SJ4000 almayı düşünenler Sahtesine Dikkat

Teşekkürler arkadaşlar. Bakalım Ercan kardeşim ne diyecek?

Omer Erkan' Alıntı:
Biraz eski bir konuyu hortlatmak olacak ama, madem sözü geçiyor ayrı bir konu yerine buradan sorayım dedim. Elimde olan SJ4000 kameranın mikro USB girişinin dibi soketi biraz sorlayınca bozuldu. Kamerayı açtım, ancak değişimi de pek mümkün görünmüyor. Bu durumda yeni bir kamera almak gereği hasıl oldu ve SJ5000 en makulü görünüyor. Ancak bunun mikro USB çıkışından görüntü (web cam) alınabiliyor mu? bu konuda bir bilgi bulamadım. Bir de pil ölçüleri SJ4000 ile aynı mıdır? Böylece SJ4000'nin pilini de değerlendirmiş olurum diye düşünüyorum.
Veya makul başka bir kamera öneriniz olabilir mi?

Ömer abi selamlar, SJ4000 ve 5000X kullanmış birisi olarak her ikisinde de TV-Out diye bir seçenek var, bunu seçtiğiniz zaman kamera üzerindeki lcd kapanıyor ve çıkışı usb üzerinden AV olarak dışarı veriyor.

Malesef sj4000 ile sj5000x in pilleri aynı değil,

İlave not: go pro kameralarda, usb av kablosunu takar takmaz aynı anda AV çıkışını da veriyor olması çok keyifli, her defasında SJCAM'i açtığınızda, menü üzerinden TV-out u aktif etmeniz gerekiyor çünkü.

Belki yeni modellerinde bu konuya el atmış olabilirler bilemiyorum?

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Ömer abi selamlar, SJ4000 ve 5000X kullanmış birisi olarak her ikisinde de TV-Out diye bir seçenek var, bunu seçtiğiniz zaman kamera üzerindeki lcd kapanıyor ve çıkışı usb üzerinden AV olarak dışarı veriyor.

Malesef sj4000 ile sj5000x in pilleri aynı değil,

İlave not: go pro kameralarda, usb av kablosunu takar takmaz aynı anda AV çıkışını da veriyor olması çok keyifli, her defasında SJCAM'i açtığınızda, menü üzerinden TV-out u aktif etmeniz gerekiyor çünkü.

Belki yeni modellerinde bu konuya el atmış olabilirler bilemiyorum?

Çok teşekkür ederim Ercan. Bu konuda iddialı olmadığım için Go Pro benim için fazla. Eğer WiFi ile telefondan yapılabiliyorsa her defasında TV çıkışını etkinleştirmek sorun değil. O zaman yine WiFi'lı SJ 4000 almak daha mantıklı galiba. Çünkü gimbalin üzerindeki kamerada bunu yapmak zor. Aslında elimdeki kameranın her şeyi çalışıyor. Yalnız USB çıkışı kırıldığı için kablo takılamıyor, dolayısıyla görüntü alınamıyor ve pil şarj edilemiyor. Ama çekim ve kayıt yapıyor. Eğer pili dışarıda şarj edersem kayıt için kullanabilirim, ama derdim aynı zamanda yere FPV görüntüsünü aktarmak.

Usb çıkışınız nasıl bir hasar gördü bilmiyorum ama av çıkışı için 2 kabloya ihtiyacınız var sadece o çıkışları belirleyip o kısmı lehimleme şansınız varsa bir deneyebilirsiniz belki.

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Usb çıkışınız nasıl bir hasar gördü bilmiyorum ama av çıkışı için 2 kabloya ihtiyacınız var sadece o çıkışları belirleyip o kısmı lehimleme şansınız varsa bir deneyebilirsiniz belki.

Kabloyu biraz zorlayınca, USB çıkışının içindeki plastik parça, metal gövdenin arkasındaki tırnaklar kırılınca geriye doğru gitmiş ve plakete olan ince lehimler de kopmuş. Yeni bir USB çıkışı lehimlenebilse sorun kalmaz. Ama arkasında da SD kart yuvası var. Biraz zor görünüyor.