Micro FPV yarış quadı / Kingkong 130GT

Hakan SAHBAZ

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba,
Bir sonraki projem olarak bir mikro drone toplamak istiyorum.

Bu boyut yarış dronu sahibi arkadaşların tavsiyelerini rica ederim.

Gövde: 88/90mm mi 130mm mi?
Motor: 1103/1105 serisi mi 1605/1608 serisi mi?
pervane: 1920/30 mu 2030 mu?
Uçuş kartı: Omnibus F3 flytower mı yoksa F4 mü?
Not: Flytower tarzı yerine uçuş kartı ve ESC ayrı mı tavsiye edersiniz
Pil: 2S 7.4V : Kaç Mah / kaç C?
FPV: Eachine kamera+verici kombo miniklerden biri olacak :)
Alıcı: AT9S kumanda aldığım için R6DSM olacak

Yorumlarınız için peşinen teşekkür ederim.

NOT: Konu hakkında başlık bulamadığım için yeni konu açtım. Eğer varsa beni yönlendirirseniz oradan devam edeyim.

4 adet motor var elımde o kadroya uygun bolce pervane ıle ıkıncı el duşunursenız görüşelim.

gerci motorlarda 100mm frame yazıyormus uyarmı emin degilim yinede aklınızda olsun.130 frameye 4000 kv motor onerıyorlar.100 ve altı 6500kv ve fazlası

4 adet motor var elımde o kadroya uygun bolce pervane ıle ıkıncı el duşunursenız görüşelim.

gerci motorlarda 100mm frame yazıyormus uyarmı emin degilim yinede aklınızda olsun.130 frameye 4000 kv motor onerıyorlar.100 ve altı 6500kv ve fazlası
sizdeki motorlar 100mm alti icin. Ben henuz frame e karar veremedim. O yuzden kullanmis arkadaslarin tavsiyelerini istedim. Bu projeyi toplamam but kac at alir... Hemen parcalari almamam zaten1. Ay ay parca parca alip toplayacagim :)

haklısınız bende tek tek aldım nerdeyse parcaları 6 ayımı aldı tamamlamam. Benım canımı sıkan en buyuk mesele 130 lıantıan frameye aldıgım parcaları sıgdırmaktı kı cok zorlandım.100mm altı frame toplayacaksanız bence hazır tower alın hıc kablo kırlılıgı ıle ugrasmayın.kadro sectıkten sonra motor sonra pervane secersınız kı pervaneler kılı kılına gecıyor frameın cıtalarından sıze ıyı eglenceler sımdıden :)Birde 130 frameye bahsettıgım 6500kv lık motorları aldım bılmeden sonra 4000kv motor aldım tekrar o yuzden ıyı araştırın ....

Teşekkürler bilgiler için. Ben de 130mm ye daha yakınım, flytower da dediğiniz gibi daha mantıklı geliyor. bakalım, topladıkça paylaşımda bulunurum.

• Beğen
Tepkiler: Gürhan Avcı
Bir Sonraki racing drone projeme karar verdim.

Frame: 130mm

Pervane / motor
1) 3045 / 1306 3100kv

2) 2030 / 1103 7800kv

FC: SP F3 deluxe (10dof)

ESC: 4 x 12A blheli BEC

FVP: 1000tvl dahili 5.8G 48ch vTX

PDB: Matex xt60
Receiver: Radiolink R6DSM

Pil: 2S 850mAh veya 3S 1000mAh

Bu takım hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Ağırlığı min tutmaya çalıştım.

bu frame için 1103 7800kv motor seçsem nasıl olur? KV artacağı için uçuş süresi çok düşer mi? Yoksa motor gövdeye çok küçük mü olur.

Biraz ince hesap kitap işi ama uzman arkadaşlar yönlendirebilirse sevinirim.

Son düzenleme:
130 frameye 4000kv motor düşünebilirsiniz isterseniz.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

teşekkürler yaplaşım için. Sizin Drone parçalar nelerdir acaba? Frame, Motor marka/model ebat ve ESC marka/model?

Bu arada, nacizane tavsiyem. ESC en alta koyarsanız kablolar daha derli toplu duracaktır. Ben 250likte öyle yapmıltım. Alttan yukarı: ESC, PDB ve üstte FC koydum.

motorlar yanlış oldugu ıcın tekrar sok tak yapmıyım dıye ustte koymuştum yenı motorlar gelınce kolaylık olsun dıye bırde fc cok tıtrıyordu yukarda gaz verınce cleanflıghtta bıle rahatca fark edılır bır denge sorunu olusuyordu en asalara alınca o da cozuldu ama en alltta olması lazım bir ara degiştiricem titreşim onleyıcı aldım hepsı bır degişir kısmetse.Ben parcaları tek tek atarım sıze 10 15 dk ya görüşmek üzere...

frame

fc

esc- esc de dıkkat edın dshot600 en az olsun bundan aşası yuksek kv motorlara ve mını dronelara uygun degılmıs benım ecs bıraz yanlış :):)

guc kartı :)

vtx

motor 4000kv

pervane

pervane koruyucu

alıcı

tıtreşım onleyıcı

buzzer

capacıtor

Parça detayları için teşekkürler.
Bu ESC benim 250 de kullanıyorum. Multishot destekliyor, bir sorun yaşamadım. Aslında bunun V2 si var, ben de bilgisizlikten V2 almamıştım.

• Beğen
Tepkiler: Gürhan Avcı
Ben gecen sene kara cumada almıstım parcaları buyuk ıhtımal ındırımıne kandım bilgisizlıkte var o yuzden bb1 v2 degılde bunu almışım :) bec yok bunda 1 ay beklemıştım guc kartının gelmesını sonra :)

Ben gecen sene kara cumada almıstım parcaları buyuk ıhtımal ındırımıne kandım bilgisizlıkte var o yuzden bb1 v2 degılde bunu almışım :) bec yok bunda 1 ay beklemıştım guc kartının gelmesını sonra :)
Ben de aynı durum :D, PDB türkiyeden almıştım... 10-15TL fark oldu sadece.

Siparişleri verdim, hadi hayırlısı.

İşte parçalar:

KINGKONG/LDARC 130GT 130mm w/ 5V 12V PDB = 36.75 TL

4X Racerstar A10A 10A ESC 2-4S Blheli_S = 93.51 TL

4X Racerstar Racing Edition 1306 BR1306 4000KV = 128.85 TL

F3 Flight Control SP Pro Racing F3 Flight Controller =49.08 TL

KINGKONG/LDARC 3030 3x3 CW CCW = 16.01 TL

FPV 5.8G 48CH 25MW VTX 1000TVL FPV Camera Built-in Transmitter =67.83 TL

Bugun ilk paket elime ulaştı. Akşam hemen işe koyuldum :) Şuana kadarki ilerleme resimleri aşağıdadır.

Paket içeriği:
Motorlar
ESCler
Gövde
Pervaneler

Deneme montajları ve kablo ayarlamaları