Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Hayırlı olsun @TAMER ÖZTÜRK , orjinal pilini alarak iyi bir seçim yapmışsın. :) Malezya postası diğer seçenekler arasında bir miktar daha yavaş ne yazık ki. Kendi siparişlerime dayanarak ortalama 20-23 gün diyebilirim.

Çok teşekkürler hocam.Sipariş verirken Air Parcel Registered seçeneğini seçmiştim.Batarya olduğu için diğer firmalarla yollama seçenekleri olmayabilirler sanıyorum.Zaten bu aşamada beklemekten başka çare yok.Ümit ediyorum ki çabuk ulaşır elime.Selamlar.:)

Merhaba.Yakın bir zamanda Gearbest firmasından "Turkey Priority Mail" kargo seçeneğiyle alışverişim oldu.Satın aldığım ürün ise çanta ağırlık ölçme cihazı, küçük birşey.Şöyle bir takip numarası verdiler: ALJTR1807130000998

Bu kargoyu daha önce hiç kullanmadım.KKTC devlet olarak tanınmadığından dolayı yurtdışından gelen tüm postalar önce Türkiye UPİM'e gelir.Daha sonra oradan KKTC'ye sevk edilir.Kargo takip uygulamasında DHL olarak görünüyor fakat DHL bildiğim kadarıyla KKTC'de yok.Gearbest Müşteri hizmetleri yerel postayla teslim edilir diyor fakat DHL özel firma diye biliyorum.Açıkçası sorun yaşamaktan çekiniyorum çünkü adres beyan ederken ülkeyi TURKEY olarak yazıyoruz.Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Tamer bey, Kıbrısın durumunu bilemiyorum. Ancak Aliexpress ten haylı ağır ve hacimli malzeme almıştım.( 13 kg. ve 15 dm3 gibi)
DHL ile gönderdiler ancak Emirates uçağı ile istanbula geldi. Sonrasında DHL nin yurtici dağıtımını da MNG kargo yaptı.
Sizin prosedür farklı olabilir.
Benim derdimde hala gelmeyen paketler.
Günlerdir böyle duruyorlar. 10 temmuz çıkış, olmuş 1 agustos. (herhalde uçağın lastigi yollarda patladı ;D)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Mehmet bey ilginiz için teşekkür ederim. Kargo ücreti olarak sipariş sırasında 10TL gibi bir ücret ödemiştim.Acaba sizin siparişinizde teslimat sırasında ek ücret talep ettiler mi? MNG kargo bulunduğum yerde hizmet veriyor. Ek ücret çıkarırlarsa ondan korkuyorum.Sizin takip numaranız da benimki gibi miydi?

Kargo takip uygulamasında DHL olarak görünüyor fakat DHL bildiğim kadarıyla KKTC'de yok.

Kıbrısta DHL vardı bildiğim kadarıyla. Hatta Lefkoşa'da şubesini görüyordum sürekli. Fazıl Küçük Bulvarından Girne yoluna dönmeden önce tabelası vardı. Kapandıysa bilemiyorum

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Kıbrısta DHL vardı bildiğim kadarıyla. Hatta Lefkoşa'da şubesini görüyordum sürekli. Fazıl Küçük Bulvarından Girne yoluna dönmeden önce tabelası vardı. Kapandıysa bilemiyorum
Bana verilen barkod numarası kesin olarak DHL'ye mi ait onu da bilmiyoruz kesin olarak.Tek söyledikleri yerel postayla teslim edilecek.Fakat ilk defa bu tarz kargo takip numarası gördüm.Hangi firmaya ait olduğu yazmıyor yazmış olsa ona göre araştıracağım.

Forumumuzun kargo takip eklentisi var ya Tamer. 17tracks altyapisi ile calisiyor. Orada arat numarayi, kendisi bulamazsa bile sana secenekler sunar sunlardan birine ait bir numara olabilir diye. Deneye deneye bulabilirsin.

Edit: Ben denedim kodu, oradan bir sonuc cikmadi. Birkac gun bekle, hemen sisteme girmiyor takip kodlari.

Son düzenleme:
  • Beğen
Mehmet bey ilginiz için teşekkür ederim. Kargo ücreti olarak sipariş sırasında 10TL gibi bir ücret ödemiştim.Acaba sizin siparişinizde teslimat sırasında ek ücret talep ettiler mi? MNG kargo bulunduğum yerde hizmet veriyor. Ek ücret çıkarırlarsa ondan korkuyorum.Sizin takip numaranız da benimki gibi miydi?

Tamer bey mng extra ucret almadı. Çünkü DHL zaten paket buyuklugu nedeniyle 60 dolar gibi bir meblağ almıstı ben biraz gümrük işleri yüzünden papaz oldum sadece. DHL, UPS gibi firmalarla gelen kargolar kesinlikle bizim ülkede gümrükleniyor ve bir memurun insiyatifinde herşey bazan kendini kral zannedene denk gelinebiliyor. :mad: MNG kargo bedeli almadı sonuç olarak.

• Beğen
Forumumuzun kargo takip eklentisi var ya Tamer. 17tracks altyapisi ile calisiyor. Orada arat numarayi, kendisi bulamazsa bile sana secenekler sunar sunlardan birine ait bir numara olabilir diye. Deneye deneye bulabilirsin.

Edit: Ben denedim kodu, oradan bir sonuc cikmadi. Birkac gun bekle, hemen sisteme girmiyor takip kodlari.
Emre abi 17Track'dan zaten arama yapmıştım fakat sonuca ulaşamadım.Gearbest'in takip sisteminde bilgi görülüyor falat dediğim gibi hangi firma olduğu yazmıyor.Gerçekten enteresan bir durum.

Tamer bey mng extra ucret almadı. Çünkü DHL zaten paket buyuklugu nedeniyle 60 dolar gibi bir meblağ almıstı ben biraz gümrük işleri yüzünden papaz oldum sadece. DHL, UPS gibi firmalarla gelen kargolar kesinlikle bizim ülkede gümrükleniyor ve bir memurun insiyatifinde herşey bazan kendini kral zannedene denk gelinebiliyor. :mad: MNG kargo bedeli almadı sonuç olarak.
Mehmet bey bilgi için teşekkürler. Benim zaten aldığım küçük bir ürün yaklaşık 30TL değerinde. Gümrükten yana sorun olmaz sanıyorum.

Bir dip not: Türkiyede tanınmayan takip numaraları genelde Türkiyeye girene kadar izlenemiyor.
Ve daha sonra Türkiyeye girdiğinde yeni bir takip no ile izleniyor. Bu da satıcının kendi sayfasındaki takip olayında zamanı gelince belirtiliyor.

Sabredin, gelir. Ben takipli/takipsiz yüzlerce alış veriş yaptım. Bazıları çok uzun sürdü ama hepsi geldi. Gelmeyen sadece iki adet kargom oldu: ikisi de takpsizdi, ikisi de Royal-Mail ile gönderilmişti. İkisi de İngiltere'den...

Tamer bey bu sayfaya baktınız mı? Kargo takip numaranız bu firmaya ait. Şu anda çinde görünüyor.

• Beğen
Ali Emre bey size ne kadar teşekkür etsem azdır.Büyük bir dertten kurtardınız. :) Aslında şöyle birşey yaptım.Gearbest'in verdiği numarayı sizin verdiğiniz siteden girip ekrandaki numarayla sorgulama yapınca sorunsuz bir şekilde takip bilgilerine ulaştım.

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre KAYGIN