ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

İlker Sönmez' Alıntı:
Bende buradan projemin parçalarını fiyatları ile listeleyim ilgilenenler için alternatif olsun
Güzel bir alternatif daha :) Gelde Action FPV işine girme :D Ben kendime 2015 yılbaşında vereceğim hediyeyi tespit ettim :laugh: Şimdiden para biriktirmeye başlayayım bari ;D

İlker hocam bu arada ilk sayfadaki 3 mesajı senin adına yeniden düzenledim ve rezerver ettim. Projenin kritik noktalarını buralara da ilave edersek, daha sonra erişmesi çok daha kolay olur :thumbup:

NOT: Nesimi Bey, fazla rezerve koydum diye bana katılmıştınız ama bakın yetmedi bile :lollol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Güzel bir alternatif daha :) Gelde Action FPV işine girme :D Ben kendime 2015 yılbaşında vereceğim hediyeyi tespit ettim :laugh: Şimdiden para biriktirmeye başlayayım bari ;D

NOT: Nesimi Bey, fazla rezerve koydum diye bana katılmıştınız ama bakın yetmedi bile :lollol:

Mehmet Bey hala helikopter işine devam etmeye kararlı mısınız? Aletin en ufak kırımında bir çok parça değişiyor. Murphy kanunları gereği genelde elinizde olmayan parça hasar görüyor ve kargo bekliyorsunuz. Maliyet olayına hiç girmiyorum. Benim heli yaklaşık yarım metre yükseklikte gaz kesti ve bana bir adet ayak ve ana dişliye mal oldu. Multilerde durum bu kadar vahim değil. Özellikle 250 sınıfını duvardan duvara vurun pervane değiştirip devam etme ihtimaliniz çok yüksek. Benim 450 lik quad 3-4 metre yüksekten betona kolu üzerine düştü, değişen bir tek pervane ve aynen uçmaya devam. Bilmiyorum anlatabiliyor muyum.

NOT: Fazla rezerve göz çıkarmıyormuş. Mesaj alınmıştır... :thumbup:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Mehmet Bey hala helikopter işine devam etmeye kararlı mısınız? Aletin en ufak kırımında bir çok parça değişiyor. ..... Bilmiyorum anlatabiliyor muyum.

NOT: Fazla rezerve göz çıkarmıyormuş. Mesaj alınmıştır... :thumbup:
Seni çok net anlıyorum Nesimi Bey ;) Ne yapalım biz bu işe gönül verdik, dediğin gibi maddi olarak zorlayan bir model. Ama ne yaparsın gülü seven dikenine katlanıyor. Allah ömür verdiği ve maddi gücüm yettiği sürece heliye devam :thumbup: Ama bu demek değildir ki uçak, quadro gibi diğer modellere hiç bulaşmayacağım :laugh: Elbet onların da zevkini tatmak istiyorum, sadece doğru zamanı bekliyorum ;)

Modelimiz şu an itibariyle uçuşa hazırdır. ESC kalibrasyonları yapıldı. Programı atıldı. SOn olarak pil ve Mobius için velcroları yapıştırmam gerekiyordu ki bu yazıyı yazarken bunları da tamamladım. Yalnız pil için elimde bulunan velcro biraz uzun geldi. İlk fırsatta daha kısasını almam lazım. Modeli yarından itibaren yanıma almayı düşünüyorum. İlk fırsatta ayar uçuşlarını yapabilirim. Bugün Manisa'da hava kapalı ve yağmurluydu. Yarın içinde aynı deniyor. Bakalım belki hafta sonuna kalır. Neyse fazla uzatmadan buyrun modelimizin son halinin fotoları;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Birazda detay.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Modelimiz şu an itibariyle uçuşa hazırdır. ESC kalibrasyonları yapıldı. Programı atıldı. SOn olarak pil ve Mobius için velcroları yapıştırmam gerekiyordu ki bu yazıyı yazarken bunları da tamamladım. Yalnız pil için elimde bulunan velcro biraz uzun geldi. İlk fırsatta daha kısasını almam lazım. Modeli yarından itibaren yanıma almayı düşünüyorum. İlk fırsatta ayar uçuşlarını yapabilirim. Bugün Manisa'da hava kapalı ve yağmurluydu. Yarın içinde aynı deniyor. Bakalım belki hafta sonuna kalır. Neyse fazla uzatmadan buyrun modelimizin son halinin fotoları;
Nesimi Bey elllerinize sağlık, çok derli toplu güzel bir çalışma olmuş :thumbup: Ayrıca tahmin ettiğimden çok daha hızlı tamamlandı ;) Inşallah haftasonu hava güzel olurda, başarılı bir maiden uçuşu izleriz %p

Nesimi bey , PDB üzerine deliği sizmi deldiniz yoksa varmıydı? Yani kontrol kartının ayaklarını yerleştirmek için.

İlker Sönmez' Alıntı:
Nesimi bey , PDB üzerine deliği sizmi deldiniz yoksa varmıydı? Yani kontrol kartının ayaklarını yerleştirmek için.

Sayfasındaki resimlerde dahil içteki delikler yok görünüyor ama içteki delikler hazırdı. Delmekle uğraşmadım. Hatta benim ilk sayfaya eklediğim ürün resimlerinde de yok bu delikler.

oncelikle hayirli olsun bende sistemi buna yakin siparis ettim fatshark gozlukle ucuracagim siparisler gelmeden fatsharki aldim ama bi bilgiye ihtiyacim var fatsharkin pilot kamerasi yerine baska bi kamera gecti elime ama kac volt oldugunu bi turlu bulamadim kameranin. sizin sisteme bagladiginiz kamera 12 volt ise nasil beslediniz kamerayi elimdeki kameranin goruntu kalitesini merak ediyorum bide mobiusla hep kayit hemde fpv yi ayni anda yapsak ne gibi bir sikinti olabilir kamerayida ekledim fikri bilgisi olan varsa sevinirim

sanirim bu sekilde ekleniyor resim

mehmet kocak' Alıntı:
oncelikle hayirli olsun bende sistemi buna yakin siparis ettim fatshark gozlukle ucuracagim siparisler gelmeden fatsharki aldim ama bi bilgiye ihtiyacim var fatsharkin pilot kamerasi yerine baska bi kamera gecti elime ama kac volt oldugunu bi turlu bulamadim kameranin. sizin sisteme bagladiginiz kamera 12 volt ise nasil beslediniz kamerayi elimdeki kameranin goruntu kalitesini merak ediyorum bide mobiusla hep kayit hemde fpv yi ayni anda yapsak ne gibi bir sikinti olabilir kamerayida ekledim fikri bilgisi olan varsa sevinirim

Mehmet Bey hayırlı olsun. Fotosunu eklediğiniz kameranın üzerindeki parçalara bakıldığında ancak 12 voltta çalışabileceği görünüyor. Benim elimde bulunan Boscam TS832 vericinin kameraya 12 volt çıkışı var. Doğrudan vericiden besliyorum. Siz Fatshark'ın ürünlerini kullanacağınız için bu kamerayı direk vericiden besleyemezsiniz. Vericiye sinyal ve negatif uçlarını gireceksiniz. Artı ucunu da bataryadan alacaksınız. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Mobiusla hem kayıt hem FPV yapabilirsiniz ama kamera kayda başladığında FPV görüntüsünde bir gecikme başlıyor. Modelinizin doğası gereği aksiyon uçuşlarında bu gecikme canınızı çok sıkabilir. Tam gecikme değerlerini hatırlayamadım şimdi. Daha önce bu konu çok defa tartışılmış ve üzerinde yazılmıştı.

Nesimi bey cok tesekkurler aciklamalar icin deneyelim bakalim

Nesimi bey cok tesekkurler aciklamalar icin deneyelim bakalim

sanirim bu sekilde olacak yanlis bisey yapmiyorumdur kamera gitsin sorun degilde vericiye uzulurum

sonuc mukemmel fatsharkin kamerasindan belki 4 kat net bir goruntu cok tesekkurler yardimlariniz ici

Aynen bu şekilde uygulanabilir. Sanıyorum Fatshark Predator V1 aldınız. Bu verici o setten çıkıyor sanırım. Ben de aynı set var. Setten çıkan kamera sanırım 420 TVL. Bendeki kamera yanmış olarak geldiği için görüntüsünü bilmiyorum. Bu verici size çok fazla bir mesafe sağlamaz. Çok güvenmemenizi tavsiye ederim.