Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Onur TURAN' Alıntı:
İyice suyu çıktı sanki bu işin. Utanmasalar 2018 de falan belki yurda giriş yaptıracaklar. :'( :'( :'(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben İstanbul'u aradım. Yurt dışından gelen ürünlerin ilk geldiği yeri, yani gümrüğü. Ve kargo takip numarasını vererek dedim ki, ürünün Türkiye'ye gelipte sisteme girilmeme gibi bir durumu var mı diye? Yani biz PTT nin sisteminde ülkemize geldiğini göremiyoruz ya ondan. Oradaki görevli bana bunun imkansız olduğunu, uçaktan, gemiden, karadan tüm gelen gönderilerin gelir gelmez sisteme kayıt edildiğini yani PTT ya da hangi kargo ile geliyorsa anında görülebileceğini söylediler. Ben bu olayı çözdüm. Hollanda dan, Hong kong tan 20 günde gelen kargom var son 1 ay içinde. Ama çin' den gelecek olan 2 kargom halen ülkemize gelmedi. Bence Çin gümrüklerinde bir problem ya da gecikme mevcut.

Daha önce çinden gelen paketimin 60 güne yakın bir sürede teslim edildiği oldu...

İngiltereden gelen kargonun da ordaki havaalanında hareketsiz günlerce kaldığını, toplam teslim süresinin de böylece 15-20 güne ulaştığını (normalde 5-7 gün royal mail ile alırsam) gördüm...

Oluyor yani böyle durumlar :)

Dediğiniz doğru pakette hareket olduğu anda sisteme işlenir, ancak arada bizim göremediğimiz, paketlerin içinde olduğu konteynerler var ve bunların barkodlarını ve hareketlerini biz görmüyoruz. Konteyneri açarlar ve paketlere tek tek ulaşırlarsa paket hareketini görürüz. Konteyner depoda fakat açılmıyor ise hiçbir bilgi güncellemesi gelmez.

Yani 03/12/2016 Çin'den sevk edilen siparişim için halen gönderi yurt dışına sevk edildi, diyor. Yani Türkiye'ye gelip konteynırın açılmama imkanı da olabilir ama bana görevli gelir gelmez sisteme işlenir dedi. Yani ben PTT nin ekranını geçtim de, gümrükten soruyorum Türkiye'de değil bu kargo diyor.

Veee sonunda yurda giriş yaptı benim gönderim. Darısı tüm bekleyenlere :)

aliexpress'ten 2 adet lipo pil sipariş ettim. satıcı pilleri oyuncak arabaya koymuş :) buna rağmen yasaklı ürün x-raydan geçemedi diye uyarı çıkıyor. bu durumda ne yapmalıyım.dispute açayım mı. gerçi satıcı ile görüşüyorum bakalım bir çözüm bulabilecek mi. kargo detaylarını paylaşıyorum. böyle bir sorun yaşan oldu mu nasıl çözüldü.

Mücahit bey merhaba.Benim de Aliexpress'den 2 adet lipo siparişi vermiştim aynı satıcıdan fakat belirli bir zaman aralığında.İlk önce 1 adet aldım, daha sonra tekrar sipariş verdim.İlk siparişim oyuncak ayıcığın içinde geldi.Satıcı ayıcığın içine koyup tekrar dikmiş oyuncağı :laugh: Herhangi bir sorun olmadı ilk siparişte.Fakat 2.sipariş x-ray kontrolünde takıldı ve geçmedi.Bu siparişlerin ikisi de PostNL kargo seçeneği ile gönderilmişti.Satıcı sorunsuz bir şekilde para iadesi yaptı.Bence satıcı ile görüşün eğer farklı bir çözümü varsa uğraşın.Baktınız ki satıcı çözüm sunmuyor, dispute açın.Saygılar.

Merhaba,

İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, PTT İşyerine Sevk Edildi
bu olay olunca normalde aynı gün veya ertesi gün hareket olurdu
2 gündür hareket yok, kargoda sadece esc ve mini kamera var, pil vs. yok ve faturası 30 doların altında
sıkıntılı birşey olur mu?

Merak etmeyin Mustafa bey birşey olmaz.Bazen yoğunluktan dolayı gecikme olabiliyor.Yurtdışından Türkiye'ye 2 günde gelen paketim 10 gun İstanbul'da beklediği oldu.

Şimdiii, bir PTT hikayesi de ben den;
4 Haziran da çinden yola çıkan paket, 21 Haziran da PTT şubeye geliyor. 22 Haziranda dağıtıma çıktı görünüyor, ben de bekliyorum ki gelecek. :lollol: :lollol:
Nerdeee, bu gün internetten bakıyorum ki; yani 23 Haziranda, kargo PİM merkezine gitmiş görünüyor. :eek:
İlk önce bizim postaneyi arıyorum, diyorlar ki; adresiniz yanlış onun için geri gitti. Peki adresi teyit edelim diyorum, kargo bizde değil ki, pim'i arayın diyorlar. Peki pim'i arıyorum, uzun uğraşlar sonrası kargoyu buluyorlar ve adresin doğru olduğunu teyit ediyorlar, fakat bu arada pim merkezine adres meselesinden değil, kargonun kabulü yapılmamış olduğu için iade edilmiş olduğunu söylüyorlar ve bizim ptt şubesinin kargoyu onlardan geri istemesi gerektiğini, aksi taktirde çin'e iade edileceğini ve bana da pimden elden teslim edilemeyeceğini söylüyorlar.
Sonuç: şimdilik "?".
Nasıl ? Şaka gibi değil mi? Bu arada bizim bölgeye bakan ptt kargo dağıtım merkezi ile evin arası 150 metre dostlar, bize bakan dağıtım elemanı ile de nerede ise her gün karşılaşıp selamlaşıyoruz.
Ha tabi bir de araya bayram gireceği için eve 150 metreye kadar yaklaşabilmeyi başaran zavallı; AT-9S yaklaşık 1 hafta istanbul'u tavaf edecek, tabi başka da bir şaka yapmazsa PTT ci arkadaşlar. :islik:

:saygilar:

Vay arkadaş inanılır gibi değil :-\ Neyse inşallah sağsalim eline ulaşsın abi, biraz geçte olsa :eek:f:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay arkadaş inanılır gibi değil :-\ Neyse inşallah sağsalim eline ulaşsın abi, biraz geçte olsa :eek:f:

Amin valla Mehmetciğim. :saygilar:
Gelsin de şöyle güzel bir unboxing yapalım. ;)

Valla PTT'nin bu işlerine akıl sır erdirmek mümkün değil.Personelin iş bilmemesinden midir? Yoksa denetleme olmamasından mıdır? bilemiyorum.Yine de Allah yokluğunu vermesin.PTT olmasa düşerdik özel firmaların eline.200 TL tutarındaki ARF Wing Tiger modeline 182.50TL ödettiler.Saygılar

Levent abi bu arada paket açılım videosu çekebilirseniz güzel olur.Selamlar.

Levent UYGUN' Alıntı:
Amin valla Mehmetciğim. :saygilar:
Gelsin de şöyle güzel bir unboxing yapalım. ;)
Insallah Abi, takipteyiz :halay:

Amerika'dan gelen bir paket adresi bulamadıklarından geri gitti. Ondan sonra ben de yurtiçindeki veya yurtdışındaki satıcılardan gelecek olan kargoların üzerine telefon numaramın yazılmasını istiyorum, yazıyorlar. Bazan müvezziler adresi bulamıyorlar, telefon edip soruyorlar. Bir müvezzi telefon etti, adresi bulamadım, postane şubesine bırakıyorum dedi. Ben de gittim kargoyu postane şubesinden aldım. Adresi nasıl bulamadıklarını da anlayabilmiş değilim.