RPM Sensör

Mesut Arslan

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba arkadaşlar sizlerden bilgi almak amaçlı bu konuyu açıyorum şimdiden cevaplar için teşekkürler.:saygilar:

Benim merak ettiğim konu şu ; Sab 380 de kullandığım Brain 1 FBL ünitenin governorünü kullanmak istiyorum fakat YEP 60A esc'min rpm output çıkışı yok bunun için aşağıda linkini verdiğim sensör işimi görürmü ?
İşimi görürse bağlantılarını nasıl yapacağimla alakalı bir döküman veya link verebilirmisiniz?

Son düzenleme:
Evet bu tip bir rpm sensoruyle rpm verisini brain’e gonderebilirsiniz. Bunun icin sensorun motor tarafini (kirmizi kablolar) motor ve esc arasindaki uc kablodan herhangi ikisine lehimlemeniz lazim. Brain tarafinda ise, brain1’in governor portu girisi servo soketi degil, satellite soketi. Yani sensoru brain’e baglayabilmek icin ya hazir kablolardan birini alacaksiniz, ya da kendiniz kablolari ureteceksiniz.

Tabi bir de isin ayar kismi var. Yep kullanmayali baya bir sure oldu, ancak yanlis hatirlamiyorsam softstarti devre disi birakamiyorduk.

Yani demek istedigim, hem montaji, hem de ayar kismi baya ugrasli olacak ve sonuc olarak da bu boyuttaki bir heli icin pek hissedilir bir fark olusmayacak. Ben sizin yerinizde olsam, hic ugrasmazdim :)

Emre hocam yanıtınız için teşekkürler, tecrübenize dayanarak çalışmayı iptal ediyorum:).

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir
Emre hocam yanıtınız için teşekkürler, tecrübenize dayanarak çalışmayı iptal ediyorum:).

Yok canim, ne demek. Hobbywing falan gibi basitce cozulecek olsa, kesinlikle deneyin derdim, zaten unite governorunun en onde savunucularindanim :) Ama hakkaten kucuk boyutlarda pek hissedilir bir degisiklik olmuyor o da bir gercek :) Zaten kucuk alanda, bir de fazladan kablolarla ugrasmak da cabasi...

Yok canim, ne demek. Hobbywing falan gibi basitce cozulecek olsa, kesinlikle deneyin derdim, zaten unite governorunun en onde savunucularindanim :) Ama hakkaten kucuk boyutlarda pek hissedilir bir degisiklik olmuyor o da bir gercek :) Zaten kucuk alanda, bir de fazladan kablolarla ugrasmak da cabasi...

Ben bu hobide yeni olduğum için daha önceden denemiş ve tecrübe etmiş arkadaşların bilgileri benim için önemli, o yüzden tavsiyenize uymaya karar verdim. Baktım boş zamanım çok yapacak bir şeyde kalmadı ileride belki denerim tecrübe etmek için:D. Tabi bu arada aynı model heli için iki governor tipinide denemiş arkadaşlar varsa onların görüşlerini de almak isterim.;)