1/72 Ölçek Revell B-17G Flying Fortress Statik Model

Kaan Can

Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar yine eski plastik modellerimden birisini paylaşıyorum. Bu model resim öğretmenimin hediyesiydi ve yanlış hatırlamıyorsam 2018 in yazında bitirdim. O zamanlarda hem çok az malzemem vardı hem de yeterince tecrübem yoktu bu yüzden modeli yaparken çok zorlanmıştım. Sonuç fena görünmese de çok daha iyi bitirilebilirdi. Modelin gövde uzunluğu 32cm, kanat uzunluğu 44cm ve yanlış hatırlamıyorsam 500 küsür parçadan oluşuyor. Plastik kalitesi ve panel detayları çok iyi, uçağın için diğer 1/72 ölçek uçaklara göre oldukça detaylı, parça uyumu da çok iyi, birbirine uymayan bir tane bile parça çıkmadı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

(lövye sağa dönük)

Dediğim gibi uçağın içi oldukça detaylı, yapımı çok zevkliydi daha fazla detay eklenebilirdi ve daha güzel yapılabilirdi ama gövde kapanınca hiçbir şey görünmeyeceği için gereğinden fazla uğraşmak istemedim.

Gövde kapatıldı ve basit inşaat bitti.

Boyama bitti, modelin tamamı fırça ile boyandı. Bu kadar büyük bir modeli fırça ile boyamak tahmin edebileceğiniz gibi çok uzun sürdü.

Eskitme tamamlandı ve decaller yerleştirildi. Eskitmeyi kuru pastel, tamiya panel liner ve tamiya weathering master ile yaptım.

Sonuç:

Yapımı oldukça zordu ve çok uzun bir sürede bitirebildim, başlarda zevkliydi ancak sonlara doğru çok zorlanmaya ve sıkılmaya başladım. Hataları olsa da en sonunda bitti. Bu modeli bitirdiğim zamanlarda sonuç hoşuma gitmişti ama şimdi tekrar baktığımda hatalar gözüme çok çarpıyor, bu kadar detaylı ve pahalı bir model daha iyi yapılmalıydı diye düşünüyorum ama maalesef zamanı geri alma imkanımız yok bu yüzden "en azından tecrübe kazandım" diyip geçiyorum. Umarım beğenirsiniz.