelliklerini ve talimatnameye bakmanızı öneririm.Eğer uygunsa, yuvayı genişletip kullanabilirsiniz.

Mehmet bey servolaro sosyal paylaşım sitelerindeki rc mazleme satişi yapılan guruplarda birinden aldim. Aldiğim kişi araba servosu oldugunu ama ucakta da kullanabileceğimi soyledi o yuzden aldim [emoji5]

Tamer bey yuvaları genişletmem de pek mumkun gozukmuyor servo yuvalarınin dış kenarları bile neredeyse servo kadar [emoji26]

Halil bey uçağı aldığım arkadaş hangi motoru kullandığını söyledi bende aynı motordan satın aldım. Sagolsın arkadas satış oncesinde de satış sonrasında da çok ilgili davrandı burdan kendisine çol teşekkur ettiğimi iletirseniz memnun olurum.
Resimdeki canavar da yeğenim o da uçakları çok seviyor bir modelci daha katacağım bu hobiye inşallah :)

Aliexpress te şöyle bir servo buldum ölçüleri uygun fiyatı da 50 tl civarında uçak için uygunmudur acaba.

İbrahim ÜNAL' Alıntı:

Aliexpress te şöyle bir servo buldum ölçüleri uygun fiyatı da 50 tl civarında uçak için uygunmudur acaba.

Ibrahim bey bu servonun torku biraz dusuk geldi bana 4.5kg veya 5 kg olsa daha iyi.
Hizi da 0.13 e kadar cok iyi olacaktir

O zaman arastırmaya devam [emoji2]

Birde şu servoları buldum bunlar uçak için uygunmudur acaba fiyatlarıda uygun.

Hocam en ustteki corona marka servoyu kullandim ben de o boyut ucakta fiyat olarakta baya uygun bence.

https://youtu.be/B_Kt4TDs0zI

Videodaki model de boyut olarak ayni hatta epp kapli oldugubicin daha agir. Ustteki fotoda koydugunuz servolardan var