Alzrc 450 Dfc Modelim ve ayarları

Pilin 3s, yani pilin 3 hücreden oluşuyor. Bir hücre tam dolu ise 4.2 v olur. Uçuş sonrasında hücrenin 3.7 vdc altına düşmemesi lazım.

Kısaca pilin oldu iken 12.6 v olmalı. Indiğinde ise 11.25 altına düşmemeli. Eğer düşerse pilin ömrü ciddi bir miktarda azalır.

Homer 4 dak bence az. Muhtemelen pil kullanılmamış ama rafta çok bekleyip bayatlamış olabilir.

Lipo piller konusunda şu paylaşımlar ile bilgi olarak kendini geliştirmeni öneririm.

Pilde problem olması büyük olasılık fakat kafa turuna ve pinyon konfigürasyonuna da bakmak lazım..:D

Aşağıda ekte hesaplayıcı mevcut.:saygilar:

Ekli dosyalar

• PINYON HESABI.xlsx
    13.7 KB · Görülme: 8
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Çok teşekkürler pinyon hesabı nada baktım gözden geçirdim söylediklerinizi ama durum aynı ayrıca 3 adet pilim var yeni ikisi aynı diğeri farklı marka piller yeni değerleri de iyi ve aynı

Ben ünite olarak kbar gold warrior kullandım acaba onun etkisi ola bilirmi

Birde şarj aletim iyi değil sanırım ondan şüpeliyim ilginize teşekkürler

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Birde bayat pili nasıl anlarım

Elinizdeki şarj cihazı ile anlayamazsınız :(, ama neyi ?
Li-po pil için aslında bayat tabiri pek doğru değil. Bu pillerde kalite çok önemli, aynı zamanda doğru şarj ve doğru kullanımda çok önemli.
Neyse li-po piller hakkında çok bilgi var ulaşabileceğiniz, bakarsınız.
Yanlız kısa yoldan, hemen iyi bir şarj cihazı edinin.
Başlangıç için İmax B6 gibi bir şey işinizi görür.:saygilar:

Yanlız kısa yoldan, hemen iyi bir şarj cihazı edinin.
Başlangıç için İmax B6 gibi bir şey işinizi görür.:saygilar:
Levent abiye aynen katılıyorum %p Lipo piller ve şarj aletleri ile ilgili detayları bildiler için :

Abi çok teşekkür ederim şu imax b6 sipariş ettim yakında gelir keşke önce buraya baksaymışım hiç aklıma gemedi fiyatıda şu an beni aşıyormuş ama güzel alete benziyor
Dersenki bunu kaçırma bikere al kendimi bir zorlayıp çalışırım imax b6 yeter şimdilik sana dersen de bilemedim abi yaaa