Yük Bırakma Sistemi

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Katılım
8 Şub 2016
Mesajlar
921
Beğeniler
774
Yaş
35
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
#16
elektro mıknatıs konusu gps ve pusula yı etkileyebilir endişesi vardı bende, Döner kanatlı zımbırtımızda sorun çıkarmadı, ama uçakta elektronikler daha bir iç içe olacak, ben sizin yerinizde olsam servolu bir mekanizma düşünürdüm,

3d printer ile rahatlıkla istediğiniz tasarımı ortaya koyabilirsiniz.

1520694238425.png

Bizim karakedinin video linki de aşağıdadır. ben elektro mıknatıs kullanmıştım.Thingverse te de farklı tasarımlar mevcut bunları da inceleyin derim, ( aşağıdaki sırayla topları bırakmaya yarayabilir, ama hangi rengin bırakılacağı net değil ise, bu tasarım dert olabilir.

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 

Ekli dosyalar

Katılım
7 Şub 2018
Mesajlar
47
Beğeniler
6
Yaş
27
İlgi Alanı
Uçak
#17
Bu uçaklara havadayken torpili yakıp atan bir sistem entegre edemezmiyiz ? :lollol:
 

Mustafa Güney

Çalışkan Uye
Katılım
30 Nis 2014
Mesajlar
223
Beğeniler
154
Yaş
41
Konum
trabzon
İlgi Alanı
Hepsi
#18
Biz iki sene önce bu yarışmaya katıldığımızda tek servoyla 4 veya iki servoyla 4 kapı açabilmenin yollarını araştırmıştık.... iki kapı sorunsuz oluyor. servo horna biraz uzunca bir parça yapıştırılıyor. Servo önce bir yöne sonra ters yöne dönüyor. Böylelikle sırayla iki kapıyı da açmış oluyor. 4 kapı içinse 360 derece servo lazım. servo tam yüklerin ortasında olacak.