Radiolink T6EHP Kumandasını Uçak Moduna Dönüştürmek

Erhan Taşkın

Yeni Uye
Web sitesi
www.instagram.com
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar

Öncelikle İyi Akşamlar;
Ben Radiolink 6 kanallı t6ehp-e kumandasını tedarik ettim acele etmem gerekiyordu araştırmamıştım. Fakat kumandanın kullanım kılavuzunu okuduğum sadece oem helikopter içindir yazısını gördüm. Kumandayı iade edemiyorum ve yeni bir kumanda alacak bütçem yok ne yazık ki. Bu kumandayı uçak kullanmak için ayarlamam mümkün müdür acaba. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmış herhangi bir büyüğüm yardım ederse sevinirim.

NOT: Daha önce aceleciliğim ile uyarılmıştım işlerin hızlı halledilmesi gerekiyor sınavlardan dolayı ondan acele bir şekilde yorum ve özelden bilgi talep etmiştim. Sanırım bir özür borcum var. Kusura bakmayın...

Araştırdığım kadarıyla kullanılabilir. Bu radyo ile gaz, elevator, yön dümeni ve eleronu yönlendirebilirsiniz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar

Öncelikle İyi Akşamlar;
Ben Radiolink 6 kanallı t6ehp-e kumandasını tedarik ettim acele etmem gerekiyordu araştırmamıştım. Fakat kumandanın kullanım kılavuzunu okuduğum sadece oem helikopter içindir yazısını gördüm. Kumandayı iade edemiyorum ve yeni bir kumanda alacak bütçem yok ne yazık ki. Bu kumandayı uçak kullanmak için ayarlamam mümkün müdür acaba. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmış herhangi bir büyüğüm yardım ederse sevinirim.

Erhan Kardeşim, bazı ayarlar gerekiyor tabi, kumanda kutudan çıktığı hali ile uçak uçuramaz.
eğer kumandanın kullanma kılavuzu yoksa aşağıdaki linkden indirebilirsin.

Aşağıda anlattım nasıl yapacağını.
Kolay gelsin.:saygilar:

Kanal sıralaman da şu şekilde olmalı.
Ayrıca eğer kuyruk dümenine "GYRO bağlamak gibi bir niyetin olursa, 5.kanalı GYRO kanalı olarak kullanabilirsin.

Son düzenleme:
Erhan Kardeşim, bazı ayarlar gerekiyor tabi, kumanda kutudan çıktığı hali ile uçak uçuramaz.

Çok çok teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar.

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN

Kanal sıralaman da şu şekilde olmalı.
Ayrıca eğer kuyruk dümenine "GYRO bağlamak gibi bir niyetin olursa, 5.kanalı GYRO kanalı olarak kullanabilirsin.

Sol çubuk Throttle la Rudder sağ çubuk Aileron la elevator olmuyor galiba

Sol çubuk Throttle la Rudder sağ çubuk Aileron la elevator olmuyor galiba

Bu söylediğin "MOD 2", yaygın kullanım böyledir zaten, senin ki farklı ise "MOD 1" olabilir. :(