ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Burak Solmaz' Alıntı:
Ucmaya başlayınca foruma az girer olduk :) Buğra Bu haftasonu Ankara ziyareti yaptı :thumbup: Beraber uçma fırsatı yakaladık. Bir video paylaşayım, videonun sonunda Bugrayla çarpıştık onun için biraz kısa oldu :laugh:
Bu sıralar action FPV'cileri pek aramızda göremiyoruz demek hep uçuştalarmış. ;)

Video süpermiş, sanki yarış filmi izliyormuş gibi hissettim kendimi. :thumbup: :bravo:

Paylaşım için teşekkürler Burak bey. :RCKolik:

Burak Solmaz' Alıntı:
Ucmaya başlayınca foruma az girer olduk :) Buğra Bu haftasonu Ankara ziyareti yaptı :thumbup: Beraber uçma fırsatı yakaladık. Bir video paylaşayım, videonun sonunda Bugrayla çarpıştık onun için biraz kısa oldu :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Gerçekten kıran kırana güzel bir mücadele olmuş :bravo: :thumbup: Buğra'nın zaten maşallahı var ama görmeyeli sen de epey bir yol almışsın tebrikler Burak Bey :thumbup: :bravo:

merhabalar :)
benim şöyle bi sıkıntım var; küçük bir düşme sonrası naze32 sapıtıyor ve drone havalanamaz hale geliyor, arka motorlar daha geç dönmeye başlıyor. bilgisayara bağlayıp yeniden firmware atmaya kadar uzatabiliyor durumu :D yani bi sıkıntı var kartda. banggooddan almıştım. orijinal değil. bu kartın orijinalini nereden alabilirim yada bunun yerine hangi kartı önerirsiniz ?

Düşme sonrası naze değil de motor yada Esc ler sapıtmış olamaz mı.

Naze nin saçmalaması bana daha zor bir ihtimalmiş gibi geliyor.?

Dragonfly...

ama onlar sapıtsa tekrar cleanflight yada betaflight atmak neden çözüm olsun ki ?

kemal gokce' Alıntı:
merhabalar :)
benim şöyle bi sıkıntım var; küçük bir düşme sonrası naze32 sapıtıyor ve drone havalanamaz hale geliyor, arka motorlar daha geç dönmeye başlıyor. bilgisayara bağlayıp yeniden firmware atmaya kadar uzatabiliyor durumu :D yani bi sıkıntı var kartda. banggooddan almıştım. orijinal değil. bu kartın orijinalini nereden alabilirim yada bunun yerine hangi kartı önerirsiniz ?
Kemal düşmeden sonra karta firmware atmadan önce motor kalibrasyonu yaptın mı ? Belki düzelebilir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ayrıca düşmeden sonra nazenin yerine tam oturup oturmadığınıda kontrol et. Bazen plastik vidalar yerlerinde oynayabiliyor bu durumdada quad kendini ayarlayabilmek için motorlara güç vermeye çalışıyor olabilir

dediğim gibi düşme küçük bile olsa arka iki motor geç dönmeye başlıyor ve öndeki motorlar da normalde alması gerektiği kadar gaz almıyor. yerden kaldırılamıyor, direk takla atıyor. yani kesinlikle yazılımsal bişeyler karışıyor orda. başlarda düşmeye karşı olan failsafenin bunlara sebep olduğunu düşünüyordum fakan ayarları kurcalamak fayda etmiyor.
bilgisayara bağlıyorum bazen talıp çıkarınca düzeliyor bazen inat ediyor yeni firmware atıyorum.

kemal gokce' Alıntı:
dediğim gibi düşme küçük bile olsa arka iki motor geç dönmeye başlıyor ve öndeki motorlar da normalde alması gerektiği kadar gaz almıyor. yerden kaldırılamıyor, direk takla atıyor. yani kesinlikle yazılımsal bişeyler karışıyor orda. başlarda düşmeye karşı olan failsafenin bunlara sebep olduğunu düşünüyordum fakan ayarları kurcalamak fayda etmiyor.
bilgisayara bağlıyorum bazen talıp çıkarınca düzeliyor bazen inat ediyor yeni firmware atıyorum.
Hangi modda uçuyorsun angle horizon acro?

horizon yada acro. kalkışları horizon ile yapıyorum. bu durum olduğunda bikaç defa acro ile kalkıp devam etmiştim ama bikeresinde de acroyla kalkmama rağmen havada sapıtıp düşmüştü.

Bugun linkdeki 5-22v ile calistigi belirtilen ve bu baslikda onerilen kamerayi , normalde 5v ile kullanirken bugun pile direkt bağladim ve 5 10 dk sonra yandi.

Bu iş kesinlikle ,zengin bile olsa, ögrenciye göre değil. Aleti yapali yil olcak ben daha sıkıntısız yarim saat suremedim.

kemal gokce' Alıntı:
Bugun linkdeki 5-22v ile calistigi belirtilen ve bu baslikda onerilen kamerayi , normalde 5v ile kullanirken bugun pile direkt bağladim ve 5 10 dk sonra yandi.

Bu iş kesinlikle ,zengin bile olsa, ögrenciye göre değil. Aleti yapali yil olcak ben daha sıkıntısız yarim saat suremedim.
Aramıza hoş geldin [emoji1]
Neden diyecek olursan hobide özellikle miniquadda gerçekten kamera ve vericilerde kesinlikle çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü motorlara kuvvet verildiğinde ani voltaj yükselmelerine kamera ve vericiler dayanamıyor. O yüzden regülatör kullanmak (bec) lazım. Geçmiş olsun üzülme. Benim 3 kameram 3 vericim yandı ama sonunda öğrendim [emoji23][emoji23][emoji23]

FUAT KALAYCI' Alıntı:
Aramıza hoş geldin [emoji1]
Neden diyecek olursan hobide özellikle miniquadda gerçekten kamera ve vericilerde kesinlikle çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü motorlara kuvvet verildiğinde ani voltaj yükselmelerine kamera ve vericiler dayanamıyor. O yüzden regülatör kullanmak (bec) lazım. Geçmiş olsun üzülme. Benim 3 kameram 3 vericim yandı ama sonunda öğrendim [emoji23][emoji23][emoji23]

Kamerayla beraber bec de siparis ediyem ozaman ama hemen degil :) bi sure dokunmak istemiyorum artik sinir kırizi geçircem :D

bayadır buralar boş kalmış artık youtube a fazla video yüklemiyorum ama şuralara 1-2 tane serpiştireyim :D
T-motor firmasının hediye motorları ile thrust patlaması yaşıyorum bu aralar :saygilar:

Abi yokki bizede hediye gönderen bi firma thrust patlaması yaşayalım [emoji23][emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi