1/4 Piper Cub Kırım Raporu ve Tamiri

RSURGUN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar herkese merhabalar :saygilar:

Pazar günü yapmış olduğum uçuşda iniş sırasında meraklı bir kaç kişinin piste girmesi sonucu uçağı pist dışına sürmek zorunda kaldım ve bir uçurumdan aşağı doğru gitti :laugh: sonuç olarak uçak dışında kimseye bir şey olmadı uçağın kırımına üzüldüm elbet ama bu işin doğsında olduğu için şuanda büyük bir keyifle tamir bölümüne soyundum :halay: bu konu altında da hem kırım raporunu sizler ile paylaşıcam hemde tamir kısmını yapıldıkça paylaşımlar devam edecek tabi bu süreçte siz değerli forum üyelerininde yardım ve yorumları ile tekrar göklere kavuşturmayı planlıyorum :thumbup: . Lafı fazla uzatmadan kırım raporuna geçelim :)

Öncelikle arkadaşlar kırım sadece kuyrukta yaşandı tabi bu işin güzel tarafı kuyruk dışında hem kazada hem de taşınma sırasında sol kanatta belli göçmeler meydana gelmişti hazır tamire girişmişken komple bitirmek istedim .

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaslar kanat kısmında 3 adet gocuk mevcuttu

Kullandigim yapistirici balsa icin

Gocuklerden birine cektirme yapmam lazimdi bende bu sekilde vida takip cektirdim

Deligi kapamak icin ufak bir parca balsa kestim

Sonra dremel ile delige uygun hale getirdim

Ve delige oturttum

Torpuleme sonucu sıfır gibi oldu :)

Devami gelecek :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Revize

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Geçmiş olsun Recep bey inşallah bundan sonra kırım yaşamazsınız.

İnsallah Mustafa bey kirim kotu bir durum ama modelcilik bence sadece ucurmak veya sifir model toplamak degil kirim sonucunda tamiri bile bambaska bir keyif veriyor :)

Gecmis olsun Recep. Allah'tan hasar fazla degil. Eminim ki en az eskisi kadar guzel bir sekilde toplayacaksin. Konuda deneyimli Abi'lerimiz yorumları ile sana yardimci olacaklardır :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gecmis olsun Recep. Allah'tan hasar fazla degil. Eminim ki en az eskisi kadar guzel bir sekilde toplayacaksin. Konuda deneyimli Abi'lerimiz yorumları ile sana yardimci olacaklardır :halay:

Teşekkürler Mehmet abi yardimlariniz ile topluycam insallah :halay:

Öncelikle geçmiş olsun! Kırım bu işin doğasında var, ama uçuşta değil de başka nedenlerle kırılınca insan daha fazla üzülüyor.

Vida ile çektirme yöntemi akıllıca. Ancak, birbirine temas eden balsa yapıştırma işlerinde, öyle pahalı yapıştırıcılar yerine EvoBond 502 vs gibi 2-3 TL'lik ince sıvı CA kullanabilirsin. Balsa hemen emer ve anında kurur.

Omer Erkan' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun! Kırım bu işin doğasında var, ama uçuşta değil de başka nedenlerle kırılınca insan daha fazla üzülüyor.

Vida ile çektirme yöntemi akıllıca. Ancak, birbirine temas eden balsa yapıştırma işlerinde, öyle pahalı yapıştırıcılar yerine EvoBond 502 vs gibi 2-3 TL'lik ince sıvı CA kullanabilirsin. Balsa hemen emer ve anında kurur.

Omer bey sagolun zaten bu da ince bir sivi yapistirici sadece evet digerlerinden biraz pahali suan elimde oldugu icin kullaniyorum ama dediginiz urunleri kullanmak daha mantikli [emoji1303]

Geçmiş olsun Recep. Çok şükür kimseye bir zarar gelmemiş. Modeli zaten neredeyse toplamışsın bile. :thumbup: :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Geçmiş olsun Recep. Çok şükür kimseye bir zarar gelmemiş. Modeli zaten neredeyse toplamışsın bile. :thumbup: :RCKolik:
Sagolasin Turker abi aynen bitti model abi :halay: en guzelide kimseye birsey olmamasi zaten :)

Sonunda kuyruguda toparladim elevator kisminin altina bir cita yerlestirdim oda elevatore kalkis sirasinda binen yuku dagitmasi icin koydum simdilik sadece kanadin tekrar kaplanmasi kaldi :halay:

Recep Şurgun' Alıntı:
Sonunda kuyruguda toparladim elevator kisminin altina bir cita yerlestirdim oda elevatore kalkis sirasinda binen yuku dagitmasi icin koydum simdilik sadece kanadin tekrar kaplanmasi kaldi :halay:
Bu işten anlamayan birisi olarak bence gayet güzel olmuş Recep, ellerine sağlık. Hafta sonu da test ettiğin mi tamamdır bu iş :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu işten anlamayan birisi olarak bence gayet güzel olmuş Recep, ellerine sağlık. Hafta sonu da test ettiğin mi tamamdır bu iş :thumbup:
Tesekkurler Mehmet abi eskisinden daha saglam oldu diyebilirim :thumbup:

Büyük geçmiş olsun.

Geçmiş olsun Recep abi. Allahtan çok büyük kırım olmamış. Canlı olarak izlediğim en büyük model bu piper cub eskişehir buluşmasında izlemiştim. En kısa sürede havalarda olur inşallah :)