Görseller Manisa M.havk havacılık Klübü Buluşmalari

20/05/2018 yani pazar ve pazar diyince akla uçuş geliyor.Bugün güneşli güzel bir uçuş günüydü çok eğlendik ,güzel uçuşlar yaptık ve günün sonuna geldik sıra geldi resimleri yüklemeye
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İlk pisti açanlar biz olduk öğlene doğru gelenlerde oldu tabiki.
günün ilk uçuşunu yaptık.

Ayar şart
kağan kazancı kardeşim üşenmedi denizliden aracına atladı ve uçuşa katıldı sağolsun.

teknik konularda biraz titizdir kendisi,sağolsun her konuda yardım eder.
nesimi abiyi sanırım forumdan tanıyorsunuz kendisi miniquad konusunda çok aktif gerçi bu ara biraz fotobloktan uçak yapma işine sardı ve çok keyifli uçaklar yapıyor.

soldaki goblin recep abimizin kendi resmi olmasada modelini yükliyelim kendisi turgutludan modeli yeni almış(2.el) sıfırdan ayarlarını yaptık değişmesi gereken parçaları değiştik,hazırladık ve bugün testini yaptık mükemmel uçtu
fpv ekibimiz yine iş başındaydı.üniversite bitirme projesi uçak yapmak olan genç arkadaşlarımıza yardım edip uçağı inşaa edip ,otonom sistemleri yerleştirmekle bitirdiler bugünü eminim onlarda çok keyif aldılar bugün
Birkaç kişi daha vardı ancak uçmaktan onları çekmeye fırsat olmadı bugünü birkaç foto koyarak özetliyorum ,aslında videolarda var ama onları yüklemeyi beceremedim

20/05/2018 yani pazar ve pazar diyince akla uçuş geliyor.Bugün güneşli güzel bir uçuş günüydü çok eğlendik ,güzel uçuşlar yaptık ve günün sonuna geldik sıra geldi resimleri yüklemeye
Öncelikle görseller ve detaylı saha raporu için teşekkür ederiz @MEHMET AKİF ÇIRPICI , ellerine emeğine sağlık :bravo::thumbup: Daha ne olsun. Görseller ve açıklamalar o kadar güzel olmuş ki, sanki sizlerle sahadaymış gibi hissettim :hoppa:
kağan kazancı kardeşim üşenmedi denizliden aracına atladı ve uçuşa katıldı sağolsun.
@Kağan Kazancı kardeşimizden de epeydir ses seda çıkmıyordu. Bu vesileyle kendisinden haber almış olduk, güzel oldu :thumbup:

Bu arada @Kağan Kazancı senin nitro model ve el yapımı kayıt olayları nasıl gidiyor. En son ne durumdayız ??
nesimi abiyi sanırım forumdan tanıyorsunuz kendisi miniquad konusunda çok aktif gerçi bu ara biraz fotobloktan uçak yapma işine sardı ve çok keyifli uçaklar yapıyor.
Nesimi hocamımızı nasıl tanımayız Mehmet :thumbup: Gerçi o kadar zamandır foruma uğramıyor ki, muhtemelen yeni arkadaşlardan çoğu kendisini tanımayacaktır. Neyse en azından yaşıyor ve sahalardaymış. Bir daha ki gördüğünde bizden çok ama çok selam söylersen seviniriz. Bir de bir zahmet arada da olsa foruma girip, bir selam versin lütfen :)
Birkaç kişi daha vardı ancak uçmaktan onları çekmeye fırsat olmadı bugünü birkaç foto koyarak özetliyorum ,aslında videolarda var ama onları yüklemeyi beceremedim
Mehmet videolar için youtube kanalını kullanıyoruz. Eğer yoksa bir youtube hesabı alarak bir kanal aç. Sonra cepten bile direkt kendi kanalına videoları yükleyebiliyorsun.

Video yüklemesi bitince de videonun direkt linkini mesaja eklersen, o kendisi görüntü olarak mesaja ilave ediyor.

Tekrar görseller için çok teşekkür ederiz, ellerine emeğine sağlık. Tanıdık tanımadık tüm Manisa ekibine selamlar :saygilar:

Öncelikle görseller ve detaylı saha raporu için teşekkür ederiz @MEHMET AKİF ÇIRPICI , ellerine emeğine sağlık :bravo::thumbup: Daha ne olsun. Görseller ve açıklamalar o kadar güzel olmuş ki, sanki sizlerle sahadaymış gibi hissettim :hoppa:

@Kağan Kazancı kardeşimizden de epeydir ses seda çıkmıyordu. Bu vesileyle kendisinden haber almış olduk, güzel oldu :thumbup:

Bu arada @Kağan Kazancı senin nitro model ve el yapımı kayıt olayları nasıl gidiyor. En son ne durumdayız ??

Nesimi hocamımızı nasıl tanımayız Mehmet :thumbup: Gerçi o kadar zamandır foruma uğramıyor ki, muhtemelen yeni arkadaşlardan çoğu kendisini tanımayacaktır. Neyse en azından yaşıyor ve sahalardaymış. Bir daha ki gördüğünde bizden çok ama çok selam söylersen seviniriz. Bir de bir zahmet arada da olsa foruma girip, bir selam versin lütfen :)

Mehmet videolar için youtube kanalını kullanıyoruz. Eğer yoksa bir youtube hesabı alarak bir kanal aç. Sonra cepten bile direkt kendi kanalına videoları yükleyebiliyorsun.

Video yüklemesi bitince de videonun direkt linkini mesaja eklersen, o kendisi görüntü olarak mesaja ilave ediyor.

Tekrar görseller için çok teşekkür ederiz, ellerine emeğine sağlık. Tanıdık tanımadık tüm Manisa ekibine selamlar :saygilar:
Mehmet abi ben teşekkür ederim söylediklerini dikkate aldım ilk buluşmada selamlarını ileteceğim video yükleme işi kolaymış aslında bi deneme gelir birazdan

Mehmet abi selam,
bir süredir iş yoğunluğundan uçuş bile yapamıyordum, bu hafta sonu biraz uçtuk ilaç gibi geldi,
Benim nitrolu ve el yapımı yakıt işi güzel gidiyor aslında, geçenlerde bir sert inişim oldu motor stop etmesinden, Spirit yakıtlı governorünün saçmalaması diye düşünüyorum, elektriklide süper iş yapıyor ama nitro governorü uzun ve motoru yoran hareketlerde yeterli performansı vermiyor, ben de uzuuunca bir funnel sonrası invertte motor stop edince modeli düze aldım ama otorotasyona enerji kalmadı 3-5 metre yükseklikten sertçe indim, skidler ve bir iki ball link plastiği gitti,
bir ara siparişini verip tam gaz devam.
Bu arada 700x ile takılıyorum vakit bulduğumda, bir jeneratör aldım kipor ig1000, ancak daha bütün gün uçacak vaktim olmadı, kullanamadım :)

Görseller için teşekkür ederiz :thumbup: Ellerinize sağlık arkadaşlar :)

Kağan geçmiş olsun, motor stop bir kere başıma geldi, deponun basınç ucunu açık unuttuğumdan olmuştu, ben de biraz sert bir otoyla kurtarmıştım. En kötüsü böyle olsun diyelim :D

Mehmet abi selam,
bir süredir iş yoğunluğundan uçuş bile yapamıyordum, bu hafta sonu biraz uçtuk ilaç gibi geldi,
Bazen hepimizde oluyor bu tür yoğunluklar. Ama sen yine de arada foruma girip, selam vermeyi ihmal etme Kağan :thumbup:
ben de uzuuunca bir funnel sonrası invertte motor stop edince modeli düze aldım ama otorotasyona enerji kalmadı 3-5 metre yükseklikten sertçe indim, skidler ve bir iki ball link plastiği gitti,
bir ara siparişini verip tam gaz devam.
Büyük geçmiş olsun :embarras: Neyse ki pilotajla yine de güzel kurtarmış ve min hasar ile olayı atlatmışsın :thumbup: İnşallah tez zamanda yine uçuşa hazır hale gelir %p

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Kağan Kazancı
Görseller için teşekkür ederiz :thumbup: Ellerinize sağlık arkadaşlar :)

Kağan geçmiş olsun, motor stop bir kere başıma geldi, deponun basınç ucunu açık unuttuğumdan olmuştu, ben de biraz sert bir otoyla kurtarmıştım. En kötüsü böyle olsun diyelim :D

Abi çok sağol, arada böyle ufak aksiyonlar modeli bakıma almak için sebep oluyor, yoksa sürekli kırbaç sürekli kırbaç, modeller de yoruluyor :D Bir seferinde arka arkaya sadece depo doldurma arası vererek 6 depo uçtuğumu biliyorum 600le :halay:

Bazen hepimizde oluyor bu tür yoğunluklar. Ama sen yine de arada foruma girip, selam vermeyi ihmal etme Kağan :thumbup:

Büyük geçmiş olsun :embarras: Neyse ki pilotajla yine de güzel kurtarmış ve min hasar ile olayı atlatmışsın :thumbup: İnşallah tez zamanda yine uçuşa hazır hale gelir %p

Çok sağol abi, çoğu zaman ses çıkartamasam da takip ediyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Forum kültürü facebook çıkınca öldü sanıyordum ama görüyorum ki burada forum kültürü devam etmekte. Sizi tebrik ederim. Hafta sonu olan buluşmadan bir videoda benden gelsin. pilot:Kağan Kazancı
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
HElal mert ben becerememiştim video olayını eline sağlık

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Mert eline sağlık, video için teşekkür ederim,

gelecek sefere senin kameramanlığına uygun hızda odaklaması olan bir cihaz ile benim daha akıcı uçtuğum bir uçuşu buluşturalım :lol::lol:

Çekim + edit + upload için ellerine sağlık :thumbup:

Forum kültürü facebook çıkınca öldü sanıyordum ama görüyorum ki burada forum kültürü devam etmekte. Sizi tebrik ederim. Hafta sonu olan buluşmadan bir videoda benden gelsin. pilot:Kağan Kazancı
Sosyal medya dediğin gibi forum platformlarını olumsuz etkiledi. Ama bilginin kalıcı olması açısından forumların yeri her zaman ayrı olacaktır.
RCKolik ailesi olarak da çok şükür forum kültürünü yaşatmaya devam ediyoruz :RCKolik:

Video için teşekkür ederiz, ellerine emeğine sağlık. Güzel bir müzik eşliğinde güzel bir uçuş olmuş. @Kağan Kazancı uzayan otları da güzel biçmiş bu arada :laugh:

Selam arkadaşlar, çok güzel bir etkinlik olmuş. Mhavk ın olduğu köyde oturuyorum bende, hep özenmişimdir böyle rc araçlara. Quad’lara merak saldım şimdi, kendi Drone’umu kendim toplamak istiyorum. Manisa’da var mı bu işleri yapan arkadaşlar ya da yardımcı olabilecekler.

Geçenlerde kulaklarım çınlıyordu. Nedenini şimdi anladım. Herkese merhabalar. Uzun süredir ortalarda yokum farkındayım ama bununda kendimce sebepleri var. Sadece buraya değil genel olarak sosyal medyaya biraz uzak kaldım. Uçuşlara uzak değiliz tabi fırsat buldukça hafta sonları uçmaya evde bir şeyler yapmaya devam ediyorum. Geçen zamanda yaptığım uçaklarla ilgili biriken fotoğraflar var ama maalesef video yoktu. O yüzden uçuşlarla ilgili çok bir şey paylaşamadım. Bir fırsat bulup yeni konular açacağım yaptığım uçaklarla ilgili. Şimdilik hazır fotoğrafları da paylaşılan uçakların uçuşlarına dair iki video ekleyip kaçayım. :D:D

Burda pilot Mert Aygün zevkten dört köşe olurken. :D:D

Selam arkadaşlar, çok güzel bir etkinlik olmuş. Mhavk ın olduğu köyde oturuyorum bende, hep özenmişimdir böyle rc araçlara. Quad’lara merak saldım şimdi, kendi Drone’umu kendim toplamak istiyorum. Manisa’da var mı bu işleri yapan arkadaşlar ya da yardımcı olabilecekler.

Cemil Yas bir ara uğra. İllaki yardımcı olacak biri çıkacaktır.