Xrotor esc & Sunyysky 980kv uyum sorunu

hakandaspinar

Çalışkan Uye
Merhaba arkadaşlar rc hobi konusunda ne kadar acayip lik varsa karşılaşacağım galiba hiç fire vermiyorum. 40a xrotor esc lerim geldi dedim artık rahat ederim lehimleri özenle yaptım ve multiwii için Arduino dan kullandığım simonk esc yerine standart esc 1150 değeri seçtim ve gaz kalibrasyonu için ilgili satırı aktif ettim kalibrasyon iki bip sesi ard arda geldi ve 3sn içinde tek bip sesi geldi dedim tamam satırı tekrar deaktif edip yazılımı attım. Acc,mag kalibrasyonlarıda yaparak atti,horizon modlarda testlere başladım esclerde ısınma sorunu yok ama 2dk 5metrede hoverdan sonra baktım motor önceki basit simonk esc uçuşlarına gore çok fazla ısınıyor dedim heralde esc kalibrasyonda var bir nane tekrar yaptım yine motor ısınması bu escleri kullanipta 980kv motor ve 1045 pallerle benzer sorun yasayanlar varmi acaba tahminim 2 secenek aklima geliyor ;
1- motorlar simonk esclerde çok verimliydi her anlamda ama bu sefer ısınmanın yanında acc sensöre verilen tepkiler çok hırçınlaştı. Acaba kalibrasyondamı sorun yoksa esc içindeki yazılımdamı
2-arduinodan esc seçimini diğer seçenekleri de deneyerek yaptım ama tekrar uygun zamanda sakin kafayla deneyeceğim.

Bu esclerin kalibrasyon sesleri manuelde 2 bip den sonra 3sn icinde tekrar 1bip yazıyor bu durumda aynen gerçekleşti.
Acaba simonk veya uyumlu ise uçuş kartıma bheli yazılım mı atsam işin içine girdik nede olsa [emoji12]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Xrotor esc & Sunyysky 980kv uyum sorunu

Hakan bey aynı esc motor kombinasyonundan bende almaya karar verdim. Problemi çözdünüz mü? Yoksa basit simonK ile devam mı?